Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szeretnénk kis tesót a 2 éves...

Szeretnénk kis tesót a 2 éves kisfiam mellé de még szopik milyen esélyeim vannak így?

Figyelt kérdés
Már inkább csak alvás előtt és után cicizik,amikor dolgozok akkor meg mielőtt kelnem kell (4:40) és délután alvás után meg este alvás előtt meg 1-2 kortyot napközben.A héten kezdtünk el próbálkozni és tegnap is éreztem este meg ma is enyhe kis fájdalmat a méhemben középen, van 1 kis folyásom is(átlátszó) és nem iagazán kívánom az ételeket sem ez mit jelenthet?Nem enged teherbe esni a testem?Nyáron mikor beszéltem a védőnővel a 2. babáról akkor mondta hogy vigyázni kell a 2. terhességgel mert szoptatás alatt vetélés veszély állhat fenn a szopi miatt..A nőgyógyászom is mondta hogy szoptatás alatt elvileg nehezebben lehet teherbe esni de ezt is embere válogatja..
2010. dec. 18. 16:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Anyukám akkor lett terhes az öcsémmel amikor én 3 hónapos voltam és javában szopiztam. Szóval minden esélyed megvan rá....a vetélés esélyéről sajna nem tudok nyilatkozni.
2010. dec. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nos, ha már csak ennyit szopizik, ettől nyugodtan teherbe eshetsz. ;) Barátnőm és tesóm 2. gyermeke jóval "komolyabb" szopis időszakban (3 ill. 4 hós baba mellett fogantak meg - elvileg akkor még "nem lehetne", de a természet úgy látszik, fütyült az elméletre, és ők jönni akartak, szoptatás ide vagy oda...


Egyébként egy kétéves már megérti, ha nincs cici, amikor csak akarja (ezalatt a napközbeni kis rácuppanásokat és a délutánt értem). Reggel-este sok gyerkőc még szopizik, mikor a tesó megfogan. És sokan abba is hagyják, mert megváltozik a tej íze... És persze Te is tehetsz érte, magyarázva, alternatívákat kínálva az együttlétekre.


(félreértés ne essék, szopiellenes távolról sem vagyok, a kisfiam 3 és fél éves koráig cicizett, de mi nem jártunk hozzátok hasonló cipőben... :))

2010. dec. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :-)
2010. dec. 18. 17:15
 4/11 anonim ***** válasza:
Háromévesem még szopizott amikor bekopogott a kistesó. Ráadásul a fogantatás hónapjában csak egyszer volt alkalmunk együtt lenni a párommal. Tehát ha a baba jönni akar, akkor jönni is fog. :) Nekem a vésődő egy szóval sem említette a vetélés veszélyét, így három hónapos várandósságomig még szoptattam.
2010. dec. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
en most 5 hetes terhes vagyok es csak 4 hete hagytam abba a szoptatast...mar egy fel eve probalkozunk es csak nem sikerult pedig en is nagyon ritkan szoptattam es volt rendszeres havim...az orvos tanacsara hagytuk abba es egybol sikerult...nem lehetetlen igy sem de az biztos hogy neheziti a dolgot
2010. dec. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Ne szoptasd már, semmi szüksége rá.
2010. dec. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem be sem állt rendszeresen a menstruációm amíg szoptattam, és nem is sikerült teherbe esni. Idén februárban hagyta el a babám a cicit, (egy kis rásegítéssel), márciusban már teherbe estem. Úgyhogy nálam bejött, hogy amíg szopizott a kicsim, addig nem sikerült a második baba. Remélem nálatok is minél hamarabb megérkezik a várva várt kicsi.. Én épp ma töltöm a 40. hetet, napokon belül jön a kistesó, és remélem megint hosszan szoptathatok. Minden jót nektek!
2010. dec. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én napi egyszeri szoptatás mellett hónapokig nem tudtam teherbe esni, majd most, hogy abbahagytam, azonnal sikerült.

Mindenki más, így lehet, hogy Te szoptatás mellett is simán terhes leszel. Ha hónapokig nem jön a baba, abbahagyhatod.

A vetélést azért mondta a védőnő, mert a szoptatás méhösszehúzódással jár, ami vetélést okozhat. De ez is egyéni, van akinél tényleg vetélés a vége, van akinél nem.

Sok sikert!

2010. dec. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ilyen esélyeid! :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..



Naponta még többször szopizott az akkor 21 hónapos kisfiam. Azóta sajnos le kellett választanom, mert bevéreztem a 6. héten. Szerencsére ma már 16 hetes vagyok, nem lett baj. :)

2010. dec. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Gratulálok neked!!! :-)

Gondoltam rá én is hogy elkezdem mérni a hőmet de nem tudom hogy mikor kell mérni ... Nekem elvileg 22-én lesz az ovum és 5-én kéne megjönnie a naptár szerint..

Köszönöm a válaszokat!!

2010. dec. 20. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!