Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 23 éves vagyok, párom ugyanenn...

23 éves vagyok, párom ugyanennyi. Párom évek óta dolgozik, én is, de csak 4 órára vagyunk bejelentve. Ti vállalnátok ilyen anyagi háttérrel babát?

Figyelt kérdés
Albérletben élünk (havi 90 és 110 ezer az albérlet rezsivel), hitelünk nincs (jó pár évig nem is lesz a bejelentés miatt). Párom átlagosan 160 ezret keres, néha egy kicsivel többet, én csak gyest kapnék.
2011. febr. 13. 10:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egy kicsit kevesnek tun a beveteletek a kiadasok ellen. De ne e dontse el hogy legyen e gyereketek. A penz sosem eleg, ha igy gondolkodtok, akkor soha nem lesz baba, vagy keson. Ha most erzitek hogy keszen vagytok ra erzelmileg, akkor mire vartok?
2011. febr. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ruha lenne bőven, barátnőm nemrég szült, tehát az ilyen dolgok nem kerülnének sok pénzbe, én a pelenka és az esetleges tápszer miatt félek, de amitől a legjobban, hogy a mostani helyzetet nézve még 15 év múlva sem lesz saját lakás, illetve rettegek az iskolás időszaktól, hogy vajon mindent meg tudnánk-e adni neki. Mindig attól rettegek, hogy mi van ha egyikünk elveszíti az állását, nem tudjuk fizetni az albérletet és repülünk... Kisebb albérletbe tudunk menni, az egy dolog, de rettegek, hogy mi történik, ha valaha nem tudnánk kifizetni a kötelező dolgokat (és valószínű évekig ettől fogok rettegni). Pedig nagyon vágyom egy picire.
2011. febr. 13. 10:59
 3/14 anonim ***** válasza:

én nem mernék így vállalni.

ez a pénz úgy ahogy elegendő lenne hármótoknak, csak így nem tudtok lakásra félretenni.

valahogy be kéne fizetnetek saját lakásra, mert a törlesztőrészlet + rezsi is kb. ennyi lenne.

2011. febr. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, de nincs önerő, hitelt pedig egyébként sem kapnánk a bejelentés miatt. :(
2011. febr. 13. 11:10
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha mindig a pénzen lenne a hangsúly elég kevés gyerek születne... A nagynénémék is vállaltak 2 gyereket úgy, hogy csak a nagybátyám dolgozik és ő is vállalkozó, tehát van, hogy 4-5 kilót keres és van hogy semmit...

Ha a pénz ennyire mérvadó lenne akkor anyának kb. 10 gyereke lehetett volna a kiemelkedő anyagi helyzete miatt, de mégis csak 1 van és őt pedig akkor szülte, mikor nincstelen volt még... Szóval ennyi erről a véleményem... Senki nem tudja mit hoz a jövő. A gyerekvállalást pedig nem anyagi jóléthez kell kötni, mert úgy lehet sohasem lesz!

2011. febr. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

igen, tudom, hogy sajnos nincs meg a kezdőtőke, de valahogy össze kéne előbb hoznotok, aztán jöhet a baba.

én legalábbis csak így tudnám elképzelni.

hátha előbb-utóbb 8 órás bejelentett állásotok lesz, csak azért, mert most ez van, nem kell, hogy így legyen örökké.

2011. febr. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szívem szerint belevágnék, de nem tudnám megbocsátani magamnak, ha a picim nem kaphatná meg legalább az alapvető dolgokat... És most csak itt állok, s nem tudom mitévő legyek. Van aki biztat, van aki teljes mértékben lebeszél.
2011. febr. 13. 11:16
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem várjátok meg legalább azt, amíg te is rendelkezel annyi jogosultsági idővel és keresettel, hogy egy normális összegű gyedre, tgyásra jogosult legyél. Akkor nyugodtan belevághattok.


Mi is bánjuk már, hogy lakást vettünk a férjemmel. Most a jelen gazdasági helyzetben kb. havi 70ezerrel fizetünk többet havonta a lakhatásért, mintha albérletben élnénk. Lassan már tervezzük a kistesót, de ahogy a dolgok állnak az lesz a vége ha összejön, hogy a lakásunkat kiadjuk és egy nagyobb albérletbe költözünk majd, hogy elférjünk. Jó pár évtizedre lekötöttük magunkat ezzel a hitellel, mert sajnos már több mint a duplájára nőtt a törlesztő. Szóval nem mindig előny a saját lakás a babázás kapcsán. Ha újra kezdhetném, akkor már nem így csinálnám.

2011. febr. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek és könnyebb anyagi létet kívánok nektek!
2011. febr. 13. 11:59
 10/14 anonim ***** válasza:
köszönöm, Nektek is!
2011. febr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!