Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha esetleg valakinek cisztája...

Ha esetleg valakinek cisztája van annak mik a tunetei és hogyan kezelik? Mennyiben akadályozza a teherbeesést?

Figyelt kérdés
2010. dec. 14. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem amikor cisztám volt akkor terhességi tüneteim voltak: éreztem szúrást a hasam aljában, hányingerem volt, émelyegtem, volt amikor megszédültem, gyakran jártam pisilni...stb. Nem muszáj kezelni, többnyire magától el szokott távozni a vérzéssel, csak várni kell. Nálam magától eltávozott.

Fogamzásgátlót is írhatnak fel, akkor is eltávozik, vagy valamilyen gyógyszert. De mondom, többnyire magától eltávozik, semmit nem kell tenni csak várnod kell.

A teherbeesést szerintem nem akadályozza meg, bár attól is függ hol helyezkedik el. Viszont ha a ciszta miatt nem jön meg a vérzés, akkor a teherbeesés is várat magára, mert ugye előbb meg kell jöjjön a mensi és aztán be kell következnie az ovunak hogy megfoganjon a baba.

2010. dec. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is volt-van cisztam. Tuneteim: alhasi fajdalom egesz ciklus alatt, 2x volt verzesem egy honap alatt (de lehet verzes elmaradas is), darabos verzes (ez jo, mert azt jelenti, tavozik a ciszta). Legnagyobb cisztam 7 centis volt, de 2 honapig fogamzasgatlot szedtem, es attol szivodott fel belole, majd fogamzasgatlo abbahagyasa utan terhes maradtam, ekor a ciszta 3 centis volt, majd a terhesseg 12. heteig el is mult teljesen. Az, hogy hogyan kezelik a cisztat, attol is fugg, hogy milyen a ciszta (tobb fele ciszta letezik), hol helyezkedik el.

Teherbeesest befolyasolhatja (az orvosom nagyon elcsodalkozott amikor teherbe estem ciszta mellett).

Ugy gondolod, cisztad van?

2010. dec. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom hogy válaszoltatok. Hát nem tudom mi ez nálam. A menzim rendszeres ugyan de rovidebb ideig tart már hónapok óta. Múlt hónapban menzi elott napokig nagyon rosszul voltam 5 napig szenvedtem egyre jobban megvisel fáj a hasam szinte állanóan kulonbozo intenzitással fuggetenul attól hogy épp hol tart a ciklusom és mostanába egyre tobbszor a derekam is. Állandóan gombocot érzek a torkomban menzi elott hányingerem szok lenni volt hogy hánytam is. Lehet hogy pszihésen tuneteket produkálok magamnak de mi van ha mégse és valami egészen más baj van.....Félek. De el fog kelleni menni a dokihoz rá kell szánjam magam. Szóval ha ciszta lenne akkor ugye nem kell mindjárt a legrosszabra gondolni elmúlhat akár magától is ?
2010. dec. 14. 14:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Nem kell a legrosszabbra gondolni, elmúlhat magától is igen.

2010. dec. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kell termeszetesen megijedni, de orvoshoz mindenkepp el kell menni, mert nem biztos, hogy ciszta miatt vannak ezek a tunetek, masreszrol pedig, ha cisztad is van, az sok fele lehet, olyan is van, amelyik nem mulik el csak ugy magatol.

Mindenkepp menj el orvoshoz.

Babat szeretnetek?

Minden jot!

E.

2010. dec. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!