Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Missed ab-on mostanában...

Missed ab-on mostanában "túlesettek", vagytok? Hogy vagytok?

Figyelt kérdés
Nekem 2 hete volt. Még mindig teljesen kész vagyok. Az a legrosszabb, hogy bár támogató a környezetem, úgy érzem, elvárják, hogy mostmár "magamhoz térjek". Nekem még nagyon nem megy... Ti hogy vagytok ezzel?
2011. ápr. 8. 12:24
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Nekem a hányinger a műtét utáni egy-két napban elmúlt, a mellfeszülés és -fájás viszont azóta is tart (mostmár 2,5 hete volt).

Ikres Anyuka! Jó látni, hogy ilyen erős vagy! Abban bízom, ha majd nálunk is születik egy baba, akkor más színt kapnak majd a dolgok. Az a paradoxon ebben a helyzetben, hogy a végső gyógyír valóban az lenne erre az egész történetre, ha születne egy kisbabánk, viszont amíg nem tudom elengedni az előzőt, addig félek belevágni. Bár azt hiszem, sikerült Őt magát elengednem és megtalálnom a helyét az életemben, de az egész helyzetet nem tudtam még megemészteni. próbálom ugyan tudatosan csinálni, de időnként nem tudom levetkőzni azt, hogy igazságtalanság történt velünk, és ha terhes kismamát látok az utcán, eszembe jut, hogy az én pocakom most mekkora lenne. Ha azt hallom, szeptember, arra gondolok, hogy akkor kellett volna megszületnie... Amikor másokat hallok anyai érzésekről beszélni, úgy érzem, tudom miről van szó (hiszen ezt megtapasztaltam abban a néhány hétben is), de nekem nem született gyermekem, mint nekik... És a legrosszabb ez a helykereső bizonytalanság: akkor én most mi is vagyok igazán: nő, vagy anya, vagy lány, vagy feleség??? Te hogy lendültél át ezeken a holtpontokon?

2011. ápr. 10. 12:50
 12/12 anonim ***** válasza:

Jaj, kedves kérdező, annyira átérzem és értem hogy miről beszélsz! Ilyen gondolatok kavarogtak az én fejemben is, annak idején. Az elején nagyon sokat sírtam, volt amikor már csak a WC-ben sírtam, nehogy már azt mondják hogy bedilizek. Aztán valahogy eljutottam oda, hogy ebbe tényleg bele fogok őrülni és el kell Őket engednem. Ekkor mondta a férjem azt hogy Ők két fényes csillag lettek az égen és a Hold majd vigyáz rájuk. Annyira jól esett az, hogy ezt mondta hogy így sikerült elengednem Őket és rábízni a Holdra hogy vigyázzon rájuk. (Lehet hogy egy kicsit gyerekesen hangzik, de tényleg ez adott egy lökést a továbblépéshez.) Sokáig azt hittem hogy jól vagyok, bár az áprilisra mindig összeszorult szívvel gondoltam és nem esett jól ha kismamákat láttam. 1 évig próbálkoztunk, hogy hátha sikerül a baba, de semmi. Aztán fél évig mindenféle kezelés, átjárhatósági műtét, stb... sikertelenül.

A nőgyógyászom még a kórházban megadta egy kedves pszichológus telefonszámát, akihez végső elkeseredésemben elmentem. Ő kimondta (amit én próbáltam magam előtt is eltitkolni) hogy elengedtem ugyan őket, de lelkileg még tartok attól ha teherbe esek, ugyanez fog történni. 2 alkalommal voltam nála és olyan jól kibeszéltem magam, hogy néhány hét múlva pozitívat teszteltem. Bár a félelem a 20. hétig megvolt (2-3 hetente mentem uh-ra), onnantól kezdtem csak élvezni a babavárást.

Ja, és említettem hogy az április hallatán összeszorult a torkom, a kisfiam is áprilisban született! :-)


Szóval fel a fejjel, előre nézni! Ha egyszer már sikerült teherbe esned, hamarosan ismét sikerül! Ha úgy érzed hogy egyedül nem megy, akkor ne szégyelld szakember segítségét kérni.


Drukkolok hogy mielőbb sikerüljön lelkileg is felépülni és hogy mielőbb beköltözzön a te pocakodba is egy erős és egészséges kislegény vagy kislány.

2011. ápr. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!