Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves a kislányom a helyemben...

1 éves a kislányom a helyemben vállalnátok még egy babát most?

Figyelt kérdés

Nagy dilemmában vagyok hogy most legyen tesó avagy 3-4 év múlva.Most 30 éves vagyok és talán jobb lenne minél hamarabb.A Gyedem most nagyon jó viszont a munkahelyem megszűnt de még mindig munkaviszonyban állok ezért ha a kislányom 2 éves koráig megszületne még 2 évig kapnám a gyedet, ha nem akkor ki tudja mikor tudunk újra babát vállalni, lesz e valami jó munkahelyem ahonnan el tudok jönni.

Félreértés ne essék nem a pénz miatt akarok vállalni hanem mert majd szeretnénk tesót csak nem tudom hogy hogy döntsek.A párom szerint majd később kb 3 év múlva vállaljuk.Nektek mi a véleményetek?


2011. szept. 22. 20:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Mi 3 évet szerettünk volna a gyerekek között, aztán úgy alakult, hogy lett 18 hónap...


Bátran le merem írni: a kettővel messze könnyebb volt, mint eggyel. Az elsővel volt, hogy zokogva hívtam fel anyámat, hogy nem bírom tovább. Segítségem annyi volt, hogy a kaját rendeltem kb két hónapig. Nem vagyok szuperanya, soha nem is vágytam erre a címre. A férjemmel együtt takarítunk, rendszerint szalad a kéró, de nekem fontosabb az, hogy lelkileg kiegyensúlyozott legyek: ha alszanak a csemeték, akkor csak magammal vagyok hajlandó foglalkozni. Ez nálunk bevált.


Abba kell belegondolnod, hogy oké, most elhalasztjátok a tesó ügyet. Megszűnik a munkaviszonyod a kislányod 3 éves korában. Ma egy munkahely találás ha valakinek összejön fél éven belül a fenekét a körútig meg vissza veri. Ha jól emlékszem egy statisztikára 9 hónap az átlag. De legyen csak 6 hónap. Ahhoz, hogy kapj két éves koráig gyedet, ahhoz majdnem egy évet kell dolgoznod, mielőtt teherbe esnél (ennyit illik is, mert különben nem fognak visszavárni). Mire megszületik 34-35 éves leszel, a kislányod pedig 5-6. Jó esetben. Rossz esetben ha nem találsz egyből munkát vagy ha nem esel hamar teherbe...

2011. szept. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Ma reggel jött haza a párom és nyíltan megkérdeztem mit szólna ha mégis bevállalnánk egy másik babát is.Hát..... igazából azt mondta tudja hogy most jobb lenne de majd átrágjuk még egyszer.Azt hozta fel hogy megint sírás lesz meg nem alszunk meg kicsi a ház...Ezt én is így látom, de legalább nem előröl kezdjük 3-4 év múlva hanem most folytatjuk.:-)Szerintem rá tudom venni a dologra mert ő is úgy látja ahogyan én.Fiatalabbak már nem leszünk....!Most nagyon jó a Gyedem ezt kapnám tovább is ha a picurka megszületik még a lányom 2 éves szülinapja előtt.tehát még van 2 -3 hónapunk hogy összehozzuk!Majd írok hogy döntöttünk:-)
2011. szept. 23. 13:45
 13/14 anonim ***** válasza:
21:18-as vagyok, úgy néz ki, hogy nekünk összejött. :-) Egyelőre még csak pozitív terhességi tesztem van, nemsokára megyek orvoshoz is.
2011. okt. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Kedves 21:18!Gratula remélem minden rendben lesz!Mi is a baba mellett döntöttünk de az ezelőtti hónapban mikor eldöntöttük már lecsúsztunk a peteérésről.Most mindent beleadunk hogy sikerüljön!remélem én is hamarosan pozitív tesztel írhatok neked!Kicsit félek főleg a szüléstől nagyon szeretnék császárt a másik félelmem az anyagi helyzet még 3 évünk van egy hitelből ami nagyon nagy összeg havonta de ha mégis összejön a picur akkor is csak lesz valahogy!
2011. okt. 10. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!