Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves a kislányom a helyemben...

1 éves a kislányom a helyemben vállalnátok még egy babát most?

Figyelt kérdés

Nagy dilemmában vagyok hogy most legyen tesó avagy 3-4 év múlva.Most 30 éves vagyok és talán jobb lenne minél hamarabb.A Gyedem most nagyon jó viszont a munkahelyem megszűnt de még mindig munkaviszonyban állok ezért ha a kislányom 2 éves koráig megszületne még 2 évig kapnám a gyedet, ha nem akkor ki tudja mikor tudunk újra babát vállalni, lesz e valami jó munkahelyem ahonnan el tudok jönni.

Félreértés ne essék nem a pénz miatt akarok vállalni hanem mert majd szeretnénk tesót csak nem tudom hogy hogy döntsek.A párom szerint majd később kb 3 év múlva vállaljuk.Nektek mi a véleményetek?


2011. szept. 22. 20:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem jobb lenne most vallalni,mert egyuk nonek fel es tudnak egymasra vigyazni,

szerintem hajra es meglatod hogy jo dontes lesz

2011. szept. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem lesz nehéz nagyon egy kicsivel és egy picurkával?
2011. szept. 22. 21:06
 3/14 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok, de én nem akarok most bevállalni még egy babát. Nem tudom mi lesz később, milyen munkahelyem lesz, de sohasem akartam kis korkülönbséget, mert ismerem magam és tudom, hogy megőrülnék tőle, meg amúgy is számomra több pozitívum van a nagyobb korkülönbségben.

De nem is az a lényeg, hogy én mit gondolok, hanem hogy pároddal közösen döntsetek a babavállalásról.

Ha bírod a strapát, akkor bátran vállalj most, de ha nem akarjátok, akkor szerintem 3-4 év múlva sem leszel még idős hozzá.

2011. szept. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

elso vagyok ,szerintem nem ,olyan aranyosak lennek egyutt egy kicsi meg egy pici

iskolaba is majd tudnak egymasnak segiteni,szerintem igy sokkal jobb,de legyen a ti dontesetek:)

2011. szept. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen sajnos én is attól félek hogy nem fogom bírni, így is sokszor kevésnek érzem magam a feladathoz mármint idegileg!:-)De mégis olyan jó lenne ha kicsi lenne a korkülönbség.Meg ami még visszatart az a szülés!Iszonyatosan nehéz volt a végén császárral!Hm....
2011. szept. 22. 21:12
 6/14 anonim ***** válasza:

Én nem vállalnám most. Egyrészt nekem is császár volt, nem vágyom rá most még egyszer...másrészt én is nehezen bírom néha, el sem tudom képzelni, hogy egyik kicsi, másik pici, egyik kezem itt, másik lábam ott...én nem akarok kapkodni, nyűglődni (én ilyen vagyok, tudom, hogy kettővel ki lennék idegileg). Még ha cukik is együtt...én is cuki voltam a több évvel idősebb bátyám mellett, sőt ő is cuki volt. :)

Szóval én most nem tervezek jó pár évig még babát. Kiélvezem most a kislányommal a perceket, majd később egy második babával is. S nem akarom, hogy a gyed és gyes és egyebek miatt "muszáj" legyen sürgetnem magam, és rástresszeljek.

2011. szept. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok, 13 hónapos a lányunk, és mi most szeretnénk a 2. babát. Én 31 vagyok, a férjem 36, szóval nálunk elég időszerű. Azzal nekünk is vannak kétségeink, hogy hogy fogjuk bírni a kettőt, amikor sokszor az egyszem lánnyal is alig bírunk, pedig semmi extra, egyszerűen csak gyerek. :-)) Hát meglátjuk!
2011. szept. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a válasz nem kérdés: MOST.


Nekem 10 hónapos volt a nagy mikor megfogant a tesó (tudatosan- várt baba) és jól döntöttünk. Amúgy én azt mondom "teher alatt nő a pálma" fokozatosan hozzászoksz a terheléshez. Az első 1 év marrrrha nehéz volt a nagyobbikkal így aztán nehéz első évre készültem a kettővel, de most is azt mondom hogy a nagyobbikkal az első év bőven durvább volt, mint a kettővel...

2011. szept. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Kedves 21:18-as sok sikert kívánok a következő babához remélem hamar összejön és nagyon boldogok lesztek.

Én még beszélek a párommal és átrágjuk a dolgot majd meglátjuk.

Sajnos a teherbeesés sem lesz könnyű legalábbis elképzelhető mert a babócám előtt már volt sajna egy méhen kívülim és ennek még egyszer fennáll az esélye.Ezért is félek nekiindulni.

Ha mégis vállalnánk másikat akkor ha lehetőség lesz rá szeretnék császárt.28 órát vajúdtam az előzővel megváltás volt a császár örömmel feküdtem a műtőasztalon és egy két nap volt nehéz aztán hamar kihevertem.

Köszönöm mindenkinek a válaszát!!!Szép estét!

2011. szept. 22. 21:28
 10/14 anonim ***** válasza:
En biztos nem vallalnek,az en fiam masfel eves.Nem rossz fiu...sot.De akkor sem,en is kiszeretnek mindent percet hasznalni vele.Amugy nekem csaszarral lett es a dokim azt mondta varjak max 5 evet.Nagyon nagy problemam volt a mutetem alatt es azutan is.Tehat en nem...de ti tudjatok,ha nagyon szeretnetek es van sok turelem akkor Hajra...Sok sikert.
2011. szept. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!