Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCO-ban szenvedők, Nektek sem...

PCO-ban szenvedők, Nektek sem sikerül?

Figyelt kérdés
Minden Kedves PCO-s sorstársam véleményére, és tapasztalatára kiváncsi lennék ebben a témakörben. Nagyon szeretnék babát, már 4 éve kezelnek ezzel a betegséggel, és a várva várt baba nem jön. Kiváncsi lennék, mások történetére, tapasztalataira, orvosaira, tanácsaira, sikereire, esetleg kudarcaira stb. Egyszóval mindenre. Kérlek Benneteket írjatok, és segítsünk egymásnak ebben az alattomos betegségben. Köszi
2009. márc. 3. 10:02
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
ez egy kicsit erős, hogy annak aki PCOs, vagy PCOs-es annak nem lesz gyereke, azért had reménykedjünk, egyébként a férjem leletei rosszak nagyon, nekünk azonnali lombikot mondtak, időponttal együtt, semmi gyógyszerezés.
2009. márc. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Nekem novemberben derült ki, minden vizsgálatom megvan, jók is lettek az eredmények és felajánlották az inszeminációt. Nem értem, Nektek miért nem ajánlják fel? Nem mezei doki, hanem a meddőségin döntöttek így.
2009. márc. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Sorstársként írom, hogy nagyon sok a félreértés és a tájékozatlanság az orvosok körében (is), miközben ez állítólag a nők 10%-át érinti. Nálam is PCOS-t állapítottak meg és áldom a szerencsémet, hogy olyan orvoshoz kerültem, aki tisztában volt azzal mi is ez, és endokrinológushoz küldött. Ő metformint írt fel. Közben pajzsmirígy alulműködésem is lett, erre is kaptam hormonpótlást. Igazából fél év metformin szedés után estem teherbe, teljesen spontán,(34 évesen) épp a petevezető átjárhatósági vizsgálatra készülődve.A terhesség alatt is minden rendben ment, úgy, hogy az első 3 hónapban még szedtem a MET-et, (Tudom, hogy van olyan nőgyógyász, aki ezen kiakadna).Most egy éves a kislányom, egészséges, gyönyörű gyerek.

Ne aggódj, ha szeded a metformint, rendszereződik a ciklusod, ügyelsz a szénhidrátbevitelre, rendszeresen mozogsz, nagy az esélyed a teherbeesésre. A pcos.hu-n találsz sok hasznos infót, évente találkozókat is szerveznek, és már sok "metformin-bébi" született.

Szorítok, hogy Neked is sikerüljön!

2009. márc. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Sziasztok, én az előttem írótól kérdezném, hogy vannak, voltak súlyproblémáid?Mert ez az egyik tünete a PCOS-nek, de nem feltétel, mert én nem vagyok kövér, csak ráírták a papíromra a meddőségin, hogy PCOS, de mikor teljes eredményhirdetésre mentem már csak azt mondták, hogy komoly bajom nincs, de a vérvételek eredményét nem mondták, és azt h a férjemnek olyan rossz a spermája, hogy azonnal a lombik programot javasolta, és időpontot is kaptunk.De gyógyszert, ilyesmit nem írt fel. Lehet, hogy csak PCO-m van?De azt is kezelni kell, nem?Meg azt mondta, hogy lombik előtt kötelező a petevezető átjárhatósági vizsgálat, ezért arra menjek el és még míg fél év múlva lesz a lombik "azért" vigyem vissza az eredményt. Mintha nekem kellene eldöntenem, hogy ha akarom visszaviszem, ha akarom nem!Remélem még lesz egy közös tájékoztató, ahol együtt ott leszünk a férjemmel, mert az ő hormonjait sem tudjuk még!

Meg nem ártana elmagyarázni azt is, hogy mi az a lombik bébi program, hogy az időpontkor ne úgy menjek oda, mint egy hülye, mert az egy dolog, hogy elolvasom a neten, de monden ember más!

2009. márc. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Van olyan ismerősöm, akire 8 évvel ezelőtt azt mondták, hogy PCOS-s, meddő, soha sem lehet gyermeke. Ma már 4 hónapos babának örül a nap 24 órájában!
2009. márc. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

A tegnapi 22.54-es vagyok. Bamásoltam ide a PCOS meglétének kritériumait ahonlapról:

"A jelenleg érvényben levő, ún. 2003-as rotterdami kritériumok szerint a PCOS diagnózis kimondásához három kritériumból legalább kettő megléte szükséges:


Peteérési vagy menstruációs zavar (rendszertelen a havivérzés vagy a ciklus során nem figyelhető meg peteérés)

Férfihormon-túlsúly tünetei (aknés bőr, erőteljesebb szőrnövekedés, hajhullás, hasra történő hízás) vagy laboratóriumi jelei (pl.emelkedett tesztoszteron szint)

Policisztás ováriumok észlelése ultrahanggal (mindkét petefészekben 8-10 mm-es kis ciszták találhatók, amelyek gyöngyfüzérszerűen helyezkednek el)

amennyiben más endokrin betegség kizárható.



