Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Számíthatunk babára?

Számíthatunk babára?

Figyelt kérdés

Nagy butaságot csináltunk...

Vasárnap elfelejtettem bevenni a szünet utáni 1. gyógyszert. Aznap este együtt voltunk a párommal, így van esélye annak, hogy terhes lehetek. A gyógyszer leírása szerint 1 hétig más módszerrel is kell védekezni. Ez tegnap este kimaradt...

Mindkét esetben megszakítással "védekeztünk".


Mekkora eséllyel lehetek terhes? Azt olvastam, ha már egy ideje szedek fogamzásgátlót, még ha ki is marad 1 szem kicsi az esélye(október óta szedem).

Az x-epil tesztről mi a tapasztalatotok? Megbízható?


Ha valami nem érthető kérdezzetek! Köszi előre is!


2011. máj. 20. 11:44
 1/7 kisnita ***** válasza:

Nagyon nagyon kevés annak az esélye, hogy teherbe estél.

Egyrészt a gyógyszer miatt is ahogy írod, én is hallottam már, hogy ha huzamosabb ideig szedi valaki és egy szem kimarad a védettség valamilyen szinten csökken, de azért van. Másrészt ritka az olyan nő aki előváladéktól lett terhes. Mi 8 éve vagyunk együtt a párommal és mindig így védekeztünk/védekezünk csak akkor lettem terhes mikor akartuk is a babát, magyarul amikor nem szált ki:)

Az X-epil tesztről nem tudok véleményt mondani, de biztos lesz majd olyan aki tud. De szerintem várd ki a köv. mensit és ha nem jön mikor kellene az nap már tesztelhetsz első vizeletből vagy egy pár nappal utána és akkor már bármilyen tesztet használsz elvileg biztos lesz az eredmény.

2011. máj. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szia! nyugodj meg, szerintem 100%, hogy nem vagy terhes. nekem is volt ilyen többször, sőt...baba mégse lett.
2011. máj. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha az elsö szemet felejtetted el és aznap voltatok együtt akkor a ciklusod legelején lehettél,amikor is kicsi az esély a babára,de nem lehetetlen.
2011. máj. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsi az esély a megszakításos védekezés miatt, de persze nem nulla. Az x-epil teszt nagy sz*r, Corax-ot vegyél (899 Ft a Dm-ben). De legkorábban két hét múlva tesztelj.
2011. máj. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. máj. 20. 12:57
 6/7 A kérdező kommentje:
Megcsináltam a tesztet, negatív lett. Igazatok volt, köszi még egyszer!
2011. jún. 5. 11:59
 7/7 A kérdező kommentje:

Azért emeltem ki a kérdést, mert mégsem jött meg a havim, hiába lett negatív a teszt.Ha most csinálok egy újat, mekkora eséllyel lesz megbízható(szerda reggelre vártam a menzeszem)?

2-3 hete megfáztam, azóta is köhögök. A héten vettem rá köhögés elleni szirupot-lehet,hogy az befolyásolja?Vagy tényleg jön a baba?

2011. jún. 10. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!