Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Masnak is van ennyire fajdalma...

Masnak is van ennyire fajdalmas es erezheto peteerese, mint nekem?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy meg dijaznam is a dolgot, ha epp most terveznenk a harmadik gyermeket, de mivel meg par evet varunk, igy nem esik annyira jol.


A tortenet annyi, hogy 18 eves koromtol kezdve hasznaltam hormonalis fogamzasgatlot, harom evente tartottam 3 honap szunetet. Nem emlekszem, hogy akkor eszrevettem egyaltalan a peteerest, az biztos, hogy nem volt fajdalmas.

Az elso gyerek megszuletese utan viszont igen.

A masodik gyerek megszuletese utan meg annal inkabb.

Az elso terhesseg tervezese ota nem szedek hormonalis fogamzasgatlot.


Elotte egy-ket nappal mar nagyon kivanom a szexet, ami meg jo is, gyakran jarok pisilni, ami mar kevesbe jo. Ezt koveti a kemeny egy nap, amikor mensi szeru gorcseim vannak szinte egesz nap. Nem minden honapban ilyen eros, amikor igen, akkor a bal petefeszkem faj, a jobb oldali a tobbi honapban kevesbe.

Azt koveto naptol kezdve minden a regi.

Eleg zavaro ez igy egyutt, foleg a fajdalom. A doki szerint normalis es szerinte valoszinuleg ez lesz klimaxig, kiveve ha szedni fogok fogamzasgatlot es nem lesz peteeresem.


Nalatok is van igy? Ti orultok ennek az "aldasnak"? Mert az teny, hogy ovutesztre nem kellene koltenem, de mas elonyet en nem latom.


2011. jún. 6. 22:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat, csak a kérdésedet olvastam el, a kiegészítést nem, de nekem a peteérés egyenlő a menstruációs fájdalommal, és minden egyéb tünetével (felfúvódás, hasmenés, ingerlékenység).
2011. jún. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, nem csoda, hogy nem olvastad el, hosszu lett, mar megint nem tudtam befogni a szamat idoben.


Pont ez a helyzet nalam is, az ingerlekenyseg is megvan.


De ez milyen mar? Egyik percben tepnem szet a ferjemet, annyira kivanom, masnap faj a hasam, de meg ugy is kivanom (szex kozben nem is erzem, hogy faj), de fel oraval kesobb ki tudnam tepni az ajtot tokostol, ha szembejon velem, annyira ingerlekeny vagyok.

Pedig egyebkent meg egyaltalan nem jellemzo ram ez. Ilyenkor nem az lenne az esszeru, hogy bujos kiscica legyek egesz ido alatt, nem egy cica/sarkany keverek?

Vagy igy nagyobb a kihivas a ferfinak, azert alkotta ezt igy meg a termeszet? :-)

2011. jún. 6. 22:10
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 13 éves koromban kezdtem el menstruálni, és azóta iszonyű görcseim vannak, amikor megjön, és peteéréskor is:(

A peteéréskor is van hogy elájulok a fájdalomkor, gyógyszert kell bevennem. Mensikor ugyan ez. Már van egy gyermeke, azt hittem jobb lesz utána, de sajna nálam nem változott. Ez van, ezzel kell élni.

2011. jún. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

nekem 1 babám van, de a szülés óta én is így vagyok, előtt egyáltalán nem éreztem a peteérést

nekem társul egy kis barna folyással is, sokszor csak a WC papíron látom, és nekem is fáj a hasam, néha kevésbé néha jobban, ha nagyon fáj, beveszek egy gyógyszert

de általában nem tart egy napig sem, inkább csak jó pár órát

ez jó is meg nem is, jó mert tudom mikor van a peteérés, rossz mert kellemetlen, ami újdonság, mivel korábban nem volt

