Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kedves lombikos anyukák,...

Kedves lombikos anyukák, lombikos kismamák, és akik lombik előtt állnak, van kedvetek megosztani véleményeteket?

Figyelt kérdés

Igazándiból, nagyon sok kérdés kavarog bennem, nem igazán a "fizikai" menete érdekelne, inkább a lelki oldala. Arra is kíváncsi lennék, hogy milyen gondolatok kavarogtak bennetek, mikor kiderült, hogy lombik?

Mikor csináltátok a kezeléseket, pl. nem féltetek-e, hogy esetleg rossz kiskatonával termékenyítik meg a petesejtet? Vagy nem féltetek-e az iker terhességtől? Ha a párotokkal volt a gond, hogy dolgoztátok fel, vagy segítettetek neki? Vagy veletek?

Mi segített át az esetleges sikertelenségen?

Nem éreztétek-e azt, hogy az egész lombikhoz való út, (sok estben évek) csak felesleges idő pocsékolás volt?

Harag , vagy a remény volt erősebb?

Lenne még ezer hasonló kérdésem :-)))))).

Ha van kedvetek ezekről írni megköszönném!

Talán hasznos lesz másnak is, akik előtte állnak, vagy épp már babásak. Akik meg már anyukák a tapasztalatuk lehet hasznos.


2010. nov. 25. 08:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
nekünk februárban lesz lombik, már alig várom, mert nagyon vágyom egy kisbabára.. jövőhéten lesz petevezeték átjárhatóságim, után az ünnepek miatt pihi és jövöre élesben kezdődik. Semmi bajunk nincs és mégsem jön a baba és én már nagyon feszült vagyok miatta. A párom viszont a spermaleadástól tart... meg hogy erőltetett lesz az egész baba dolog...
2010. nov. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Honnan tudod, hogy lombikotok lesz? Ha nem vagyok indiszkrét. :-)
2010. nov. 25. 09:10
 3/24 anonim ***** válasza:
Nekünk pár éve volt a lombik, mindkettőnkkel gond volt, a lényeg az, hogy nem féltem ,hogy ikrek lesznek benne van a pakliba, 15 petesejtet szívtak le azt hittem elpusztulok a fájdalomtól de nem érdekelt az sem, öt kezdett osztódni, hármat ültettek vissza, három xx kromoszómást tehát lányt, két fiút nem. A férjem spermáját kicentrifugázták, átválogatta a biológusnő, tehát nem aggódtam azon, hogy rossz lesz a sperma. Beültetés előtt mikroszkópon megmutatták a hármat amit visszaültettek.Sokat pihentem, ideges voltam féltem, hogy nem sikerül, és igazam lett, nem sikerült, nagyon nehezen viseltem, dolgozni képtelen voltam, mindig csak sírtam:( táppénzen tartott a doki egy hónapig amíg már képes voltam emberek közé menni, férjem is a padlóra került, mondták három hónap múlva folytathatjuk, de én azt mondtam nekem ehhez nincs lelkierőm. Várunk egy fél évet és majd jelentkezünk.Minden gyereket utáltam:(( nem bírtam rájuk nézni, sem a terhesekre.Gyűlöltem az egész világot. Pár hónap múlva nem jött meg a mensim, na gondoltam, már megint gond van, de csináltam egy tesztet, mondván úgy is negatív és akkor irány a doki, hogy hozza meg a mensim gyógyszerrel, de a teszt pozitív lett:) azóta már van egy csodás fiam:))nekem aki meddő és a férjemnek aki szintén az:) mivel alig volt pár millió a spermája.Azóta többször sikerült a kis tesó de nem maradt meg sosem, mindig vetélés lett a vége, és kiderült nemrég, hgoy azért mert ha xx kromoszóma azaz lány termékenyül meg akkor a szervezetem ellenanyagot termel, és kiveti magából, így csak akkor lesz újra esélyem spontán ha fiú fogan, vagy orvosi segítséggel, de azt nem akarom. A lombikot anno amikor kezdtük 65 kiló voltam, mire hozzáfogtak rengeteg hormont kaptunk, fél év telt el mire végre beültettek mindig közbe jött valami eü.dolog ami miatt nem csinálták, szóval mire beültetésre került 100 kiló lettem, rosszul reagált a szervezetem a sok hormonra és szteroidra, ez is odavágott lelkileg. Szerencsére azóta eltelt sok év is visszafogytam nagyjából, de ez is visszavet abban, hogy még egyszer lombikozzunk.
2010. nov. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kedves Kérdező!


Nálunk a férjem miatt nem lehet baba. Borzasztó lelki kálvárián mentünk át és ráadásul pont az esküvőnk előtt derült ki, hogy a párom meddő és nem lehet rajta segíteni.

