Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A párommal régóta szeretnénk...

A párommal régóta szeretnénk babát. Valószínüleg egy csomó orvosi vizsgálat vár ránk. Fájdalmasak ezek a vizsgálatok?

Figyelt kérdés
2009. márc. 1. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellemesek... Három ciklust követek végig, hogy látnak e érett petét, ezt középidőben végzik. Két vérvétel egy a ciklus 3. napján, egy a 21. napon. Majd petevezeték átjárhatósági vizsgálat, na ez eléggé fájdalmas. Ha nem átjárható egyik petevezeték sem akkor ezt megpróbálják átjárhatóvá tenni, ezt szerencsére nem tudom milyen érzés.

Ezek a vizsgálatok nálad.

Férjnél sperma vizsgálat.

Írj, ha töbet szeretnél tudni valamiről.

Nekem most volt az első inszeminációm.

2009. márc. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

egy csomó vérvétellel kezdődik, ami nem fáj, ha hormon gond van, akkor gyógyszeres kezelés vár rád, ha a hormonok rendben vannak, akkor jön az anatómiai vizsgálat, HSG, vagyis a petevezeték átjárhatóságának vizsgálata, ami kvázi műtét, több módszer van, van amelyik fáj és van, amelyik kevésbé gáz, van olyan, hogy a méh tükrözéssel laparoszkóposan csinálják egyben a két vizsgálatot, aztán jön az inszemináció, ha az sem ok., akkor a lombik, ami stimulálással és punkcióval jár, ez is kellemetlen, kicsit "komolyabb" beavatkozás.....

eközben a párodnak csak ejakulálni kell egyet....

2009. márc. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok. Szerintem azért a férfinek sem olyan egyszerű a helyzete. Őt is megvizsgálják alaposan. És szerintem egy normális férjnek rettenetes, hogy a feleségével mindent megtesznek, de ő nem tud segíteni...

Én látom a férjemen, hogy nem könnyű neki, lehet hogy nem testileg de lelkileg igen.

2009. márc. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Látom nagyon sokan járnak hasonló cipőben mint mi. Lelkileg nemcsak az a tudat megterhelő hogy nem sikerül a baba, hanem a rengeteg vizsgálat is. Megmondom őszintén én eléggé el vagyok keseredve és félek is ezektől.
2009. márc. 1. 21:56
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem fájdalmasak,csak kellemetlen!Nálam egy ciklusban volt 2 vérvétel.Utána HSG átjárhatósági,ez nekem nem fájt,csak egy kicsit görcsöltem,és vérezgettem utána.Nekem átjárható volt,lehet azért nem fájt.Utána stimulálták a ciklusomat és jött az inszemináció.

A páromnál 1-szer volt vérvétel,és andrológiai vizsgálat,ez olyan mint az urológia.Kétszer spermavizsgálat.Mi ahova járunk,ennyi vizsgálat volt.

2009. márc. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hova jártok?
2009. márc. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Írtam Neked privát üzenetet!

2009. nov. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát azért a "párodnak csak " ejakulálni kell... ez nem egészen ilyen egyszerű.

Nálunk a férjem velem volt minden alkalommal, vérvétel, UH HSG, végigülte a sort, láttam, gáz neki, hogy ezt kell megélnie.Majd őt is kivizsgálták..

A HSG vizsgálat nem épp kellemes, de túl lehet élni, -ha átjárható, ha nem, állítólag nagyon fáj-.

Mi most értünk végére a kivizsgálásoknak. Kb. 2-3 hónapig tartott. Annyi igaz a mi esetünkben, hogy egyszerűbb lett volna, ha a férfival kezdik, mert nálunk spec. a párom spermaszáma kevés :( velem minden OK.

Ne izgulj!!!

2009. nov. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztatást! A hormonvizsgálatokon már túl vagyok. Elvileg

csütörtökön lenne HSG-m, de pont most jött meg a havim, vagyis csak

barnázgatok+negatív a terhességi tesztem. Lehet hogy emiatt el kell

halasztani.

A hormonvizsgálatok megvoltak, ott volt egy kis eltérés a doki

szerint. A párom teljesen rendben van.

2009. nov. 24. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!