Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kedves lombikos anyukák,...

Kedves lombikos anyukák, lombikos kismamák, és akik lombik előtt állnak, van kedvetek megosztani véleményeteket?

Figyelt kérdés

Igazándiból, nagyon sok kérdés kavarog bennem, nem igazán a "fizikai" menete érdekelne, inkább a lelki oldala. Arra is kíváncsi lennék, hogy milyen gondolatok kavarogtak bennetek, mikor kiderült, hogy lombik?

Mikor csináltátok a kezeléseket, pl. nem féltetek-e, hogy esetleg rossz kiskatonával termékenyítik meg a petesejtet? Vagy nem féltetek-e az iker terhességtől? Ha a párotokkal volt a gond, hogy dolgoztátok fel, vagy segítettetek neki? Vagy veletek?

Mi segített át az esetleges sikertelenségen?

Nem éreztétek-e azt, hogy az egész lombikhoz való út, (sok estben évek) csak felesleges idő pocsékolás volt?

Harag , vagy a remény volt erősebb?

Lenne még ezer hasonló kérdésem :-)))))).

Ha van kedvetek ezekről írni megköszönném!

Talán hasznos lesz másnak is, akik előtte állnak, vagy épp már babásak. Akik meg már anyukák a tapasztalatuk lehet hasznos.


2010. nov. 25. 08:15
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Én is a lombik előtt állok. Sajnos nem átjárható egyetlen petevezetőm sem, meg a páromnál is vannak gondok. Igazából félek tőle, de örülök annak, hogy legalább ez a lehetőség adott.

Meg félek attól mi van ha nem sikerül, hogy fogom azt feldolgozni, hisz az is olyan rosszul esett, hogy nem vagyok átjárható. Olyan érzésem van mintha meghalt volna bennem valami borzasztó nehéz elfogadni. Mindenki meghízik a lombik alatt, attól a sok hormontól?

2010. nov. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Kedves utsó ne is említsd. Én is parázok, amúgy is már most nagyon sok felesleg van rajtam. :-(((( De bízni kell csak nehéz. MAx extra fogyókúrázunk a bab után:-) Neked januárban kezdik?
2010. nov. 25. 14:59
 13/24 anonim ***** válasza:
Nekem még nincs időpont, úgy volt hogy inszem lesz közkórházban, de mint kiderült már nem lesz. Még visszamegyek az orvosomhoz meglátom mit mond, aztán bejelentkezem a Kaáliba. Aztán majd meglátjuk. Remélem, minél hamarabb mennek a dolgok.
2010. nov. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Szia! sok-sok kérdést tettél fel, magam példája által próbálok válaszolni Neked:) Harmadik lombik előtt vagyunk, hétfőn lesz a leszívás. 5 sikertelen inszem után vágtunk bele,hányszor lökött padlóra a sikertelenség....de az új hónap mindig új reményekkel töltött el. az első lombik előtti "félelem" az "ismeretlentől" bizony bennem volt. Nálunk nálam találtak problémát, nehezen stimulálható vagyok, magasabb az fsh,ami kimerülő petefészekre utal. Első lombikra teljesen rágörcsöltem,szó szerint,már a szuriktól tp-re mentem,két kis manócskát kaptam vissza a pocakomba, sajnos nem sikerült. teljesen kiborultam, haragudtam az egész világra, napokon át sírtam...Közben új m.helyre kerültem,új m.körbe is,és ez elvonta a figyelmemet,közben lassan-lassan lelkileg is erősödtem. Szép csendben készültünk nyáron a 2.lombikra, nem mentem tp-re, csak a leszívás és beültetés idejére vettem ki szabadságot,3 petesejtből egyetlen egyet tudtak visszaültetni...És én nem tettem mást,csak hittem benne sikerülhet. Már nem volt bennem a görcsös akarás,mint az elsőnél,egyszerűen a sorsra bíztam magunkat. és...Sikerült! 5% esély van egyetlen beültetett embriónál,nekünk sikerült. sajnos boldogságunk törékeny pillanatig tarthatott. 6 hetes 1 naposan kiderült,méhenkívüli, megrepedt a petevezetékem is,és azonnal megműtöttek. Felfogni sem tudtam,úgy éreztem most nincs tovább...Őrlődtem,sírtam,na innen felállni...Hála páromnak,az orvosomnak, akik szinte toltak maguk előtt,hogy gyerünk, nem feladni, és most állunk a harmadik előtt, hétfőn lesz a leszívás, reményeink szerint karácsonyra már manócskánkkal a pocakomban örülhetünk. Sokszor éreztem kettősséget, mert higgy töretlenül,és csak optimistán, viszont azért készülj fel lelkileg-védve magad-mi van ha mégsem sikerül...nehéz az arany középutat megtalálni,és egyensúlyban maradni. egy biztos, sosem szabad elveszítened a hited,rengeteg hit,kitartás kell ahhoz,hogy ezt az ember lánya végig tudja csinálni...Minden hasonló cipőben járónak sok-sok erő és kitartás!
2010. nov. 27. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy írtál!

