Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van, akit elítéltek a közeli...

Adrika kérdése:

Van, akit elítéltek a közeli hozzátartozók, hogy kisbabát szeretne? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

4,5 éve élünk együtt a párommal,van már egy közös kislányunk(és egy előző kapcsolatból született fiam).

Én 29,ő 31 éves.Mégis,ha szóba kerül a baba,anyám és a párom nővére egyből le akar beszélni róla.Mikor a kislánnyal terhes voltam és görcsöltem,sógornőm egyszer meg is jegyezte:"Érzi az a gyerek,hogy nem kéne megszületnie..."Mióta megszületett,,imádják!

Persze,albérletbe lakunk,sok adósságunk van,de mindketten dolgozunk,hogy előbbre jussunk,a párom nem egy mintaapa(ezalatt azt értem,hogy keveset játszik velük)de nála sokkal-sokkal rosszabbak vannak!Ő nem iszik,nem veszekedünk,dolgozik!Nem értem,miért ilyenek az emberek...Máshol is van ez így?Csak érdekel,ti hogy reagáltok ezekre a dolgokra.Előre is köszi a válaszokat!


2011. jún. 15. 11:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Szia. Én 18 évesen, az érettségi évében lettem először terhes. Minden vágyam volt, hogy háztartásbeli legyek, amit meg is tehettem a párom mellett. A családom teljesen kiborult! Az elején az ment, hogy vetessem el, a végén meg hogy adjam örökbe! Őrültek! Miután megszületett a lányom, a család szeme fénye lett! Mindenki kedvence. :)

Jó ideje dolgozunk a második babán, de sajnos nehezen jött és sajnos a 6 héten el is ment. :( A család meg csak azt fújta minek nekem még egy gyerek amikor albérletben lakunk, és hitelünk is van! A tesóm nem tudja elfogadni, hogy nem csak úgy lehet boldog az ember, mint ők... Lakás, ház, amerikai út, kocsik....

Szerintem szard le a családot, ha nem vagy rájuk utalva. Tehát, ha megfelelő körülmények között el tudjátok tartani a gyerekeket, akkor csináld úgy, ahogy nektek jó.

2011. jún. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Most már 3 gyerekem van. Az elsőnél kedves anyósom annyit mondott, hogy : "Ti tudjátok, de ha én újra fiatal lennék, biztos nem szülnék gyereket.". Én csak sajnálkozva néztem a férjemre (aki mellesleg egyetlen gyermeke). A másodiknál, nagyon megszorultunk, mikor kiderült, hogy várandós lettem. Pont akkor rúgták ki a munkahelyéről (gazdasági helyzetükre hivatkozva). Megkértük anyósomat, hogy a két generációs házába had költözzünk be két évre, aztán ha visszamegyek dolgozni olyan állapotban hagyjuk ott az alsó szintet (teljesen felújítjuk), hogy ki tudja adni albérlőnek. Először belement, aztán egy éles váltással, mikor már szorított az idő, hogy kiköltözzünk a másik lakásból, közölte, hogy azért, amiért én olyan vagyok (fogalmunk sincs, hogy milyen!), nem mehetünk. Magyarán szólva utcára tett minket. Most a harmadiknál volt a legdurvább a családtagok hozzáállása. Nagymamám kitalálta, hogy anyukám vegyen rá, hogy vetessem el a babát, a férjemnek meg mondjam azt, hogy elvetéltem. Anyós, szabályos hisztirohamot kapott, hogy hogyan merészeljük ezt. Mi már csak mosolyogtunk rajtuk. Most persze, mindenki nagyon szeretné szeretni a gyerekeimet, csak már nekem forog a gyomrom tőlük. Igyekszem a legkevesebbet találkozni velük.
2011. jún. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
34%

Hát én azt mondom, hogy tényleg ne a rokonaidra hallgass... De ne is a hormonjaidra, hanem az Eszedre. Mi van ha egyik kedves gyerkőcöd kitalálja 18 évesen hogy ő egyetemre/fősulira akar menni mert nem "minden vágya, hogy háztartásbeli legyen"? Esetleg mindkét gyerek? Mindhárom? Megmondod neki hogy bocsi Bécike de nincs rá lóvé, ha nem tudod megoldani önerőből hát akkor nem mész egyetemre/fősulira?

Javaslom inkább minőségi szempontjaid legyenek a mennyiségiek helyett, mert hogy albiban 3 gyereket nevelve adóssággal egykeresős családként nem fogod tudni biztosítani nekik azt a jövőt amire vágynak, az fix (Ha csak nyakatokba nem szakad az OTP).

2011. jún. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

A saját gyerekeid életét tartsd szem előtt, már anya vagy, az ő igényeiket kéne, hogy első helyre helyezd, nem a saját vágyaidat!