2011. jún. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
nekem azóta van ez, hogy 2008-ban megműtöttek. Nekem viszont már peteérés előtt 3-4 nappal elkezdődik fájni, s amikor peteérésem van, akkor van a csúcspont, akkor annyira fáj, hogy menni sem tudok szó szerint, fognom kell a petefészkemnél, hogy egyáltalán el tudjak indulni. Így teljesen átérzem a fájdalmatokat. Ráadásul ez még peteérés után 1-2 napig is jelentkezik. Szúró, nyilaló érzés, csak nekem még hozzá párosul, hogy az együttlét is kellemetlen és fájdalmas. Így nem tudom hogy fog összejönni a kisbabánk. Persze van mikor együtt vagyunk, de kérem a férjem, hogy gyors legyen, s küszködök a könnyeimmel a fájdalom miatt.
2011. jún. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Látom, sokan vagyunk így ezzel. Hát igen, jó az ha érezzük, de néha nagyon tud fájni. Nálam is a gyerekem születése után kezdődött az ovus fájdalom és főleg a bal oldalit érzem nagyon fájdalmasnak. Nekem pont most volt peteérésem, tegnap még volt először egy kis barnás nyák, aztán este (pont szex alatt és után, de kellemetlen volt....) halvány pirosas véres folyás, ami most reggel egy barna pöttyben nyilvánult meg. Remélem, ennyi volt most ez a vérzés, ilyen sok még ovukor nem volt. Tegnap nagyon fájt és szurkált a petefészkem, ma már enyhébb, remélem nem ciszta vagy vakbélgyulladás. Hát el kell viselnünk, de az előnye, hogy nagyjából be tudjuk lőni a tuti időpontot.
2011. jún. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Elképesztô hànyan vagyunk ìgy ezzel... Nàlam ugyanìgy zajlik a dolog ahogy leìrtad majd kiegészìtetted a sàrkànyos kommentben :) Amùgy nekem tôk ijesztô, hogy olyankor szinte egy pillanat alatt fel tudok robbanni de tényleg, elég a pàromnak csak egy rosszat mozdulnia és àtvàltozok fekete ôzveggyé! Azt sikerûlt még megfigyelnem, hogy a peteéréseim szinte minden hònapban jòpàr nappal a félidô elôtt van, mùlt hònapban pl màjus 13.àn pénteken jôtt meg és kôvetkezô hét pénteken azaz 20.-àn volt ez a peteérôs rossz nap, hogy menni nem bìrtam, de szò szerint sìrva porszìvòztam! és ma jôtt meg, tehàt 26 napos a ciklus... Ma reggel is sìrva keltem fel és ilyenkor még nekem is nehézséget okoz hogy elviseljem magam a hisztirohamok soràn. Az eszem tudja hogy ilyenkor hûlye vagyok, az idegeim meg olyanok mint az augusztus 20.ai tûzijàték!!!

Nektek amùgy ilyenkor mi vàlik be az idegességre? Komolyan ùgy gondolom, hogy azért vagyok ilyenkor ideges, mert mintha tudat alatt bàntana, hogy itt vagyok 26 évesen és még nem szûltem és minden egyes hònap ami ìgy telik el kàrba ment... Szerintetek?

2011. jún. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen de nem úsztam meg az ovu tesztet mert nekem 3 napig van ez és anélkül nem tudtam, hogy melyik az a nap. Most már tudom, hogy az 1. fájdalmas napon van ovum. Mondjuk ovu tesztel elsőre összejött de anélkül 3 hónapig próbálkoztunk sikertelenül.
2011. jún. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

a peteérést én is megérzem, de elviselhető a fájdalom, bár néha erősebben megérzem, de nem vészes. a menstruáció viszont esetemben is borzalmasan fájdalmas. ájulás környékez, közben hánynom kell a fájdalomtól, szörnyű..

a barátnőim tanácsára elkezdtem 2-3 hónapja szedni a mastodynon cseppet, és el sem hiszem, de hatott ! éppen a menstruációm 2. napján vagyok, és éppencsak görcsölgetek. a PMS tüneteim is sokkal enyhébbek voltak. magam sem hiszem el, de úgy néz ki görcsoldók, hányás, vergődés nélkül is lehet menstruálni :) nagyon örülök ennek..

2011. jún. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Nem szamitottam ennyi kommentre, jo latni, hogy nem csak en vagyok ilyen nyavogos. Marmint ugy ertem, hogy legalabb nem nekem van valami bajom, hanem ez lehet termeszetes.

2011. jún. 7. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!