Egyelőre még nem találtak a PCOS gyakorlati diagnosztikájára alkalmas, pontosan mérhető paramétert. Ráadásul az egyes betegeken eltérő súllyal jönnek ki az egyes tünetek, vagy nincsenek is meg.



Ezért elsősorban nem a laboratóriumi, hanem a klinikai tüneteket kell figyelembe venni. A laborvizsgálatok főként a hasonló tüneteket okozó, más betegségek kizárása végett szükségesek!



Forrás: [link] 2008. szeptember"


Egyébként, igen, volt súlyproblémám, 3 hónap alatt +5 kg felszaladt,és utána még több. Korábban mindig vékony testalkatú voltam. De a súlygyarapodás sem törvényszerű. Engem azzal vigasztalt az orvos, hogy van, akinél 2 gyerek után derül ki az egész. Ez kezelhető és nem jelent automatikusan meddőséget.

2009. márc. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

És hogyan kell, lehet kezelni?

Életem végéig szedjek gyógyszert?Meg a terhesség alatt is?

Valaki azt írta, hogy a terhesség alatt is szedte a gyógyszert, de az a gyógyszer nem arra való, hogy beálljon a ciklus, meg a peteérés?Terhesség alatt ezek nincsenek, vagy milyen gyógyszer ez?Van ami a ciklust szabályozza, van ami a tüneteket enyhíti, semmilyen tünetem sincs.Minden hónapban megjön rendszeresen 14 éves korom óta, nem vagyok kövér, 18 éves korom óta az állandó súlyom 58, nem vagyok szőrös,csak az az egy, hogy a hasamra hízok. Furán is nézek ki gebén nagy hassal, de nem gondoltam, hogy ez probléma, illetve a ciszták a petefészkeimben, 3 mm-esek.

Igazából amiket most írtam, azt csak egy további kérdés felvetése miatt írtam.Tehát akkor mit kell kezelni a gyógyszerrel, ha azt mondták a meddőségiben, hogy a ciklusom rendben, tüneteim nincsenek, a has szerintem edzéssel megy le!??Meg hogy a férjem rossz leletei miatt kel lombik.Csak azlért izgulok, hogy ok lombik,aztán szülök, de utána ha ott vannak a ciszták, nem maradhatnak ott, de olyan gyógyszer meg nincs ami megszünteti,egyszerűen azt nem értem, hogy az első papíromra egy egyszerű hüvelyi ultrahang után diagnózis:PCOS, de mondani amikor volt az eredményhirdetésem nem mondtak róla, csak az előbb említetteket, hogy komoly problémám nincs, ciklus rendben, férj miatt azonnali lombik javasolt.

Egyéntől függ minden kezelés gondolom, de ha valaki hasonló cipőben jár, írjon vissza!

Köszi

Sziasztok

2009. márc. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Hol írták rá a píprodra, hogy PCOS? Amint írtuk a tünetek nem mindenkinél egyformán jelentkeznek. Én például szinte az összes tünetet produkáltam. Először nekem is az UH alapján gyanakodtak a PCO-ra, majd a vérvizsgálat rá is erősített. Először kaptam hormon gyógyszereket, hogy beálljon a mensim. Amíg ezeket szedtem mensiztem is, majd mikor már nem akkor megint abba maradt, és persze baba sehol. Ezután küldött a nőgyógyászom endokrinológushoz, ahol megállapították a nagyfokú inzulinrezisztenciát, ami az egész baj okozója. Erre kaptam a MERCKFORMIN nevű gyógyszert, ami az inzulin háztartásomat billenti helyre. Sokaknak ez be is állítja a mensit, Nekem nem sikerül. 2 évi merckforminos kezelés után, megcsinálták a lapar műtétet. Na azóta 30-33 napos ciklusaim vannak, persze a merckformint ugyanúgy szedem tovább. De baba még mindig nincs, pedig a leleteim alapján igazolható a peteérés is. Na ilyenkor mi van? Most próbálkozom majd a Choragon szurival, ami a tüszőrepedést segíti elő. Kiváncsi vagyok. Ja, és a Férjem kis katonáival minden OK. Vannak még megválaszolatlan kérdések ezzel a betegséggel kapcsolatban, legalábbis szerintem.
2009. márc. 5. 09:33
 19/28 anonim ***** válasza:

A meddőségi centrumban írták rá, az elsődleges nőgyógyászati vizsgálat után, tehát a hüvelyi ultrahang alapján, de a vérvétel eredményeit nem tudom.

Kérdezhetek tőled egy személyes kérdést?

Tehát értem ,hogy az okokat kezelik nálad, hogy legyen ciklus, peteérés, stb., csak azt nem értem, hogy a lombikot miért nem ajánják fel?mármint ha régóta próbálkoztok, mióta van ugye ciklusod, ez nem számít oknak, vagy mindig a végsőkig próbáltatják az embert? Ezt nem értem?! Vagy megtették?

Akkor még elmondhatom, hogy szerencse a szerencsétlenségben, hogy a férjem egyáltalán nem jó, és mehetünk lombikra.

2009. márc. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Mármint látom két évet is írtál, meg azóta is eltellt idő gondolom, ha valaki ennyi ideig, bocs a kifejezésért, de kínlódik, akkor miért nem jöhet már szóba a lombik?
2009. márc. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!