Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Missed ab-on mostanában...

Missed ab-on mostanában "túlesettek", vagytok? Hogy vagytok?

Figyelt kérdés
Nekem 2 hete volt. Még mindig teljesen kész vagyok. Az a legrosszabb, hogy bár támogató a környezetem, úgy érzem, elvárják, hogy mostmár "magamhoz térjek". Nekem még nagyon nem megy... Ti hogy vagytok ezzel?
2011. ápr. 8. 12:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia,nekem január 14 -én volt missed ab-om 7 hetes terhességgel.

Én a mai napig nem tudom túltenni magam rajta,és valószinű soha nem is fogom!

Bár nálunk csak a férjem és édesanyám tudta hogy terhes vagyok(meglepetést szerettünk volna ,de csak a 12hét után mondtuk volna el),és tölük éreztem,hogy pár hét után nem konkrétan ezekkel a szavakkal,de mondták, hogy szedd már össze magad és éld tovább az életedet,majd jön másik!

Férjem is nehezen tette magát tul,és ö legalább erös támaszom tudott lenni.

Most jutottunk el arra a szintre ,hogy vállalkozunk a babára.

Nekem már 3szor megjött műtét óta,és pont ebben a hónapban volt elöször ,hogy ugy jött meg ahogy a terhesség elött volt.Bizom benne,hogy a gólya hamar idetalál!!

2011. ápr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Lányok! Nem vagyunk egyformák. Mindenki máshogy és másfajta ütemben dolgozza fel a babája elvesztését. Ekkor a környezet persze finoman befolyásolhatja és nyugtathatja a babáját elvesztő nőt, de az a legrosszabb, ha elvárásokat állít fel vele szemben. Nektek pedig nem kell az elvárásoknak megfelelően cselekednetek, időt kell hagyni a gyászra. Szerintem ezt feldolgozni akár évekbe is telhet. Persze addig fel lehet állni, de elfelejteni ezt soha. Higgyétek el hogy az idő tényleg segít ebben.


És tudom hogy mindenki ezt mondja és a könyökötökön jön ki de tényleg fel a fejjel és előre nézz!!! A hullámvölgyek után mindig hegyek jönnek! Próbáljátok a lelketeket megnyugtatni és ha úgy érzitek ne szégyelljétek a szakember segítségét kérni.


Remélem nem túl zavaros amit írtam, de sajnos engem is nagyon érintettek ezek a dolgok, így tapasztalatból beszélek.


két 20 hetes babát elveszítő anyuka

2011. ápr. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Manka68 ***** válasza:

Sziasztok!

Én két babát veszítettem el eddig, a másodikat 9 hetesen, karácsony előtt pár nappal. Sosem fogom elfelejteni, mindig szeretettel gondolok rá. Nekünk csak az a pár hét jutott.

Az én családom összeroppant, amikor megtudtuk a hírt, hogy már nem él a baba. Higyjétek el, az sem jobb, mint a fel a fejjel és előre. Úgy éreztem, nekem kéne támogatnom őket, pedig ahhoz sem volt erőm, hogy magamat összekanalazzam a padlóról.

Szerintem a ti környezetetek sem elvárásképpen mondja, hogy fel a fejjel, hanem támogatni szeretnének benneteket. Mi mást mondhatnának még vajon? Ha csak sóhajtoznak és babusgatnak, akkor még inkább erősödik a veszteség érzése. Az elvesztett babát nem kell elfelejtenünk, és nem is szabad.


De nem tudunk mást tenni, mint hogy tesszük a dolgunkat tovább.

2011. ápr. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ne értsetek félre, én tudom, hogy csinálni kell tovább és akarom is, csak nem tudom, hogyan. Úgy érzem, megszakadok azoknak az apró, hétköznapi dolgoknak a terhe alatt, amiket eddig észre sem vettem. És azt is megértem, hogy a barátaim továbbra is ugyanúgy viselkednek, mint ezelőtt (és persze, tudom, hogy ez a legjobb, ami történhet), csak nekem közben percenként megszakad a szívem, és úgy érzem, még csak fancsali képt sem vághatok, nehoy őket is elszomorítsam (meg nem csodálom,ha már elegük van veszteségemről beszélgetni, meg biztos el akarják terelni a gondolataimat, szóval kedvesek, aranyosak, de én még mindig nem tudok másra gondolni még nem tudok más terhességéről őszinte örömmel beszélgetni stb.). Eza legrosszabb, hogy úgy érzem, egyszerűen nem megy... Közben dolgozom, színházba megyek, vendégeket fogadok stb. hogy újra "rászoktassam" magam a régi dolgokra, de én már nem vagyok ugyanaz, aki eddig voltam.