Hát minden lombikosnak, van egy megdöbbentő története. Hihetetlen mit kibír egy ember, egy pár a sikerért. Félek, nem tudom leszek-e én ilyen erős.:-(((


Emlékszem lehettem kb 19 éves, mikor még kezdőként egy biztosítónál dolgoztam, és mentünk ki tárgyalni, egy idősebb kolléganőmmel házhoz. Egy 35 év körüli nőhöz érkeztünk. Hosszas beszélgetés után elmondta, nincs felesleges pénze biztosításra mert lombikoznak. Ha jól emlékszem már vagy a 6 nál jártak. Sokat mesélt a lelki és anyagi részéről, akkoriban még külföldről hozatta a szurikat, gyógyszereket. Olyan mértékű elkeseredést éreztem rajta. Kicsit megkeseredett volt, és fura volt végig hallgatni a kálváriáját. Döbbenten jöttem el, és nagyon sajnáltam, sokszor eszembe jutott az életem során valamiért. Pedig már lassan 32 leszek. Naívan azt gondoltam, velem ez nem fog soha előfordulni, egészséges vagyok, elsőre lesz gyerekem ha szeretném. Mióta kiderültek a dolgok, azóta még többször eszembe jut, és valahogy még nagyobb bennem a döbbenet. De abba bízok, hogy már a kivizsgálásnál azt hittem milyen borzasztó lesz végig csinálni, és visszagondolva semmiség.

