Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 3 hónapja szültem császárral...

3 hónapja szültem császárral és a teszt szerint megint terhes vagyok. Vajon mennyi az esélye, hogy egészséges lesz a pici?

Figyelt kérdés
Orvoshoz jövő héten megyek, de szeretném, ha írnának olyanok, akik már jártak hasonló cipőben.
2011. ápr. 30. 12:02
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja, és védekeztünk, szóval nem felelőtlenség eredménye a pozitív teszt.
2011. ápr. 30. 12:03
 2/16 anonim ***** válasza:
71%

Ilyen esetben nem a picit szokás félteni hanem az anyukát a császárheg miatt.

Ez elég necces dolog, bár láttam már rá pozitív példát.

Várd meg mint mond a doki, addig fölösleges bármin is parázni.

2011. ápr. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Van egy nagyon pici esélye, h nem baba, ha védekeztetek. Szülés után bentmaradhatott kis darabka méhlepény, amit nem vettek észre. Emiatt fennmaradhatott a bHcg termelés. 3 hónap után kevés az esélye, h rossz elváltozást okoz, de idővel veszélyes is lehet. Jó hogy elmész az orvoshoz. Szorítok!
2011. ápr. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
31%

Nem kell félni, hogy beteg lesz, ugyanannyi csak az esélye, mint egyébként.

Viszont ha szoptatsz még és van tejed, akkor könnyen elvetélhetsz.

2011. ápr. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

12:22

Köszi a bíztatást.Kedves utolsó, ez alatt azt kell érteni, hogy ha esetleg kiderül, hogy terhes vagyok, akkor érdemesebb elapasztani a tejemet, nehogy elvetéljek, vagy ez attól független?

Bocs, ha naív vagyok, de még nem hallottam ilyenről, de nagyon fontos lenne.

2011. ápr. 30. 12:29
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én 4 hónappal a szülés (császár)után estem teherbe (persze nem így terveztük, bár valamilyen szinten felelőtlen voltam, mert elszámoltam a peteérésem:-(

Most 10 hetes vagyok, az orvos egy szóval nem mondta, hogy ebből baj lehet, sőt megnyugtatott, hogy a sebnek kb. 6-8 hét gyógyulás kell csak.

Gondolom rosszat nem akar. Ennek ellenére persze tartok a terhességtől, szüléstől is, de még jobban, ami utána jön...nem lesz könnyű egy újszülöttel és egy éppen egyévessel.

De valahogy biztos megbirkózunk ezzel is, családi összefogással.

Amúgy semmi panaszom a szokásos hányinger, émelygés, fáradtság hármason kívül.

2011. ápr. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

12:31-es, és szoptatsz még?

Azt mondják, ilyenkor megváltozik a hormonok miatt a tej íze és nem mindig tud az anyuka tovább szoptatni, mert nem fogadja el a baba.

Tapasztaltál már ilyet?

Abban az esetben, ha szétnyílik egy császáros seb ( külső) , azt ösze szokták varrni, vagy mit csinálnak?

Más is válaszolhat, előre is köszi.

2011. ápr. 30. 12:38
 8/16 anonim ***** válasza:
61%

Óriási tévhit, hogy a szoptatás miatt könnyen elvetélhetsz!

Nagyobb az esélye annak, hogy egy orgazmustól elvetélsz, mint a szoptatástól (nyugodtan utána lehet nézni a statisztikáknak)


Ha a babával minden rendben, akkor semmi baja nem lesz a szoptatástól, nyugi. Szoptasd csak a kicsit tovább.


De hogy megnyugodj, kérdezz rá a dokitól a szoptatásra, és majd ő megnyugtat.

2011. ápr. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%

Nekem a 2 orvos mondta ezt, nem magamtól találtam ki. Magas volt a prolaktinom és azt mondták, hogy ha még össze is jön baba, nagy valószínűséggel elmenne.

És neten is több helyen olvastam már orvos válaszolós rovatban, hogy minden orvos a szoptatás azonnali elhagyását javasolta, ha akkor jött a baba, amikor a másik pici még szopott. Ők is a vetélésre hivatkoztak.

2011. ápr. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

igen, ez nem hülyeség, a szoptatásnak ugyanis méhösszehúzó hatása van,(és ugye a méhben meg ott lapul a pici magzat) és oxitocin is termelődik, ami pedig a szülés beindítását segíti elő

pl nekem egy ismerősömnek nem akart megindulni a szülés, már a 42. hétben járt és valaki azt mondta neki, hogy mellszívózza a cicijét, mert attól megindulhat a szülés

Ugyanakkor már nem egy olyan esetet olvastam, hogy az anyuka végig szoptatta az elsőt, egészen a 2. megszületéséig

ezt mindenképp beszéld meg az orvossal

2011. ápr. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!