Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a teendő ilyenkor?

Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
16vagyok, és 6hetes terhes..szüleim nemtudják..
2011. jún. 14. 13:27
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

A nagy kérdés számomra továbbra is az, TE mit szeretnél?

Gondolom vannak elképzeléseid, nem?

2011. jún. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Arra, hogy hogyan mondjátok el, túl sok variáció nincs. Ha anyukáddal bizalmasabb viszonyban vagy, beszélhettek vele először. De leülhettek mindkét szülővel együtt is. Nekem a lényeg az lenne, hogy mindkét szülőpárossal mindketten beszéljetek. Egyrészt, a másik jelenléte - talán - kicsit fékezi az indulatokat. Másrészt, akármi is történt; látják, hogy sem a barátod, sem te nem akarsz "bújkálni" együtt vállaljátok a következményeket.

Hogy mit fognak szólni? Meg fognak döbbenni, iszonyúan dühösek és kétségbeesettek lesznek, és mindenféle szankciókat fognak kilátásba helyezni - főleg számodra - az elkövetkező néhány évre. Még arról sem vagyok meggyőződve, hogy apád a barátodnak, vagy mindkettőtöknek nem kever le néhány méretes nyaklevest.

A barátod szülei pedig attól lesznek kétségbeesve, nehogy eszedbe jusson megtartani a gyereket, amivel nem csak a saját, de a fiuk életét is véglegesen elcseszheted. DE! Pillanatnyilag, ez a legkisebb probléma. A legnagyobb, hogy gyerekként gyereket vársz, akinek a sorsáról döntenetek kell belátható (max.)6 héten belül.

Mielőtt bárkivel bármit megbeszélnétek, először ketten határozzatok arról, hogy mi történjen a gyerekkel. Ez azért fontos, hogy a nagy családi botrány közepette is tudjátok, hogy TI mit akartok, és ahhoz tartsátok magatokat. Így utólag senki nem tehet szemrehányást a másiknak, nem érezheti úgy, hogy olyasmit kellett tennie, amit nem akart.

Vegyetek egy nagy lélegzetet, és essetek túl rajta minél előbb. A szülők tudta nélkül semmit nem fogtok tudni megoldani, kár az időt húzni.

2011. jún. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
énmár írtam egyszer, csak annyit szeretnék hozzáfűzni hogy igaza van az elötem szólónak elösször nektek kell eldöntenetek mit szeretnétek és csak útána üljetek le a szüleitekkel, de ne úgy hogy cska te vagy csak a párod mindketten.
2011. jún. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Gratulálok!
2011. jún. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
38%
Hihetetlen egyszerűen..hogy mindig oda jön össze a kicsi, ahol nem várják..ahol meg nagyon várják..oda sosem jön.. :(((((((((((
2011. jún. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
56%

18:11-es, ez ebben a formában egyrészt nem igaz, másrészt nem ez volt a kérdés.

Ne akarj már lelkiismeret furdalást kelteni ebben a szegény kislányban. Enélkül is épp elég nehéz helyzetben van.

2011. jún. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
7%
Magának csinálta ezt a helyzetet! Tartotta volna inkább magán a bugyiját!
2011. jún. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Mindenki tudja,hogy mit kellett VOLNA tennie, akkor most nem lenne itt a kérdése. A "helyzetet" pedig ketten "csinálták", és nem tudják megoldani szülői segítség nélkül. Akárhogy végződik is, egy életre szóló tanulság lesz mindenkinek aki érintett benne. Sajnos ez nem jelenti azt, hogy néhány nap múlva, egy másik 16 éves nem kérdezi meg ugyanezt...:-(
2011. jún. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Hogy döntöttél?

2011. jún. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

09:13as válszolónak üzenem hogy baromira nem ez volt a kérdés,gondolom nemveszi sértésnek hogy lepontoztam..;)napá.


11:14.

sikerült mind2 szülőpárossal higgadtan leülnünk és megbeszélnünk,a baba marad!

2011. jún. 15. 14:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!