Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCO-ban szenvedők, Nektek sem...

PCO-ban szenvedők, Nektek sem sikerül?

Figyelt kérdés
Minden Kedves PCO-s sorstársam véleményére, és tapasztalatára kiváncsi lennék ebben a témakörben. Nagyon szeretnék babát, már 4 éve kezelnek ezzel a betegséggel, és a várva várt baba nem jön. Kiváncsi lennék, mások történetére, tapasztalataira, orvosaira, tanácsaira, sikereire, esetleg kudarcaira stb. Egyszóval mindenre. Kérlek Benneteket írjatok, és segítsünk egymásnak ebben az alattomos betegségben. Köszi
2009. márc. 3. 10:02
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Az én orvosom fél év próbálkozás után beutalt meddőségibe mindkettőnket, szerencsém van, mert sok doki csak azt mondogatja, hogy türelem, de nem jobb ha az elején kiderül, hogy beteg vagyok és akkor nem mennek el az évek?!!Meg azt is útálom, hogy mindenhol azt hallani, hogy a mai fiatalok kitolják a gyermekvállalást 30-as éveikre, a munka, karrier miatt!Állítom, 90 %-unk a meddőség miatt van így!Ha a tervezett terhesség előtt lenne egy ilyesfajta teljeskörű kivizsgálás, akkor az egész rendszer sokkal jobb lenne!
2009. márc. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Azt mondta a dokim, hogy még ezt a szuris dolgot próbáljuk meg, és ha ez sem segít, irány a meddőségi. Ez a nőgyógyász véleménye, az endokrinológusom viszont nem mondja ezt, Ő mindig csak azt mondja, hogy a leletek alapján van igazolt PÉ-em. Csak hát ez kevés. Az az igazság, hogy mostanában Én is egy kicsit leálltam a témáról, mert közben fősulizok, lakás vettünk stb. A szurit se most írta fel, csak most jutottam oda, hogy OK, akkor menjen a dolog. Viszont, hozzá kell tennem, hogy mielőtt ehhez a nődokihoz jöttem volna, számtalannál jártam, egyik se mondott semmit. Pedig világ életemben rendszertelen, inkább nem is volt mensim. És Ő irányított az endokrinológiára is. Szóval Én meg vagyok Vele elégedve. De ha most sem jön össze, akkor irány a meddőségi. Csak hát az is egy csomó pénz. És hát lakástörlesztő mellett, háááááááááááát! De persze a Baba érdekében mindent megtennénk. Tényleg a János Kórház milyen ebből a szempontból? Tapasztalat?
2009. márc. 5. 11:07
 23/28 anonim ***** válasza:
Én nem pesti vagyok, így nem tudok ajánlani vagy véleményt mondani kórházakról, orvosokról.Annyit azért elmondok, hogy én az alapján választottam a nődokimat, hogy tudtam róla, hogy nem csak mint nőgyógyász van magánrendelése, hanem ezzel egyidejűleg egy meddőségi centrum egyik vezető orvosa is. Egész életemben attól féltem, hogy nem lehet gyerekem, lehet ezzel vonzottam a bajt, és emiatt gondoltam, ha esetleg tényleg gáz lesz (és lett is), akkor olyan dokim legyen, aki ért a lombikhoz is. Amúgy a meddőségi centrum, legalábbis az enyém teljes egészében ingyenes, csak TB-kártya kell hozzá, semmi más, minden vizsgálat, lombik, műtét ingyenes.Neked csak a gyógyszereket, ilyesmit kell venned, ha felírják. Kaáli Intézet a neve, és az van pesten is!
2009. márc. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Köszi, a választ. Én úgy tudom, hogy a Kaáli Intézet az magán és fizetős. OK, hogy csak a gyógyszereket kell megvenned, mert pont azok a legdrágábbak. De azt hiszem, ha most a Choragon szuri se hoz eredményt, akkor sajna, Nekünk is irány valamelyik meddőségi centrum itt Pesten. Mielőbbi sok sikert kívánok Neked/Nektek
2009. márc. 5. 13:46
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