Így csak a nyomorba taszítod őket, és mindenkit magad körül.

Hozzáteszem, már így is annak határán lehettek, dehát mindenkinek mások az igényei.

2011. jún. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

ez a sok pesszimista magyar hozzászólás!!!! ha szeretnétek harmadikat, akkor hajrá. ne foglalkozzatok senkivel. a harmadik gyerek után egyébként rengeteg kedvezmény jár, ha valaki nem tudná.... az oktatás meg jelenleg államilag finanszírozott, hogy 18 év múlva is az lesz-e azt nem lehet tudni. mint ahogyan azt sem, kedves hozzászóló, hogy neked vagy a párodnak 18 év múlva lesz-e munkahelye, vagy milyen anyagi helyzetben lesztek. te mit fogsz mondani a gyerekednek?!?! mindenki ettől tegye függővé, hogy vállal-e gyereket vagy nem?!

szerencsére sokan gondolkodnak itt másként is!


sok szerencsét, hajrá nagy család!

2011. jún. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
26%

Na ezért tart itt az ország ahol... a kedves kérdező már eleve nem túl rózsás anyagi helyzetben van, ami nem fog megváltozni ha csak gyerekeket terelgetnek sacc/kb 15 éven keresztül. Az egyetem/fősuli sok pénz ám akkor is ha államilag finanszírozott hisz meg kell venni a szakirodalmat bizonyos esetekben, gyakorlatokhoz felszerelést, neagyisten fizetni a koleszt. Nem beszélve arról, hogy a gyerekek amíg egyetemre járnak nem igazán keresnek pénzt, így az önállósulás eltolódik pár évvel... és ez alatt a pár év alatt a gyerekek (ekkor inkább már fiatal felnőttek) szeretnének ám szórakozni is, eljárni ide oda aminek legalább egy jó részét szintén a szülő állja (nem mindig, de majdnem).


Kedves utolsó hozzászóló: Ez nem pesszimista hozzáállás, ez REALISTA hozzáállás ami nem pusztán azon alapszik, hogy "a gyerek cuki dübörögnek a hormonok semmi sem számít csak, hogy szeretjük egymást" hanem számbaveszi a lehetőségeket, tervez a jövőre.


Tapasztalatból beszélek egyébként, a szüleimnek 2 gyermeke van (én és a nővérem) tisztességes átgondolt életet éltek. Nem voltunk gazdagok, minden pont megvolt, születésünktől fogva félretettek, hogy biztosíthassák a továbbtanulásunk lehetőségét. Meg is lett az eredménye, mind ketten jó eredménnyel végeztük el az egyetemet, nem kellett éjszakai műszakot meg ilyeneket vállalni, hogy valahogy megéljünk a tanulmányaink alatt. Ezért sikeresek lettünk, legalábbis nem kell visszakönyörögni magunkat az anyós házába, kiizzadni az albérletet, hitelt felvenni meg ilyen hülyeségek. Nyilván majd a saját gyerekeinknek (a szülők szempontjából az unokáknak) is sokkal jobb jövőt tudunk majd biztosítani és kezdődik az egészet előről.


Úgy vélem ez egy kicsit átgondoltabb látásmód mint az, hogy "nagycsalád a király, ne törődjetek senkivel!!!"

2011. jún. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
56%

Kedves utolsó! Hozzátenném, hogy a te gyereked már kisebbség lesz, mivel a mostani kisebbség szül már csak és a 8 éven aluliak között többségben vannak....

Szerintem azért tart Magyarország ott ahol, mert az emberek mindent csak halogatnak és nem mernek kiállni magukért, illetve megvalósítani az álmaikat! Ezt természetesen nem csak a gyerekekre értem!

2011. jún. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
35%

kedves utolsó! Nem tudom honnan tájékozódsz, valószínüleg szélsőjobbos médiából. Magyarország a világon igencsak élvonalban jár abban a tekintetben, hogy 97%+ban magyar nemzetiségűek lakják tehát ez nem fog egy ideig még problémát okozni, Magyarországon egy nőre jut 1,35 gyerek átlagosan. Ez egy alacsony szám, ennek oka, hogy Magyarországon teljesen lezajlott a "termékenységi átmenet"-nek nevezett demográfiai jelenség, valamint az is az oka, hogy az átlagos életszínvonal se nem elég magas egy gyerek kényelmes felneveléséhez (lásd nyugat) se nem elég alacsony hogy annyira igénytelenek legyünk, hogy már csak a gyerekgyártás legyen az egyetlen boldogság (lásd harmadik világ). A népesség a semleges előrejelzések szerint stabilizálódni fog 7,5-8 millió körül ami mindenkinek csak jó lesz. De nem az volt a szándékom, hogy a gyerekvállalás ellen buzdítsam itt az embereket. Arra próbálok rávilágítani, hogy eleve rossz anyagi körülmények közé harmadik gyereket vállalni nagy felelőtlenség, rosszat tesz a magyar gazdaságnak és csökkenti az átlagos életszínvonalat hosszú és rövid távon egyaránt de MINDENEK ELŐTT az adott családnak lesz rossz (gondolok itt a konfliktusra amiről a kérdés is szól, illetve konkrétan a gyermekvállaló család életszínvonalára)


