Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 22 évesen,28 éves párral...

22 évesen,28 éves párral bevállalnátok a babát?

Figyelt kérdés
Albérletben élünk, havi 240-300ezer forint közötti a bevételünk. A párom fizetése a jóval magasabb, tehát az én otthonlétem miatt nem lenne túl nagy a kiesés.
2011. ápr. 1. 20:19
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
A kapcsolattal minden rendben, nagyon szeretjük egymást, 3 és fél éve vagyunk együtt és egy éve költöztünk össze. :)
2011. ápr. 1. 21:00
 12/35 kisnita ***** válasza:
100%

22 éves vagy a párom nyáron lesz 30 és van egy 20 hós fiunk. Saját pici lakásban fogant, a terhesség idején költöztünk el ide (nagy családi ház, a párom örökölte a családjától) nem érezzük itt jól magunkat és munkalehetőség sincs ezért elköltözünk más városba albérletbe. Abban bízunk, hogy ott a párom is jobbban fog keresni (itt felsőfokú végzettséggel úgy kap 80 ezret, hogy abban már a családi adókedvezmény is benne van) én még gyesen vagyok, de amint elköltöztünk beadom bölcsibe a fiam és megyek dolgozni. Eladó vagyok, havi 90 körül én is kapnék + a csp.

Ha a párom megkapna 120-150-et már akkor is sokkal jobban élnénk mint most. Osztottunk-szoroztunk és arra jutottunk, hogy ha csak a legminimálisabb fizetést is fogjuk kapni akkor is jobb lesz ott mint itt.

Ha annyit keresne a párom mint a tiéd akkor nemigen lennének anyagi gondjaink. Szóval anyagi szempontból nálatok nem veszélyes belevágni a családalapításba :)

2011. ápr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
A párom elég változóan kap fizetést, a legminimálisabb az 160ezer forint körül szokott lenni(plusz cafetéria), de jobb hónapban 200-250 is lehet. Én sajnos csak részmunkaidőben dolgozom, 65 ezer forint körül szoktam kapni. Én úgy gondolom ki tudnánk jönni babával is, rendesen. De hogy saját lakás/ház mikor és miből lesz? Azt nem tudom...
2011. ápr. 1. 21:36
 14/35 anonim ***** válasza:
Egy kérdés van csak! Szeretnétek babát? Ha igen a válasz akkor hajrá! Mi kb. 220000 ft-ból élünk és ebből még hitelt is törlesztünk. Bátran vágjatok bele!
2011. ápr. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
Szia!én 23 a párom 28.én havi 100e,ő havi 300-400e.és nálunk ő nem mer még bevállalni babát:(
2011. ápr. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
Igen, ha amúgy is terveztétek a jövőben. Viszont saját lakás talán job lenne. Igaz, töb a hitel összege, de végül tiétek lesz.
2011. ápr. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

Igen, mindenképp!

Nekünk sincs még saját lakás, de ha arra várnék, akkor sosem szültem volna.

Nem is idegesítem magam a lakáson, örülök a kislányomnak, aki 1 éve boldogít minket! :)

2011. ápr. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

Bár csak ilyen helyzetben lennék, mint te... :( A mi havi keresetünk összesen 120000Ft, mindketten a létminimumot kapjuk meg, felsőfokú végzettséggel (én két diplomásként vagyok kínaiban eladó, a férjem 1 diplomával szakács segéd egy étteremben). Albérletbe élünk, autót törlesztünk, azon kívül alig telik valamire, pedig mindketten nagyon vágyunk már babára... :(


Én a helyetekben belevágnék. Ha már 30000Ft-tal többet keresnénk, talán mi is vállalnánk. De ebben a helyzetben, a szegénységre nem merünk babát vállalni.

2011. ápr. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

Nem a korodon van a hangsúly. Azok alapján, amit leírtál (jó kereset, stabil párkapcsolat, amiből 1 év konkrétan együttélés (ez nagyon fontos!!)), bátran vállalhatjátok a babát! Azért kérdezd meg magadtól, hogy biztos ilyen életformát szeretnél-e már most, nem fognak-e hiányozni a haverok, bulik, karrier esetleg... Ha a gyerek utáni vágy ezeknél erősebb, akkor mindent bele!

Én hasonló cipőben jártam, mint Te, 24 évesen szültem és nem bántam meg:)

2011. ápr. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Én bevállalnám! 3 gyerekes anyuka
2011. ápr. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!