Hőmérőzés esetében mit figyelhetek meg?
Ovuig cikkcakkos a hő, ovunál sokaknak leesik aztán 3 napon belül feljebb megy az alaphőnél. A ciklus első felének átlaga az alaphő.
Ciklus második felében fentebb van végig a hő, ha rendesen volt ovu és működik a progeszteron.
A hőgörbe a jövőbe nem lát, utólag értelmezhető.
Ha az érdekel, mikor kellene együtt legyetek, arra lh tesztet kell használni.
A neten amúgy rengeteg hőgörbe van, nézegesd milyenek baba nélkül és milyenek terhesen illetve milyenek, ha nincs peteérés.
Betartod a mérés szabályait?
- Szájban vagy hüvelyben kell mérni.
- Rögtön ébredéskor, minimum 3 óra alvás után. Még ágyban fekve.
- Digitális hőmérővel, ami 2 tizedesjegyig mér, neten találsz pár ezer Ft-ért. Érdemes kicsit tovább mérni a sípolás után, ne kapd ki 10 másodperc után.
- Egy cikluson belül ugyanott (például mindig szájban), és ugyanazzal a hőmérővel mérünk. Nem váltogatjuk.
- Minden nap azonos időpontban kell mérni. Már fél óra eltérés is számít! Például minden nap 7-kor. Ha később kelsz, például 8-kor, akkor át kell kalkulálni.
Neten vannak kalkulátorok, ha később vagy korábban kelnél, de te is át tudod magadnak kalkulálni, ha nem tudod, hogyan kell, szólj, és leírom.
- Írd be alkalmazásba, például Fertility Friend, az kielemzi.
- Mire jó: utólag mutatja, hogy volt-e ovulációd. Ha volt, mikorra tehető (nem lehet tudni órára pontosan, de 1-1,5 napos pontossággal igen).
- Jelzi a hőgörbe, ha hormonális gondod van (például ösztrogén dominancia), vagy ha pajzsmirigy betegséged, ha többször próbál megrepedni a tüsző stb, de ehhez már termékenységi szakember kell, aki kielemzi
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!