Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha valaki "barnázik" menstruác...

Ha valaki "barnázik" menstruáció előtt pár nappal, az mit jelent?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 13:33
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
94%

Nem szeretem ezeket a konkrét kijelentéseket!Nem kell megijeszteni senkit sem ok nélkül!Nem feltétlenül jelent minden barnázás progeszteron-hiányt,vagy csökkenést!Ha valakinek a ciklusában,a menzesz előtt akár egy héttel,akár 5 nappal pl.csak 1-2 csepp barna pötty van a bugyiján,illetve a wc-papíron,és nem tart órákig-napokig,akkor az még nem jelent az esetek többségében semmit sem!De sok nő ilyenkor már megijed,és felirat lórúgás hormonokat,ami aztán tényleg okozhat zavarokat,hiszen ha nem hagyjuk a testünket hormonokat termelni,hanem elnyomjuk szintetikus hormonok adásával,akkor okozunk igazán bajt,pl ez történik sok esetben hosszas fogamzásgátló szedése utána is!Barnázás,ami tényleg problémát jelenthet:ha több napon át,órákig tartó,több a mennyisége(tehát nem csak pár cseppecske),és közvetlenül menzesz előtt van,tehát pl valakinek csütörtökön kell megjönnie,de már hétfőtől kezdve mindennap barnás folyása van.Remélem tudtam segíteni.

Védőnő

2011. máj. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
88%

16:01-es vagyok!

Védőnővel teljes mértékben egyetértek. Nekem is ezt mondta a dokim!

Szóval nem kell megijedni és rögtön a legrosszabbra gondolni!!

Most már kezdek én is megnyugodni kicsit...:)

2011. máj. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
91%

Védőnő vagyok:

Nyugodj meg!:)

Nagyon sokszor találkozom a munkám kapcsán ilyen panaszokkal,aztán kiderül,hogy nincs semmi baj,és spontán teherbe esik az illető.Egyik nőgyógyász mondta egyszer,hogy a menstruációban az a szabályos,hogy szabálytalan...és ebben van valami,nem biztos,hogy mindig az a jó,ha pontosan megjön,és nincs se késés,se hamarabb,se barnázás,se semmi,ahogy a tankönyvben meg van írva!A testünk nem egy gép,ami hibátlanul működik!

2011. máj. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Védőnő és Kedves 16:01-es!

Senkit nem szeretnénk megijeszteni, mindenki a saját tapasztalatát osztotta meg a Kérdezővel. És azt kell, hogy mondjam, hogy sajnos osztanom kell azok véleményét, akik szerint ez igenis utalHAT hormonproblémára! Ugyanis, minden, ami a szokásostól eltérő, valamit egyértelműen jelez... Ez nem azt jelenti, hogy akut módon kezelendő, - én is "barnáztam" évekig mensi előtt -de ha valaki gyermeket akar, érdemes egy egyszerű vérvétellel megnézetni a hormonszintjét. Nekem pl. kiderült (sajnos csak egy vetélés után), hogy valóban sárgatest-elégtelenségről volt szó, amit a prolaktin-szint emelkedésem okozott. Ez egyszerű gyógyszeres kúrával kezelhető, és azóta már van is egy gyönyörű, egészséges Kisfiam.:) Szóval csak annyit fűznék még hozzá, hogy amíg nem kerül valaki hasonló helyzetbe, ne szóljuk már le egymást egy másfajta véleményért.

2011. máj. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
94%

Jó is lenne, ha "teherbe lehetne esni Így is-úgy is"... Csakhogy az ember lánya hiába gondolkodik pozitívan, abból még nem lesz baba.

Én a menzeszem előtt 3-4 napig mindig barnáztam. Nem egy cseppet, persze, de a barnázás nem is azt jelenti...

És bizony két év védekezés nélküli együttlétből sem lett baba... pedig "nem akartam megijedni"...

Én pedig attól óvnék mindenkit, hogy ilyen problémákkal túl sokáig várjon, mert pl. én is 30 voltam, amikor elkezdtük a projektet és most 33 leszek... Első baba...

Tudjuk, hogy 35 fölött micsoda nehézségekbe ütközik amúgy is a teherbe esés a nagy többségünknél...

Aki "nyugodt típus" és "szeret várni"... tegye...

Én túlságosan is sokat vártam. Nem kellett volna!!!!

2011. máj. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
80%

Alapvetően pedig igenis AZ A JÓ: ha PONTOS, NEM KÉSIK, NEM SIET, NINCS ELŐTTE BARNÁZÁS... stb...

Emellett az ettől eltérő MÉG LEHET NORMÁLIS, de mégiscsak az az ideális, ha PONTOS és SEMMI GOND NINCS VELE...

Ebben azért értsünk egyet, kedves védő néni...

2011. máj. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
82%

Védőnő vagyok:

Természetes,hogy az a jó,ha nincsenek nagy eltérések a ciklus során.De abban is értsünk egyet,hogy nem kell minden tünetet súlyos problémaként kezelni!Erre akartam rávilágítani,hogy sokan megijednek 1-2 csepp barna pecsételéstől is,és rohannak hormonkúrára....amivel sokkal többet ártanak maguknak.És nem tudom,ki hogy értelmezte azt,amit írtam,de ezek szerint nem jól,mert egy szóval sem írtam azt,hogy a barnázás soha nem jelenthet gondot!Ha figyelmesebben elolvasná az illető,leírtam,hogy milyen az a barnázás,amivel már érdemes orvoshoz fordulni.

2011. máj. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
92%

11:00-nak igaza van! Saját tapasztalatokat mond mindenki. Én is nyugodtan ültem a babérjaimon, mert a nőgyógyászom szerint nem probléma a barnázás. Aztán ahogy a meddőségi központba kerültem 2 év sikertelen próbálkozás után, kiderült, hogy mégsem olyan jó az...

És egy orvos nem ír fel csak úgy hormongyógyszert a beteg kérésére. Nyilván indokoltan írnak fel bogyót.

2011. máj. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
70%

16:01-es vagyok:

Teljesen igaza van a védőnőnek, én is pontosan így gondolom. Szerintem sokan itt minden kis apróságot túlparáznak! Az lehet, hogy a "kicsiből" lehet a "nagyobb" baj, de korántsem biztos, hogy már egy kicsivel azonnal rohanni kell hormonkúrára, mert többet árthatunk ezzel az azonnali intézkedéssel, miközben nincs is olyan "életbevágó" problémánk!

2011. máj. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
73%

16:01-es vagyok:

Ezzel még azt akarom mondani, hogy itt konkrétan azon van a hangsúly, hogy nem szabad egy kis problémára komoly hormonális gyógyszereket beszedni, ha nincs bebizonyítva az, hogy valami komoly baj van. Először a kivizsgálás és ha az alapján kiderül, na akkor lehet intézkedni!

Nekem se írt fel progit a nőgyógyászom csakúgy, mert én úgy gondoltam, ez szükséges lenne nekem egy terhességhez. És valószínűleg igaza is van. Először a kivizsgálás, aztán jöhet ami szükséges a siker érdekében!

2011. máj. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!