Sok minden megfordult a fejemben. Amikor minden egyes hónap csalódás volt, a sok negatív tesz és ami mögötte van... sokszor eszembe jutott, hogy "csak" le kellene feküdnöm egy egészséges pasival és máris anya lehetnék. (lehet gonosznak tarotok emiatt, de így volt)

Vívódtam. Ráadásul a férjem olyan természetes dolognak vette, hogy majd én megoldom a kérdést és majd lombikkal lehet gyerekünk. És akkor mi van?

Valahogy nem érezte ennek a súlyát. Én meg nem éreztem azt, hogy ő bármiféle áldozatot hozna azért, hogy gyerekünk lehessen. Nagyon akarta a babát, de mindent rám hagyott. Én meg rettenetesen féltem, hogy mi fog rám várni, olyan ismeretlen volt előttem minden, csak híradásokból hallottam arról, hogy vannak lombik gyerekek de őszintén szólva fogalmam sem volt, hogy ez hogyan is működik. Féltem. Féltem a következményektől, a szövődményektől, a lelki és testi megpróbáltatásoktól. Ilyen félve vágtunk bele az első lombikunkba ami sikertelen volt. Aztán a másodikba. Az is sikertelen volt. Én meg már belepusztultam a vágyba egy baba után, ráadásul nővérem időközben egyik gyereket szülte a másik után és minden barátnőm és ismerősöm is anya lett már.


Aztán feladtam. Feladtam a görcsös akarást. Már nem érdekelt annyira az egész. Közben nálam is kijöttem a szövődmények, hirtelen hízás, cisztás lett mindkét petefészkem stb. Mondtam a férjemnek, hogy én ezt most egy darabig nem akarom csinálni, belefáradtam. Aztán csak megbeszéltük, hogy belevágunk még egy utolsóba mielőtt hosszabb pihenőre mennénk.

Reményvesztetten és belefáradtan vágtunk bele a harmadikba. És láss csodát, a harmadik SIKERÜLT! Nem foglalkoztam a lelki dolgokkal, nem foglalkoztam a testi tünetekkel, nem érdekelt semmi. Éltük az életünket. Jártam dolgozni és jártam iskolába és úgy tettem,mintha misem történt volna. Lehet ez volt a siker kulcsa. Hogy nem volt lelki blokk és görcsös akarás.


Heteken belül pedig megszületik a kislányunk, akire ha rágondolok akkor haragszom magamra, hogy nem voltam elég kitartó talán. Ő MINDENT MEGÉRT. MÉG EZT IS....


Sok sikert

egy lombikos kismami

2010. nov. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Hálásan köszi a kommenteket. KEdves első mielőtt beültetik meg tudják mondani a nemét???? Ez most új infó. Szívből gratulálok a babákhoz. Kedves második, ne legyen lelki ismeret furdalásod, nem érdemled meg. Nekem azért van, mert kislányról álmodozom... pedig szemét dolog tőlem, örüljek, ha sikerül egyáltalán baba. Meg félek, hogy ikrek lesznek, pedig ennek is kell örülni... Írjatok még:-)
2010. nov. 25. 09:49
 6/24 A kérdező kommentje:
ja még egy kérdés az elsőtől. Végül is, hogy jöttek rá erre a problémára? Elmentetek genetikai kivizsgálásra?
2010. nov. 25. 09:50
 7/24 anonim ***** válasza:
Nem az első vagyok, hanem a második:) igen nekem megmondták, a biológusnő rendes volt, mert előtte ők megcsinálták a kromoszómavizsgálatát, hogy minden okés -e.
2010. nov. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Gondolom nekem szól az a kérdés is talán, hogy genetikára elmentünk-e, igen ott is voltunk és mondták, hogy ha újra nem jön meg és pozi lesz a teszt akkor azonnal vérvételre kell mennem, és az alapján derült ki mert olyan antitestek voltak benne, amik a baba ellen dolgoztak.
2010. nov. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

:-) igen neked címeztem bocsi. Köszönöm a választ.

Tehát akkor az, hogy milyen nemű babákat ültetnek vissza, csak a jóindulatán múlik a biológusnak. :-((( Ez kár.

2010. nov. 25. 10:35
 10/24 anonim ***** válasza:
Igen csak a jóindulaton múlik, volt olyan lombikos anyuka ismerősöm aki hiába kérdezte azt mondták neki, hogy nem tudják, majd a sors eldönti, de mondta a biológusnő ,hogy tudják, hisz vizsgálják már mikor osztódni kezd, mert csak teljesen egészséges egyedeket ültetnek vissza, és azért sem szeretik igazán megmondani, hogy a szülők ne éljék bele magukat, hogy lányuk lesz-e vagy fiúk, ha lesz.
2010. nov. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!