Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Holnap megyek dokihoz, "nem...

Holnap megyek dokihoz, "nem jön a baba" ügyben, mit mondjak neki? Hogy zajlik egy ilyen vizsgálat?

Figyelt kérdés
Kell kérnem valamilyen vizsgálatot? Lehet hogy nincs is peteérésem, mert ciklusaim nem igazán rendezettek és van hogy csak két napig tart a mensim! Erre van vizsgálat? vagy kérjek peteérést serkentő bogyót?
2009. febr. 10. 21:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
Én is peteérést segítő "bogyót" keresek. Első körben elég ennyi, nem fogom magamat kitenni mindenféle vizsgálatnak. Tudja vki a gyógyszer nevét?
2009. febr. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze mindenre van vizsgálat, de neked nem kell kérni semmit, ő az orvos, ő tudja, hogy mit kell ilyenkor elvégezni. Mond el, hogy mióta próbálkoztok és azt is, hogy milyen a ciklusod, a többit bízd rá. Én is most voltam ez ügyben, csinált ultrahangot és megvizsgált. Mondta, hogy valószínűleg nincs tüszőrepedésem, mert több pici tüszőt látott. A ciklus 11-13. napján visszarendelt ultrahangra, a 22-23. napon vérvételre, abból lehet látni, hogy mi a helyzet. Ha tényleg így van kapok tüszőrepesztőt. Fontos, hogy bízz meg az orvosodban.
2009. febr. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem bőven elég ha elmondod a dokinak a problémáidat. Az ilyenkor szokásos vizsgálatoknak meg van a maga bejáratot rendje. Hormon szinteket biztosan fognak nézni, illetve az apuka vizsgálata is szükséges lehet. Az okok pontos ismerete nélkül biztos ami biztos alapon peteérést serkentőt nem biztos, hogy szerencsés szedni, mert nem biztos,hogy segít illetve nem kevés mellékhatással járhat.
2009. febr. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Persze, és mire mennél azzal, ha tudod a nevét? Megrendelnéd az interneten?
2009. febr. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek a válaszokat!

Nagyon izgulok mit mond holnap a doki!

2009. febr. 10. 22:08
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem első alkalommal semmit s csinált a doki. Előszöris az apuka spermavizsgálata a beugró. Ahhoz 4 napos szexmentesség kell. Ezután foglalkoznak veled. Engem visszarendeltek a következő ciklus 3. napján, vérvételre, majd a 13. napon vérvétel + UH-ra. Hiába mondtam a dokinak, hogy akkor még tuti nincs peteérésem.

Mikor alkalmasak lettek a hormoneredményeim, ez nem az első hónapban volt, szintén 3. nap vérvétel, majd gyógyszert kaptam, 10. nap vér + UH. De nem volt elég, úgyhogy injekciót írt fel, 14. nap UH. De nem látott a doki érett ptesejtet. Azt mondta, következő ciklusban találkozunk, de mondtam, nem, mert nincs újabb 120 ezer forintom gyógyszerre. Hazamentem, feladtam, közben lefogytam. 6 nap múlva elcsíptem egy esést az ébredési hőmben.

Aztán nemsoká megjött. De szerencsére nem folytattam a kezelést, csak teát akartam inni, de azt terhesen nem lehet, így csináltam egy tesztet parából. Pozitív lett.

Tündéri nagy 1 éves lányom van.

Sok sikert, jó babázást!

Ja, azt elfelejtettem írni, hogy PCO-s vagyok (ez a cukoranyagcserével van összefüggésben), nekem azért tett jót a diéta. Egyébként 21-81 napos ciklusaim voltak, és évente kb. 4 peteérésem.

2009. febr. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszi az infókat, és hogy megosztottad velem a történeted! gratulálok nektek a babához! :)
2009. febr. 10. 22:35
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
Aki kérdezte , hogy mit tennék a gyógyszer nevével, megrendelném-e neten azt üzenem: igen,lehetséges.
2009. febr. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm!

Az előzőnek: Nehogy eszedbe jusson megrendelni! Nekem azért nem írták fel az első hónapban, mert valami hormonszintm nem volt rendben, és a doki azt mondta, nem szabad, mert túlstimulálna. Ismerek olyan nőt, akinek felírták, és túlstimulálták, tele lett cisztával a ptefészke.

Ez nem játék! Bízd az orvosra, ő a szaki. Segíteni fog. De nem is értem, miért jut ilyen eszedbe? Nem kell az orvostól félni. Nem bánt. Azt a pár vizsgálatot simán ki lehet bírni egy babáért. Legalább eddzésben leszel, mire terhes leszel.:)

2009. febr. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja, és a drasztikusabb vizsgálatokat a végére hagyják, ha felmerül a gyanú, hogy pl. nem átjárhatóak a petevezetékek. De mindig előbb a peteérést figyelik.
2009. febr. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!