38 éves nő vagyok. Kisbabát szeretnénk, 8-9 hónap sikertelen próbálkozás mennyire számít normálisnak?
Ennyi még normális, de sokan pont azért már orvoshoz fordulnának a helyedben, mert utána is még hónapokig, évekig tartó procedúra következhet.
Egyvalamire felhívnám a figyelmedet: a meddőség oka a férjedben is lehet, őt is vizsgálni kéne.
35 év felett 6 hónap sikertelenség után javasolják az orvost. Én sem várnék a helyedben tovább.
Kb. harmad az esélye, hogy a férjnél van a gond, harmad, hogy a feleségnél, harmad, hogy sajnos mindkettőnél.
Ezért az első dolog a férfit megvizsgálni, spermium vizsgálat, DNS fragmentáció, andrológiai vizsgálat. A nő vizsgálatai is mehetnek persze párhuzamosan, de előbb a férfi oldalt kell kizárni, hogy ott ne legyen gond.
Ha már van gyermeked, akkor is előfordulhat sajnos, hogy a többedik gyerek nem sikerül, másodlagos meddőség a neve (elsődleges az lenne, ha az első nem sikerülne).
Sajnos attól még, hogy van peteérésed, az nem jelenti azt, hogy a petesejt minősége megfelelő. Ezer oka lehet a sikertelenségnek, szervi, hormonális, petevezeték elzáródás, alultápláltság vagy nagy túlsúly, nem tud beágyazódni, hiába termékenyült meg a petesejt (tehát van peteérés), összeférhetetlenség ha az előző gyermekednek más az édesapja, és azóta új partnered van stb.
Vagy a férjednek van gondja, az is sok féle lehet.
Ebben a kórban nem várnék tovább, meddőségibe mennék
.
A 3-as kB mindent felsorolt, de a lényeget nem. 38 évesen lehet "korai" petefészek kimerülés is. Hiába érik a tüsző ilyenkor már lehetséges, hogy nincs benne mindig petesejt. Ha van akkor is sokkal nagyobb rá az esély, hogy "hibás", hiszen ha te 38 éves vagy minden petesejted is 38 éves.
35 év felett fél év próbálkozás után meddősegi kivizsgálás/meddőségi központ. Olyan drasztikusan romlik ebben a korban a petesejtek mennyisége és minősége, hogy minden eltelt hónappal egyre kisebb az esély, hogy baba legyen belőle. 40 felett ha jól emlékszem 2% az esély lombikkal is, 45 év felett saját petesejttel gyakorlatilag nulla. (Persze biztos van aki ismer olyat, akinek 48 évesen véletlenül becsúszott a gyerek, de szokták mondani, hogy a kivétel erősíti a szabályt.)
Neked hormonlabor kellene. Fontos, hogy nézzenek AMH-t. Aztán petevezeték átjárhatósági vizsgálat (pl fertőzés is okozhatja elzáródást,az hogy van már egy gyerek nem jelent semmit.) Ha korábban volt pco akkor cukorterhelés se ártana.
Férjnek magánban egy sima spermakép kell először. Első körben nem kell hozzá orvos. Megbeszél egy időpontot amire beviszi a mintát (vagy helyben ad mintát, szokott hozzá privát helyiség lenni). Ha normozoospermia jön ki akkor valószínűleg nem nála van a gond, ha valami más akkor kell andrológus. Vagy ha nálad se találnak semmit akkor neki is részletesebb vizsgálat. Budapesten a talán a labmagiszter a legolcsóbb.
Meddőségi központban az egész ingyen van, de ott nem fognak szórakozni, vizsgálatok után rögtön kezelést írnak elő, vagy inszeminációt vagy lombikot. 38 felett inkább lombikot.
Neked az AMH a legfontosabb. Abból látszik hogy áll a petefészek tartalékod.
Milyen spirálod volt Kérdező?
Sima vagy hormonos?
Köszönöm a válaszokat. Hormonmentes spirálom volt.
Van már gyermekem, nem szeretnék lombikot ,ha a természetesen nem lehet elfogadom de azon belül szeretnék mindent megtenni amit lehet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!