Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kinek és hogyan alakult a...

Kinek és hogyan alakult a teherbeesés laparoszkópia és HSG után?

Figyelt kérdés

Nekem jövő héten csütörtökön lesz mindkettő egyszerre.Kicsit félek,mert még nem műtöttek soha (kórházban sem igen jártam.)

Azért vizsgálnak ki,mert már jó 1,5 éve nem esem teherbe (PCOs vagyok).Nem használt sem a Closty,sem az injekciókúra.


Volt esetleg valaki hasonló szituációban?


2011. jún. 11. 09:16
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Annyira örülök,hogy azért vannak pozitív példák is lapar után.

Már én is itthon vagyok és lábadozom.Másfél hét múlva lesz varratszedés.


A műtét után mikor lehet szexuális életet élni?Mennyi a biztonságos várakozási idő?


Kedves Utolsó!

Nagyon örülök,hogy neked már összejött,főleg így,hogy hasonló problémával küzdünk.A műtét után csináltál valamit másként,mint előtte?Szedtél valamit?Mikor kezdtetek újra együtt lenni a pároddal?

Ja....és GRATULÁLOK a teszthez!!!

2011. jún. 19. 09:27
 12/25 anonim ***** válasza:

Nekem 2007-ben volt egy laparom, aztán 2009 áprilisban HSG-m, és 2009 augusztusban terhes is lettem. Egyik petevezetőm volt elzáródva, de megnyitották. Kitartást mindenkinek, akinek még nem sikerült.

13 hós kislány anyukája

2011. jún. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Szia,nekem tavaly áprilisban volt laparom,mert endóm volt.Júniusban méhsövényműtétem.Azóta cisztáim vannak,de mivel mostanában megint fájnak a petefészkeim,megint műteni fognak,mert én ezt kértem.Utoljára a doki uh-n látott műtét utáni összenövést a petevezetőmön és akkor egyúttal az átjárhatóságit is megcsináltatom.Igaz,tavaly sikerült teherbeesnem,de sajnos nem maradt meg.Azóta meg felszívódó cisztáim vannak,így ezért nem sikerült azóta a baba.Bár én adtam magunknak határidőt.Ha a műtét után fél évvel sem jön össze,inszeminációra megyek,mert a férjemmel nincs semmi gond,szerencsére :-)
2011. jún. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem épp két hete volt laparom mert négy éve nem esek teherbe és a uh-s átjárhatóságit nem tudták meg csinálni mert nem ment át a kontraszt anyag.Ki derült,hogy egy régi fertőzés vagy gyulladás miatt összenövések vannak a petevezetékeken.Akkor a dokim azt mondta,hogy két-három hónapot próbáljunk meg hátha a vizsgálattal az egyiket sikerült átjárhatóvá tenni bár a zárómon az áll,hogy ivf azaz lombik javasolt így ha 2-3 hónapon belül nem lesz eredmény megyünk lombikra.Nekem már egy hét után ki vették a varratokat ami nem volt épp kellemes de bőven ki lehetett bírni!Nem emelgetek nehezet és még igyekszem amennyit lehet üldögélni de amúgy ugyanúgy megy minden tovább mint előtte!A doki négy hetet mondott házasélet nélkül de most lesz ovum és már nem érzek fájdalmakat sehol így finoman meg próbálkoztunk vasárnap és semmi gond nem volt!Kicsit még hosszú leszek de tegnap írtam ki egy kérdést lombikkal kapcsolatban és az egyik válaszoló írta,hogy lapar után négy hónappal lombik stimuláció előtt sikerült teherbeesnie spontán sőt azóta már a második babát várja szintén mindenféle segítség nélkül tehát van remény!!!Laparral a pcos-t is meg oldják és gyógyszerekkel be tudják állítani a normális ciklust!!!

Bízzál és légy pozitív akkor sikerülnie kell!!!

Ne a negatív példák legyenek előtted hanem higgy abban,hogy sikerül!!!

Nagyon sok sikert és mielőbbi babaáldást kívánok neked a nehezén már túl vagy!!!

2011. jún. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Nagyon szépen köszönöm a rengeteg pozitív gondolatot... igyekszem magamba építeni.

Remélem,hogy nemsokára mindketten megkapjuk,amire vágyunk!


Te mennyi ideig véreztél műtét után?

Előtte volt rendszeres mensid és peteérésed?

2011. jún. 21. 13:25
 16/25 anonim válasza:
Szia nekem csak HSG volt és utána nem is jött meg 3 hétig de nem lettem sajnos babás viszont akkor nem értem mért késett mert sosem szokott.
2011. jún. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nem értem, miért műtöttek meg, ha PCo gyanús vagy. Még mindig ezek a középkori módszerek. :-(

Endokrinológus a szakértője a PCO-nak, hozzá menj el, ha a közeljövőben sem sikerül a baba. Ez egy anyagcserebetgség. Diéta, mozgás, és metformin a gyógyítója. Ha a közeljövőben nem sikerül a babásodás, keress egy jó endodokit.

A closti és más hormonok sajnos PCO-soknak ritkán válnak be. :-(

2011. jún. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Ma 13:07-es vagyok.

Nekem a műtét után nem volt vérzésem csak másnap indult be a havim ami egyébként is esedékes volt és az a szokott 4-5 napig tartott a szokott mennyiségben fájdalom nélkül.Nekem nincs gond a ciklusaimmal így rendszeresen van peteérésem és mensim is!Ovu tesztel és doki által uh-val nézzük a pé.-t ezért tudom!

Van munkatársam aki szintén pco-val küzd.Neki sem volt mindíg mensije sőt volt,hogy majd egy évig nem jött meg aztán laparral le szedték a cisztákat a petefészkéről(előttem levőnek írom erre az endokrinológus gyógyszerei sem képesek bármilyen penge is)majd igen mercforminnal kezelték és kezelik azóta is!Neki nem jött még össze a baba de most ment inszemre várja az eredményt viszont a ciklusai rendszeresek a peteérése szintén!

Én is bízom abban,hogy hamarosan mi is végre átéljük a régóta áhított anyai örömöket!A pozitív hozzáállás pedig kell!!!

Bízz magadban és a sikerben mert nekünk is lesz babánk!!!!

2011. jún. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

06.18.-ai vagyok, akinek sikerült.

Mi műtét után 9 nappal voltunk először együtt a párommal. A peteérésem május utolsó napjaiban volt és vszínű, akkor fogant a babucink.Műtét előtt folyamatosan szedtem az Elevitet, meg c-vitamint, és e-vitamint. Amikor sikerült a baba, akkor már 3 hete semmit nem szedtem.

2011. jún. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Szia utolsó válaszoló!

Meg nyugodtam,hogy írtad a 9 napot mert picit gáznak éreztem,hogy nem vártuk ki mi sem a négy hetet de meg nyugodtam,hogy nem vagyok egyedül!!!

Nekem most volt ovum ezért mi is mindent bele adtunk megint tegnap és előtte is és bízom benne,hogy olyan szerencsés leszek mint te!!!

Jó egészséget nektek!

Kérdezőnek:

Ugye,hogy nem csak negatív példák vannak!!!Nekünk is sikerülhet egyből csak hinni kell benne!!!Én hiszem,hogy mi is szerencsések leszünk és mindkettőnk a világ legboldogabb ANYUKÁJA lesz következő hónaptól!!!

+++++++++++++++++++

Ennyi pozitív után hinned kell neked is!!!

Puszi!

2011. jún. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!