Mielőtt találgatásba bocsátkozna minden nagy család fan: nem vagyok balliberális, nem vagyok meleg és zsidó sem. Tanultam ökológiát.

2011. jún. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki!Először is, köszönöm a válaszokat!Hát...kaptam hideget-meleget.A helyzet az,hogy úgy gondoltuk a párommal,csak akkor vállaljuk a 3-at,ha neki sikerül kimennie külföldre dolgozni,kb 2× annyit keresne,mint itthon...akkor én is kapnék gyedet és a nagycsaládosokat jobban támogatja az állam is.

Egyébként maradna a 2 gyerkőc.

Ha bevállalnánk, nem kellene sokat költeni a babára,mert sok minden megmaradt a 2-ről,babakocsi,kiságy,ruhák...meg kapnánk rokonoktól,barátoktól és az internetes aukciós oldalakról is nagyon olcsón meg lehetne őket venni.

Szegény 14:42-es!

Nem lehet egyszerű Nektek!Nagymama,anya és anyós szövetkeznek ellenetek...uhh!Ez az abortuszos dolog nagyon durva...Szegény párod,mit szól hozzá?Gondolom,neki is rosszul esik,hogy a saját anyja azt mondta,nem szülne újra...

Kedves 17:31;19:42-es! :)

Köszi a válaszod!Én is így gondolkodom,ahogy Te!Ha az ember tudná előre,hogy elesik,leül előtte!

2011. jún. 16. 09:10
 20/20 anonim ***** válasza:
68%
Tudod Zordan 86, én olyan öt tagú családból származom, ahol anyukámék úgy vállaltak engem harmadik gyereküknek, hogy édesapám vállalkozó volt, úgy éltünk, mint a kiskirályok. Aztán, teltek, múltak az évek. Változtak a gazdasági viszonyok, törvények, stb. Apukám inkább leadta az ipart, ellehetetlenítette az állam a vállalkozását. Így hirtelen kiskirályokból, nagyon szegények lettünk. Persze a szüleim vért izzadtak, hogy szép gyerekkorunk legyen (az is lett), de arra már nem futotta nekik, hogy felnőtt létünkre, még állják a főiskolánkat, vagy lakást vegyenek nekünk. Ennek ellenére, ahol tudnak a mai napig segítenek bennünket, lemondtak az örökségükről, hogy legalább annyival könnyebben induljunk. Férjem egykeként, egy szülős családban nőtt fel. Anyukája a válása után visszaköltözött a szülei házába, amit két generációssá építettek át a számára. Igaz dolgoznia kellett, de rengeteg támogatást kapott a szüleitől (lakás, pénz, kocsi, ékszerek, unokának ez meg az...). A férjem ennek ellenére szeretetlen, boldogtalan családban nőtt fel. Édesanyja depressziós volt világ életében, a nagyszülei beszélő viszonyban sem voltak egymással, úgy éltek együtt. A férjemet rendkívül értelmes, okos embernek tartom, míg engedték, hogy tanuljon, addig nagyon jó eredményei is voltak. Aztán 18 évesen közölték vele, hogy most már eleget dolgozott anyuka, most tartsa el őt a kisfia. Férjemnek 24 évesen a ruháin kívül semmije nem volt. Pedig rengeteg keresett, nagyon jó állása volt, csak a mama lehúzta rendesen. Aztán elköltözött velem egy kis garzonba. Majd vettünk fel hitelt, kaptunk a szüleimtől egy kevés pénzt, elindítottuk az életünket. Most jelenleg egy 53 m2-eres lakásban élünk, mely 80 %-ban hitelből van (majd ha megöröklöm a nagymamám lakását, akkor kifizetjük teljesen). Három pici gyerekem van (a legidősebb 3 éves), boldog, kiegyensúlyozott házas életem van (9 éve élünk együtt a férjemmel). Anyósom egy két generációs, 200 m2-eres budapesti családi házban pöffeszkedik egyes egyedül. Eszébe sem jut támogatni, vagy segíteni. És nem érti, hogy miért nem rajongunk érte. Na szóval mi az összefüggés a sok gyerek és a jó élet között?
2011. jún. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!