A budai meddőségibe járunk. Nagyon jó, odafigyelnek, rendesek. Kicsit futószalag szerűnek tűnhet a dolog, de amennyien vannak, meg is értem. Nem csak én szeretnék már babaát. :) a doki vizsgálat után nem mond semmit, csak ha megvan az összes eredmény, akkor konzultál a párral. Pont emiatt úgy tűnik, ami lehet úgy is van, hogy nem a lelkét ápolgatják az embernek. De tán úgy gondolom, hogy arra ott van a férjem, aki ápolgassa a lelkem, ne feltétlen egy olyan orvos tegye, aki naponta 10-12 gyereket produkál. A konzultáción viszont humánus, lélekáplgatós és készséges az orvos.

Mi novemberben kerültünk oda, ebben a hónapban lesz az inszemináció. Nem vacakolnak sokat, kivizsgálnak és hajrá, elkezdenek dolgozni a babán. Semmi kísérletezgetés nincs, értelme nem lenne, konkrét adatok, leletek alapján dolgoznak. Eddig nem került semmibe ez a dolog, most viszont, hogy készülünk az inszemre, 16.000 Ft a petefészek stimuláló szuri, 6.000 Ft a tüszőrepesztő.

Tehát nem kellett olyannyira mélyen benyúlnunk a pénztárcánkba, mint a Kaálisoknak, akiknél egy konzultáció is 12.000 Ft, plusz minden vizsgálatért fizetni kell. Ott az inszem sem ingyenes, hanem 45.000 Ft körül van.

Mellékesen jegyzem meg és tisztelet a kivételnek, hogy nem egy Kaálissal találkoztam, aki átjött a BMC-be, mert elfogyott a pénze, hiszen nem minden alkalommal sikerül az inszem, se a lombik, ráadásul úgy csinálták meg a beavatkozást, hogy pl. nem is volt megfelelő a spermium, de mondván: adjunk azért egy esélyt mégis beavatkoztak.

Én a helyedben/helyetekben gyorsan felkeresnék egy ezzel foglalkozó intézményt.

Amúgy én is PCO-s vagyok, nem egyéb okok miatt nem sikerült a baba.

2009. márc. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%

Én vidéken járok a PRI-be, hogy konkrétat mondjak és az Kaáli Intézet és SEMMIT nem kell fizetni, ahogy az előbb író mondta, sem vizsgálatért, sem konzultációért, sem semmiért, de Pesten biztos máshogy van!Csak ne beszéljétek belém, hogy kell fizetni, ha egyszer oda járok és nem kell!

Érdemes lenne utánajárni, hogy az egészségpénztárak fizetik e ezeket a gyógyszereket, mert akkor ha ad a munkahelyetek e.pénztári hozzájárulást, akkor olyan mintha nem kellene fizetned.

2009. márc. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Ki akar bármit beléd beszélni? A tapasztalatomat írtam le, nem pedig bíráltam az intézetet ahova jársz. Amúgy Budapesten úgy tudom a Kaáli, Dévai, fizetősek.
2009. márc. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Csatlakozom, az előttem szólóhoz, Mi tényleg nem rossz indulatból mondtuk, és itt Pesten igen is kemény pénzeket kérnek el a Kaáliba, a Dévaiba, és a Forgách Intézetbe is. Én is úgy tudom, hogy a Budai Meddőségi Központ (azt hiszem, ez a János Kórház) államilag támogatott intézmény. Én azt hiszem, hogy itt mindenki csak a saját tapasztalatát osztja meg a másikkal segítő célzattal, és nem azért, hogy bárkibe is bármit bele beszéljünk. Lányok, van Nekünk elég bajunk így is, nem kell még egymást is itt izélgetnünk. Nem így van?
2009. márc. 5. 18:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!