Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Clostylbegit-Utrogestan...

Clostylbegit-Utrogestan párosítás?

Figyelt kérdés

Nekem rendszertelen a ciklusom és babát szeretnénk (már van egy fiam, csak a tesó várat magára és volt már egy korai spontán vetélésem). Most ezt a párost kaptam: Closti menzesz 5.napjától napi egyet kellett bevennem, utrogestant 12-24. napig napi 2.

Ettől így beáll 28 naposra a ciklusom?

Ha eddig volt peteérésem, akkor elvileg így is tuti lesz?

Aki használta mik a tapasztalatai?

Az ébredési hőt emeli a gyógyszer? Lehet, hogy a gyógyszertől jobban, sűrűbben szurkál a hasam (ok nélkül, tehát pl még nincs peteérésem)? Ez nem jelent rossazt, ugye?

Bocs a kérdéshalomért! :)


2010. dec. 16. 15:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a clostytol tuti hogy lesz peteeresed valoszinuleg felidoben ... azert kaptad az ultrot mert a clostynak a mellekhatasa az hogy elvekonyitja a mehnyalkahartyadat ezert ha meg is foganna a babad nincs mibe beagyazodni...10 nap szedes utan varnod kell 4-5 napot es lehet tesztelni...ha negativ akkor valoszinuleg a 30. napon meg is fog jonni ha pedig pozitiv akkor beszelned kell az orvossal hogy indokoltnak latja-e a tovabbi ultrot a 12. hetig...az ultro az egy surun hasznalt gyogyszer mert lehet vele kesleltetni vagy eppen hamarabb eloidezni a havi verzest , hasonlit a fogamzasgatlokhoz:mikor szunetet tartsz akkor egy par nap mulva megjon... sok no nem kap a closty melle ultrot(orvosi hanyagsagbol)es ezert hosszu akar 45-50 napos ciklusuk lesz...leegyszerusitve ha terhes vagy ugysem fog megjonni ha meg nem akkor a bogyo megvonasos verzest okoz es lehet probalkozni a kovetkezo honapban...az ultro valoban megemeli a hodet ezert nem erdemes meregetni...hasszurkat nem okoz csak etvagytalansagot es hangulatingadozast...sok sikert
2010. dec. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő válaszodat!
2010. dec. 16. 23:30
 3/12 A kérdező kommentje:

Arra szeretnék még választ kapni, hogy a Clostytól lehet, hogy nagyokat szúr, nyilall a petefészkemnél pl, ha leülök (olyan, mintha nyomódna és belehasít egy nagyot). Ha esetleg ciszta alakulna ki a Clostytól, akkor annak lehet ez a tünete? Vagy mik a tünetek, mikor jelentkeznek?

Amúgy ma vagyok a 15.napon és még az ovu teszt nem volt +:(

2010. dec. 17. 21:35
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez nem igazan jo,kellene Uh mert ha nem jo idoben kezded el szedni az utrogestant akkor eselytelen a ciklusod.

peteeres utan kellene elkezdeni.A dokid nem mondta esetleg hogy tudnal menni ultrahangra?

2010. dec. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha Clostyt ír fel az orvos, a peteérést követnie kellene UH-on. Azért szurkál a petefészek, mert valószínűleg több pete is beért, és nagyobbak is, mint nélküle.

Ha Clostyt szedsz, a 12 naptól, 20 napig kétnaponta együtt kell lenned a pároddal, hogy mindig legyen benn élő hímivarsejt.

Az utro meg azért kell, h a sárgatest hormon (ösztogén) intenzíven dolgozzon, és ha a petesejt megtermékenyült, ott is tartsa, segítse a megtapadást.

Ha megtapadt általában a terhesség első harmadában folyamatosan használni kell, h biztosan megmaradjon a baba. Csak fokozatosan lehet abbahagyni a használatát, amikor a méhlepény már kialakult és működik.


Nekem első hónapban össze is jött a baba. A teszt még nem is mutatta ki, vérből állapították meg.

2010. dec. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Sajnos a dokim nem mondta, hogy nézi uh-on a peteérést, csak azt, hogy ha nem jön meg és negatív a teszt, akkor menjek vissza, mert lehet, hogy cisztát csinált a Closty. :( Remélem erre nem kerül sor.

Viszont kicsit el vagyok keseredve, mert még ma is negatív volt az ovuteszt. :( Viszont a hasam még most is szurkál, hol jobban, hol kevésbé.

Utolsó válaszolónak gratulálok a babához. Már meg is született?

2010. dec. 19. 23:03
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen megszületett, novemberben volt 3 éves.

Huga is van, 10 hónapos, akire senki sem számított. Az orvos lepődött meg legjobban, h csak úgy simán összejött!

2010. dec. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én ahelyedbenelmennéka dokihoz egy uh-ra mikor én szedtem nekem a 26. napon volt pé.
2010. dec. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

De jó, hogy így összejött Nektek a tesó! :)

Nekünk sajnos úgy néz ki nagyon várat magára, de nekünk a fiam is nehezen jött össze. Most talán még türelmetlenebb vagyok, mint akkor.

2010. dec. 20. 15:42
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Nekem sajnos ezt nem mondta a dokim. :( Én ovu tesztet használok. De akkor kitartó leszek, ha előfordul, hogy így kitolódik a peteérés. Amúgy rendszeresek voltak a ciklusaid?

Neked sikerült a baba?

2010. dec. 20. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!