Nektek van másik gyerkőcötök? Nekünk első lett volna.

2011. ápr. 8. 13:56
 5/12 anonim ***** válasza:
EZt nagyon nehez feldolgozni mindenkinek, aki atesett vetelesen, hidd el. Nekem mar volt egy egeszseges, gyonyoru kisfiam, amikor a masodik terhessegemet 10-dik heten spontan veteles miatt elvesztettem. Akkor azt hittem, hogy megszakad a szivem, 1 honapig minden este sirtam, nagyon megviselt. Aztan 3 honap mulva ismet terhes lettem, de az a baba 8 hetes terhessegnel ment el. Tudom, fura ezt elhinni, de nekem a masodikat konnyebb volt feldolgoznom az elso utan. VAlahogy tuljutottam rajta, es mostmar csak arra koncentralok, hogy sikeruljon harmadjara, es egeszseges babam legyen. Ez ad erot es a kisfiam, mert ha ranezek, akkor tudom, hogy ez az elet ertelme. Es az ELET nem all meg. Muszaj pozitivan gondolkodni, mashogy ezt nem lehet. Sok erot es kitartast kivanok Neked es mindenkinek, akivel ez megtortent. Nem is hiszed, milyen sok no van ugyanilyen helyzetben, mert sokan nem beszelnek rola, vagy egyszeruen nem is tudtak arrol, hogy elveteltek.
2011. ápr. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Értem amit írsz és ezzel sokan így voltunk.

Nekünk elsők lettek volna a 20 hetesen elvesztett ikrek, de azóta már született egy kisfiam.

2011. ápr. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy megkérdezem de miért veszítettétek el az ikreket 20 hetesen? :( Persze csak akkor válaszolj, ha van rá erőd. Csak azért kérdezem, mert nekem is ikreim lesznek és nagyon aggódom!

10+4 km

2011. ápr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem múlt héten volt, 9 hetesen nem fejlődött tovább. Fizikailag kezdek túl lenni rajta, a lelki része mintha most jönne elő, és egyre erősebben.Egy gyerkőc már van, őt el kell látnom, de az idő múlásával mintha egyre kevesebb erőm lenne, nem pedig több. Ja, és a hányinger, mellfeszülés még mindig nem múlt el.Ti hogy álltok ezzel?
2011. ápr. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ikres kismama! Ne izgulj, veletek nem lesz semmi baj. Tudok róla beszélni, mert már 5 éve történt és azóta már született egy kisfiam.

A két méhlepény egy kis részen össze volt nőve az ikreknél. Valószínű hogy az osztódás során történhetett valami malőr. Bíztattak az orvosok hogy csak néhány vékony ér lehet közös a lepényen és nagyon kicsi annak valószínűsége (pláne hogy már betöltöttem a 12. hetet is és nem lett vetélés) hogy baj legyen. Én sajnos beleestem abba a néhány %-ba, akinél baj lett. Az egyik baba méhlepényében egy erecske elmeszesedett és elzáródott, így nem jutott elegendő tápanyag hozzá és meghalt. Mivel nem vettem észre semmit, mert ugye egy baba továbbra is mocorgott, a másik baba pedig megfertőződött az elhalt babától. Így sajnos mindkettőt elvesztettem kb. 2 nap alatt. Nov.15-i uh-n még mindkettő baba és lepény jól volt, nov. 20-án pedig már egyik sem élt. :-(


De kérlek, ne rettegj emiatt még 25-30 héten keresztül. Egy voltam a millióból sajnos, ez volt nekem megírva a nagykönyvben! Két fényes csillag lettek az égen, akikre vigyáz a Hold. Élvezd a babavárást és pihenj amíg tudsz, mert két babával igazán pörgős lesz az életed. :-)


Bocs ha hosszú lettem.

2011. ápr. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm az őszinte válaszod és nagyon sajnálom ami veletek történt! :(
2011. ápr. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!