2010. nov. 27. 05:47
 16/24 A kérdező kommentje:
Ja, bocsánat nagyon drukkolok nektek, egy nagy kalappal kívánok. Remélem sikerül, hisz bőven megküzdtetek érte!!!!
2010. nov. 27. 05:48
 17/24 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Amikor nekifogtunk a babaprojektnek, nem görcsöltünk rajta, meg voltunk róla gyózódve, hogy egészségesek vagyunk, és azonnal sikerülnie kell! Persze ne mígy lett, jöttek a sikertelen hónapok, minden alkalommal reménykedés, majd padló. Elkezdtük a kivizsgálásokat, és mindegyiknél abban reménykedtem, hogy most megtalálták az okot! De nem! Amitól féltem : ismeretlen eredetű meddőség. Ez a legrosszabb, mert nyilvánvalóan van gond, csak nem tudják, mi az. :-( Megkönnyebbülés volt a meddőségi centrum, mert úgy gondoltam, végre egy lépéssel közelebb kerültünk a babához. Azzal kezdték, hogy jó lenne kicsit lefogyni. Ugyanis, ahogy próbálkozni kezdtünk anno, nem mertem többet fogyókúrázni, óvatos voltam a ciklusaim második felében a mozgással, ettem a terhesvitaminokat, hátha, így egy év alatt rám ugrott 15 kiló. Engedelmesen lefogytam. Amikor a doki azt mondta két sikertelen inszem után, hogy a koromra való tekintettel inkább fussunk neki a lombiknak, én örültem, mert valahogy úgy voltam vele, hogy az inszem azoknál hatásos, akiknél csak az időzítéssel van gond. :o) Ez volt tavaly szeptemberben. Úgy tervezték, hogy decemberi ciklusindítással, januári beülti. A következő hónapban pozitívat teszteltem. A dokim hitetlenkedve bámult rám, de tényleg ott volt a petezsák. Sajnos mi sem örülhettünk sokáig. :-( A 8ik héten elment a babánk. Ezután persze várni kellett, megint a lista végére kerültem, március-áprilisra tették a lombikot. Hozzá kell tennem, hogy még 40en innen kezdtünk bele a babadologba, de telik az idő, mindjárt betöltöm a 42-t. A dokik mindig ráérnek, én meg megőrülök! Időközben szépen visszaszivárogtak a kilók, megint elértem a 64-et, minden stimu nélül. Aztán eljött az idő, szúrtem magam szó nélkül, mint a kisangyal. Nem éreztem semmi különöset, nem híztam a hormonoktól egy dekát sem, csak a leszívásig volt puffadt a hasam, mert tizensok tüszőt növesztettem. Minden uh előtt izgultam, hogy szépen növögessenek. 8 petesejt lett a sok tüszőből, de csak 3 kezdett el osztódni. Természetesen mindet visszakértem, úgy voltam vele, hogy nem vagyok már tini, nekünk az összes babánkat egyszerre kell lerendeznünk, lesz, amennyi lesz. Mások is kibírják az ikreket, én kifejezetten örülnék neki, akár 3nak is. Sajnos azonban egy sem maradt meg. Nagyon elkeseredtem, mert megint várni kell... Nem éreztem, hogy megterhelt volna a hormonkúra, én legszívesebben azonnal belevágtam volna a következőbe. De hát majd szeptemberben, mondta a dokim. Hogy elfoglaljam magam, úgy döntöttem, fogyókúrázom. Le is dobtam mindent, elértem a lánykori súlyomat. Közben találkoztam valakivel, aki javasolta, hogy menjek el endokrinológushoz, mert könnyen hízom, és megritkult a hajam. Elmentem. Kiderült, hogy pajzsmirigyproblémám van, és IR. Mindkettő okoz meddőséget, és vetélést...

Elkezdtem szedni a gyógyszereket. A meddőségis dokim, amikor elmondtam neki, mit találtak nálam, azt mondta, ha a 2 órás inzulinom 30 alatt lesz, akkor menjek lombikra, addig ne. Minden hónapban elmentem megnézetni. A diéta és a gyógyszer ellenére egyre rosszabb lett. Teljesen letörtem. Aztán kb két hete mentem kontrollra az endodokihoz. Aznap reggel pozitív lett a tesztem. Most itt tartunk, 6 hetesen, láttam a szívverést az uh-n. Nagyon félek, hogy megmaradjon, egészséges legyen. Csak azért vagyok dühös, mert ha még az elején elmehettem volna kivizsgálásra, mielőtt elkezdtük a próbálkozást, nem csak x hónap után, és tudtam volna, hogy nem nődoknál, hanem endonál kell kezdeni, akkor már rég meglenne a babánk szerintem. De nem bántam meg, hogy belekezdtem, már tudom, hogy erősek tudunk mi csajok lenni, ha igazán akarunk valamit.

Bocs, hogy ilyen hosszú lett, de remélem, hogy tényleg segít ez valakinek. Mielőbbi babásodást mindenkinek!

2010. nov. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
szia! tegnapi 04 40-es vagyok:) köszönet a drukkokért, kedves utolsó válaszoló,Neked meg hatalmas gratula a pocaklakóért:)
2010. nov. 28. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:13


köszönöm, hogy írtál. Tényleg tanulságos. Szívből gratulálok a babához.

2010. nov. 28. 06:50
 20/24 anonim ***** válasza:

Lányok, mi is lombikra készülünk februárban, de a doki mindenképpen akar előtt egy inszemet..nektek is volt, vagy rögtön lombik lett? Debreceni Kaáliba járunk, ti?

B.

2010. nov. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!