Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kinek és hogyan alakult a...

Kinek és hogyan alakult a teherbeesés laparoszkópia és HSG után?

Figyelt kérdés

Nekem jövő héten csütörtökön lesz mindkettő egyszerre.Kicsit félek,mert még nem műtöttek soha (kórházban sem igen jártam.)

Azért vizsgálnak ki,mert már jó 1,5 éve nem esem teherbe (PCOs vagyok).Nem használt sem a Closty,sem az injekciókúra.


Volt esetleg valaki hasonló szituációban?


2011. jún. 11. 09:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Én csak a barátnőmről tudok, neki 5 hónapja csinálták meg, akkor azt mondta a doki, hogy 3 hónap alatt teherbe kellene esnie! Sajnos eddig nem sikerült!
2011. jún. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
Szia nekem több mint2,5 éve volt laporoszkópos műtétem és ez idáig még nem sikerűlt a baba.Én is PCOS vagyok.Nekem mindjárt a műtétet javasolta a doki,nem kaptam előtte semmi gyógyszert.
2011. jún. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
nekem 3honaoja csinálták és még nem jott azota sem ossze
2011. jún. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Ezek szerint én vagyok az ellenpélda. Nekem a hsg hónapjában rögtön sikerült másfél év után. Igaz nekem nem volt pcos-m.
2011. jún. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 sumergo ***** válasza:

A két vizsgálat nem ugyanarra való? Eddig én úgy tudtam vagy az egyiket, vagy a másikat csinálják?

Amúgy HSG-m volt, de sajna lombik lett a vége, úgyhogy nekem nem használt, nekem petevezető problémám volt, egyik elzáródva, másik részben elzáródva, ezért 2x is megcsinálták, de nem javult semmit!

2011. jún. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!A két vizsgálat nem ugyanarra való(HSG-A méh és a petevezetékek kontrasztanyagos röntgenvizsgálata....a laparoszkópia-méhtükrözés)

A laparral több dologra is fény derülhet:összenövések,endometrózis,stb


Nem túl biztató a többiek tapasztalata.Remélem,hogy én is az ellenpéldák közé tartozom majd.Kicsit aggódom ezek után.

2011. jún. 14. 06:40
 7/25 sumergo ***** válasza:

Pontosan itt olvastam, hogy laparaszkópiával meg tudják nézni a petevezetők átjárhatóságát is, ezért nem igazán értem. A HSG-t ismerem, 2x is voltam, azt tudom micsoda.

Aztán laparaszkópiás MŰTÉTEM volt, amivel kivették mindkét petevezetékemet, egyikben méhenkívüli volt, a másikba "belenéztek"(így mondta a dokim), és az is nagyon rossz volt, ezért kivették. Ebből is gondolom, hogy lapa eljárással meg lehet nézni a petevezetőket, tehát a kettő mégis ugyanarra való(és nem ugyanaz!) ilyen szempontból. A méhtükrözés pedig megint más, histeroskópia, olyanom is volt. Tényleg nem hallottam még olyanról, hogy mindkettőt megcsinálják valakinél. A lapa sokkal pontosabb, és több információt ad, ezért nem értem miért mindkettő, azt gondoltam elég a lapa, de az orvosod biztosan tudja, és ez a lényeg!

Kitartást, és sok sikert!

2011. jún. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Úgy olvasom,hogy már te is átestél egy-két dolgon az életben!

Remélem,hogy minden jól alakul!

2011. jún. 15. 06:47
 9/25 sumergo ***** válasza:
Minden jót neked, és mielőbbi babásodást! Nekem már szerencsére azóta itt van a pocimban a 19 hetes kislány(?)-om!
2011. jún. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Nekem május 5.-én volt laparoszkópiám és hysteroscópiám. Ma reggel erős pozitívat teszteltem. Mensesem műtét óta még nem volt. PCO miatt és meddőség okának kiderítése miatt volt a műtét. Én mindenkinek ajánlom, ha felmerül a lapar lehetősége, ne gondolkozzon rajta! Én nagyon örülök, h megcsináltattam. Ja előtte volt 3 sikertelen inszeminációm!
2011. jún. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!