Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan hessegessem el magamtól...

Hogyan hessegessem el magamtól ezt az "úgy szeretnék még egy kisbabát" érzést? Lehetetlen a baba.

Figyelt kérdés

Van két gyermekünk, szeretjük őket, mindent megadunk nekik érzelmi téren. Anyagilag más kérdés, nem vagyunk eleresztve pénzzel, így harmadik baba szóba sem jöhet. Az eszem tudja ezt, de a testem nem, és a peteéréseim is olyan erővel törnek rám újabban, hogy nem igaz. Minden porcikám kismama akar lenni, és kisbabát babusgatni, pedig a kisebbig gyerekünk is kétéves, tehát lefoglalja az időmet, nem "unatkozom" sosem.

Megőrülök már ettől, hogyan értessem meg magammal, hogy nem lehet?!


2010. dec. 10. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:

pedig olyan jó volt ezt olvasni :)

én nem adok tippet, hogy hessegesd el :)

2010. dec. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha az anyagi oldalt néztük volna, hogy mikor engedhetjük meg magunknak, akkor most egy sem lenne... Pedig kettő van. Tündérek! :o)

És nekünk is lesz harmadik (majd ha a pici kb. kettő lesz, belevágunk. :o)


Szerintem beszéld meg apával, mert ugye akkor jó ez igazán, ha ugyanúgy gondoljátok, aztán hajrá! :o)

2010. dec. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

:)

Sajnos tényleg lehetetlen, hogy még egyet szüljek. A lakásunk is csak egy lyuk, nem férne sehová még egy kiságy, nyakunkban hitelek, munkalehetőség korlátozott. Ezerszer is tudom, hogy ezzel a másik kettőnek tennék rosszat, csakhogy ezeket a "fizikai" és érzelmi tüneteket nem bírom elviselni. Újra és újra rám tör az érzés. Olyan jó kismamának lenni (szülni nem, nekem sajnos rossz élmények voltak), de babázni megint csak szuper, és látni, ahogy nődögél és okosodik... :")

2010. dec. 10. 15:25
 4/8 anonim ***** válasza:

Szegénykém!

Hasonló cipőben vagyok, csak nekem még csak egy van.

Jól élünk jelenleg, de a gyerekeket fel is kell nevelni. Nem titok, hogy az én fizetésem eltörpült a párom jövedelme mellett. De mi lesz, ha ne adj Isten vele történik valami? És mi lesz, ha az a kis 70000 forintot biztosító állásom sem lesz? Gondolni kell a jövőre is, nem csak a jelent nézni, és azt, hogy mit szeretnék.

25 éves vagyok, de túl reálisan gondolkodom ahhoz, hogy merjek még egy babát vállalni, ebbe a mai bizonytalan világba.

Az anyai érzéseim engem is sokszor megtántorítanak, de kell, hogy előre lásson az ember, reálisan gondolkozzon.


Ennek ellenére süt a szavaidból, hogy mennyire vágysz még egy babára. Az ilyen erős érzéseket nem lehet csak úgy elnyomni. Gondoljátok át........ha ennyire szeretitek, akkor már félig mindene meg van, a másik felét meg majd valahogy kiokoskodjátok.

2010. dec. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ugyanígy vagyok én is.nálunk apa nem akar és nem is lehet rábeszélni.de 1 van,majd őt szeretem nagyon.
2010. dec. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehetsz ennyire önző.Egyszerűen nem lehet és kész.én is szeretnék sok mindent mégsincs.
2010. dec. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát, ha ilyen körülmények között éltek, akkor tényleg ne tedd meg a másik két gyerekeddel, hogy beválalsz még egy harmadikat. Gondold csak el még picik a gyerekeid, de mi lesz ha iskolások lesznek, kettőt is elég lesz kinyögni nemhogy hármat.
2010. dec. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon edes vagy!, de miert akarjuk mi eldonteni, hogy legyen vagy ne, szerintem bizzd a termeszetre, ha az sorsod, hogy 3 kisbabad legyen akkor hadd legyen, biztos az anyagiakat is ki tudnatok hozni!En most mar ugy allok, ha lesz meg jo, s ha nem akkor legalabb egy kislanyom van, de persze meg szeretnek kettot;)!
2010. dec. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!