Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCO-ban szenvedők, Nektek sem...

PCO-ban szenvedők, Nektek sem sikerül?

Figyelt kérdés
Minden Kedves PCO-s sorstársam véleményére, és tapasztalatára kiváncsi lennék ebben a témakörben. Nagyon szeretnék babát, már 4 éve kezelnek ezzel a betegséggel, és a várva várt baba nem jön. Kiváncsi lennék, mások történetére, tapasztalataira, orvosaira, tanácsaira, sikereire, esetleg kudarcaira stb. Egyszóval mindenre. Kérlek Benneteket írjatok, és segítsünk egymásnak ebben az alattomos betegségben. Köszi
2009. márc. 3. 10:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy nem válaszolok hanem kérdezek, de mi az a PCO? Ugyanaz mint a PCOS? Mi is már évek óta próbálkozunk, nálam nem diagnosztizáltak ilyesmit, de az is lehet hogy nem nézték. Ez hogy derül ki?
2009. márc. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
52%

Az első válaszolónak:

A PCOS az policisztás ovárium szindróma, amely egy egyszerű hüvelyi ultrahanggal derül ki és azt jelenti, hogy ciszták vannak az egyik, vagy mindkét petefészekben.Ennek oka anyagcserezavar miatt kialakult hormonzavar, a petesejt nem tud kilökődni a tüszőből, és a tüsző ciszta formályában visszamarad, így alakul ki a sok ciszta.Tünetei,a sok ffi hormon miatt kövérség, ritka mensi, vagy egyáltalán nincs és erős szőrösödés. A PCO, az nem szindróma, csa cisztás a petefészked, de nincsenek ilyen tünetek, de ebben nem vagyok biztos!

Úgy is kiderülhet hogy cisztáid vannak, de rendszeres a ciklusod, vékony vagy és nem szőrösödsz,hogy nem esel teherbe és akkor a meddőségi centrumban kivizsgálják ezt is és a hormonjaidaz is!

2009. márc. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Köszönöm!
2009. márc. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Igen PCO, úgy értettem, hogy PCOS. Nálam abban a formában jelentkezett, hogy évente kb. 1x mensiztem, volt súlyfeleslegem. Amikor elkezdtük a baba-projektet, akkor derült ki. Azóta is várok és várok. Szedek Merckformint 3x850mg-ot, volt már lapar műtétem is, le is fogytam. Mensi a műtét óta beállt. De sajna semmi. Mi a megoldás?
2009. márc. 3. 10:29
 5/28 anonim ***** válasza:
Nekem is cisztás a petefészkem, de nem PCOS, mert nem mondták, hogy rosszak a hormonjaim, és gebe vagyok és nem szőrösödök!
2009. márc. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Mint, ahogy írta a 2. hozzászóló, az nem is törvényszerű, hogy vki. dagi és szőrös legyen. Ez egy alattomos dolog. Ezért kérném a tapasztalotkat.
2009. márc. 3. 10:37
 7/28 anonim ***** válasza:
a barátnőmnek cisztás a petefészke, dagi, de nem akarják kimoondani, hogy nem lehet gyereke, kb. három havonta mensizik, és a nagyon orvos apja azt mondja, hogy minden ok....sajnálom, mert kezelés nélkül lányok se a PCO-s se a PCOS-es betegnek nem lesz gyereke
2009. márc. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Bocsánat, Engem kezelnek, gyógyszert is szedek, beállt a mensim, és a hormon leleteim alapján, igazolt a peteérés. Pont ezért nem tudom, hogy mos mi a szösz van. Az az orvos apa, nem tudom hol kapta meg a diplomáját. Már bocs.
2009. márc. 3. 11:17
 9/28 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem, ha már beállt a mensid, akkor meggyógyultál, mondhatjuk így, és már csak türelem kérdése, hogy mikor jön a baba!!

A férjedet vizsgálták már??

2009. márc. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Igen vizsgálták, Nála hála a Jó Istennek, minden OK. Már nagyon elvagyok keseredve. Most a Choragon szurival próbálkozom majd ebben a hónapban. Remélem az egy csöppet rásegít a dolgokra.Köszi a bíztatást.
2009. márc. 3. 14:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!