Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 22 évesen,28 éves párral...

22 évesen,28 éves párral bevállalnátok a babát?

Figyelt kérdés
Albérletben élünk, havi 240-300ezer forint közötti a bevételünk. A párom fizetése a jóval magasabb, tehát az én otthonlétem miatt nem lenne túl nagy a kiesés.
2011. ápr. 1. 20:19
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Én a helyetekben vállalnám a babát!Sok sikert!
2011. ápr. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

De aranyosak vagytok! :) Természetesen válaszoktól függetlenül belevágunk a babaprojektbe az ősszel, remélem minél hamarabb a kezünkben tarthatjuk a kicsikénket :)


Azért természetesen várom a további válaszokat, élettapasztalatokat! :)

2011. ápr. 4. 22:34
 23/35 anonim ***** válasza:
Nekem 51 ezer Ft-ból kell kijönnöm, úgyhogy...igen.
2011. ápr. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Én is leírom neked mi hogy éltünk és élünk.

Mi is albérletbe laktunk párommal akkor én 95 ezret kaptam készhez párom pedig 160-at.Az albérlet 30 ezer forint volt havonta plusz 15 ezer a rezsi.Tehát jól éltünk.Sajnos 3 év után felmondta az albérleti szerződésünket a tulaj azzal az indokkal,hogy el akarja adni a lakást.Volt 1 hónapunk hogy kiköltözzünk.Rá két napra hogy ezt közölte velünk kiderült,hogy terhes vagyok.Persze nagyon örültünk a picinek.Párom azt mondta,hogy így már ne menjünk másik albérletbe hanem szájunk be egy lakásba.És itt hibáztunk de óriásit.Anyukám mindenben segített nekünk hitelfelvétel intézésébe lebonyolításába költözésbe.36 ezer forint volt a lakáshitel törlesztése.1 évig.Majd sajnos jött a baj.a lakáshitelünk csak emelkedett....emelkedett.Volt olyan hónap amikor 138 ezer forintot kellett fizetni.De átlagba amit minden hónapba fizetnünk kell lakáshitelre az 85 ezer forint.Plusz páromnak is van hitelkártyája ennek 15 ezer a törlesztése és nekem is van az enyémnek pedig 20 ezer.

A rezsi erre a lakásra egyszerűen borzasztóan sok.60 ezer forint.Én gyedet kapok ami 65 ezre forint.Férjem pedig átlagban 140 ezer forintot kap.Meg kapjuk a családi pótlékot ami 12 ezer forint.Így 217000 forintunk van.

Az életbiztosításunk 6000 forint havonta.

Az eddig leírtakat ha összeadod durván 190000 forint és még nem vettünk semmit.27 ezer forintunk marad kajára a gyerek dolgaira pelenka meg minden.A pelenka és a tápszer nagyon sokba van de kell.Én borzasztóan bánom,hogy belementünk ebbe a lakásvásárlásba.Kézzel,lábbal mennék vissza albérletbe ha tehetném.

Jó tanács ha már most elterveztétek,hogy kicsit később kezditek a baba projectet,akkor gyűjtsetek.Amit csak tudtok pénzt tegyétek le.Mi is tettünk félre de a költözés meg a lakásfelújjítás mindent elvit.A gyereknek meg én mindent úgy vettem meg,hogy minden hónapban valamit.Pl 6 hónapos terhes voltam mikor megvettük a kiságyat.Tehát nem egyszerre mindent az utolsó percben, mert az úgy egybe nagyon sok kiadás lesz.Bár nekünk szerencsénk volt mert férjemnek és nekem is volt cafetériánk és dimenzióra kaptunk egy bizonyos összeget havonta és gyűjtöttük rajta a pénzt.Abból vettünk a 7.dik hónapba a légzésfigyelőt a mérleget, cumisüveg melegítőt a sterilizátort, mellszívót, digitális lázmérőt, párologtatót, még a pelenkát is.Az én dimenziómon összegyűlt 84 ezer forint a férjemén kicsivel több.Az én kártyámat le is nulláztuk ennél a bevásárlásnál,de 7 hónapig gyűjtöttük rajta a pénzt.Tehát gyűjtsetek.És ha szeretnétek babát csak vágjatok bele.Bár én is szülhettem volna 22-23 évesen.Sokkal fittebb anyuka lennék:)

2011. ápr. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Szia Kedves Kérdezo!

én májusban leszek 20éves,és kb. rá 2napjára szulom meg az elso kicsinkomat.A párom nem rég mult 29éves,o átlagban 230km-re lakik tolem Csehországban,míg én Szlovákiában otthon.

Osszekoltozni nem sokára fogunk,még az év vége elott,a kislányunk megszuletése után kb. fél évvel.

átlagban 400 ezer forintot keres,ha átszámolom,én meg anyaságit kb.

90ezer forintot fogok kapni a cseh államtol.Saját lakás még egyelore nincs,de folyamatban van...

A helyedben én is bevállalnám,azért ki lehet jonni kevesebb pénzbol is 1kisbabával,teljes feleslegesnek tartom a legdrágább cuccokat venni a kicsinek,hisz nagyon rovid idon belul kinovi azokat.

Udv.: Bia :)

2011. ápr. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Mi fele ennyi pénzből éltünk, mikor jött a pici. Most 11 hónapos, a férjem munkanélküli lett csak az én gyedem van+családi.

Én 25 ő 34 éves.

Kevesebből is ki lehet jönni, mint havi 160.

2011. ápr. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
24 évesen vállaltam gyereket, párom 34. A közös keresetünk jelenleg tgyás és fizetés, csp kb 230-240 ezer forint. Bőven megélünk, igaz a laks saját és nincs hitelünk. Viszont havi 20-30 ezret még félre is tudunk tenni. Szóval ti 1000x jobb helyzetben lesztek, ebbe talán, ha ügyesek vagytok, még egy hitel is belefér majd egy saját lakásra. :)
2011. ápr. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 21 vagyok párom 28at tölti idén!

Mi is szeretnénk már babát 3 éve együtt élünk szülői házban, görcsösön nem fogtunk bele, úgy voltunk vele ha akar jön. Közbe tudtunk félretenni mert otthonra nem kellett 100ezreket letenni. Aztán jött egy tragédia, anyukám gyógyszerekhez nyúlt, majdnem elveszítettük kórházba van, és rám szakadt a rezsi hitelek,tartozások, havonta 180ezer Ft-ot le kell tenni hogy 0-án legyünk és még nem ettünk. Így most védekezni kell, most nem tudnánk babát vállalni,de ha ti szeretitek egymást és vágytok rá és a lehetőségek is adottak vágjatok bele!

2011. ápr. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Mi pont ennyi idősek vagyunk, amint meglesz 1 év munkaviszonyom, elkezdjük babaprojectet.
2011. ápr. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Én 22 évesen szültem 1 éve. Albérletben lakunk, 210ezerből élünk.
2011. ápr. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!