Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 22. Ciklusnapon vagyok, app...

22. Ciklusnapon vagyok, app szerint 11-13. Napon volt az ovum és a hőm emelkedése is ezt mutatja. Általában 30 naposak a ciklusaim, akkor ez most így nonszensz ovu, vagy előbb meg fog jönni, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Ez, amit írok talán nem is annyira lényeges.


Tapasztalataim szerint 15-16 naposak a luteálisaim.


Nemrég óta hőmérőzöm, több-kevesebb sikerrel, eddig ez a legjobb hónapom, amit követtem. Volt már hosszabb ciklusom is, na akkor tényleg semmi tünetem nem volt tizenx-edik ciklusnapon, hanem 20-23-on volt az ovum. Viszont most 10. Napon és 16. Napon is iszonyatosan görcsölt a jobb petefészkem. Lehetséges, hogy csak 2. Alkalomra repedt meg, előtte meg csak próbált?


Az időzítésünk elvileg jó volt, de nem tökéletes, férjem munkája miatt nem tudunk akármelyik nap időt találni.


Teljesen PMS tüneteim vannak, szóval nem hiszem, hogy sikerült ez a hónap, pedig nagyon szép a görbém, az App szerint esélyesen trifázisos is (ami nem jelent semmit persze).


Ha nem jönne meg 31. Napra és nem is esne a hőm, akkor persze tesztelek, de az előbbi 3 hónapban is mindig esett már napokkal előtte, így értelme sem volt.


Ovu tesztnek azért nem láttuk értelmét, mert a ciklus első felében naponta vagy kétnaponta vagyunk együtt többnyire, utána már érzem, hogy nekem nincs biológiailag annyi késztetésem, szárazabb vagyok, szóval akkor már nem erőltetjük és többet foglalkozunk más minőségi időtöltésekkel is. :D


Már voltam vérvételen magánban, minden hormon értékem tökéletes, az éves vizsgálaton is minden oké volt (magánban jobb az UH, szóval ez elvileg tuti).



okt. 19. 17:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

"Nem kalkulálom át, jelzi az app, hogy nem pontos, ha nem időben kelek"


Ez sajnos így nem jó kérdező, át kell kalkulálni. Teljesen fals eredményt mutathat a görbe. Ne haragudj, de ez így használhatatlan. Nem ad igazi értelmezhető görbét.


Ahol fehérek a pontok, ott át kellene kalkulálni. A mostani görbéd nem mutatja, hol volt ovulációd. Lehetett a 12-18. nap között bármikor. Lehet, hogy ez 27 napos ciklus lesz, lehet, hogy 33 napos.


Ha szeretnéd, segítek, átkalkulálom neked az értékeket, a 12-17. nap között, illetve a 19. ciklusnapon. Csak írd le, hánykor szoktál kelni, és azokon a 12-17. napokon, illetve 19. napon kivételesen hánykor keltél.


Magadnak így tudod kiszámolni: az emberi testben a hőmérséklet minden fél órában növekszik reggel 0,05 fokot.


Minél később kelsz a kitűzött időponthoz képest, annyiszor 0,05 fokot le kell vonni fél óránként. Vagy 0,1 fokot teljes óránként. Ha korábban kelsz, akkor hozzáadsz a mért értékhez fél óránként, 0,05 fokot.


Tudom, elsőre bonyolultnak tűnik, írok konkrét szám példát.


Mondjuk mindig 7-kor kelsz és mérsz. De egy nap valamiért később kelsz, mondjuk 8-kor, és mérsz 36,55 fokot. Semmi gáz, átkalkulálod, mintha 7-kor keltél volna, a helyes érték így 36,45 fok. Mert kétszer fél órával később keltél, le kell vonni belőle.

És ilyenkor ezt kell az alkalmazásba írni, reggel 7 óra, 36,45 fok!


Ha mondjuk kivételesen 6:30-kor kelsz, mérsz 36,40 fokot, azt is át kell számolni 7 órára, a helyes érték 36,45 fok. Ezt kell az alkalmazásba beleírni.

okt. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

"De igazából bármilyen tapasztalatnak, történetnek örülnék!"


Éjszaka maximum 2-szer egészséges kimenni pisilni. Ha ennél többször mész, az baj. Cukrod rendben van, mikor néztek utoljára éhgyomri glükózt? A puffadás pedig szintén utalhat betegségre.


Tapasztalatból beszélek, hidd el, voltam már több orvosnál, nőgyógyász, gasztroenterológus, immunológus. Mind talált valamit, nem egészséges ennyiszer pisilni, puffadni, hogy éjszaka felkelsz miatta. A saját érdekedben érdemes kivizsgáltatnod magad.

okt. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

"Már voltam vérvételen magánban, minden hormon értékem tökéletes, az éves vizsgálaton is minden oké volt (magánban jobb az UH, szóval ez elvileg tuti)."


Mit néztek vérvételen? Ösztrogén, progeszteron, tesztoszteron, prolaktin, AHM, LH, FSH? TSH, T4, T3, ATPO? Mellékvese értékek, éhgyomri cukor, D-vitamin, véralvadás stb?

okt. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

2-nél többször én se kelek éjjel, az ritka. Inkább 1x, azt se mindig. Tudom, hogy a puffadás baj, tök megbìzhatatlan intolerancia vizsgálat alapján sem tejet, tojást, búzát, zabot, mogyorót, élesztőt nem lenne szabad ennem. De én mindentől is felpuffadok luteális szakaszban. Plusz a pénztárcám ezt a típusú diétát nem bírja. 3 hónapig munkanélküli voltam, gondolni se gondolhattam megtakarításaim felélve arra, hogy gluténmentesen egyek. De kevesebbet eszem ezekből, mint előtte.


Most SIBOn, meg vastagbéltükrözésen gondolkodom, de elég nehéz ezeket elindítani, főleg h más gondok is voltak az elmúlt hónapokban körülöttem...


Még februárban nézték a véremet. Cukorterhelésen nem voltam, a Homa-indexem ugyanis jó lett. Kortizol, tesztoszteron se volt magas. Minden női hormon és pajzsmirigy értékem rendben volt, magánba mentem, ahol mindent megcsináltak, amit államiban hírből se, meg se próbáltam odamenni. AMH-t is néztek, semmi rendellenesség, semmi PCO-ra vagy IR-re utaló jel, ezzel küldött be az endokrinológus meg a nőgyógyász, nem ez a gond, így gasztro lesz a kövi.



A fehér ponton mit kalkulálsz át? Ott csak annyit jeleztem, hogy nem aludtam olyan jól, mint máskor, ezért kifehérítette, ez a "sleep deprived" opció. 5:25 és 5:45 között mérek általában, ez a fehér pontokon is így volt. 20 perc eltérést nem jelez gondnak az App. 1 órát már igen. Azért írom be hogy nem aludtam jól, mert ha 3-kor felkelek pisilni, 5:45-re nem lesz meg a 3-5 óra alvás. Ezt muszáj valahogy feltüntessem magamnak, mert nem pontos.


Kiszámolom én azt a 2 helyet, ahol későn mértem! Én próbáltam azt, hogy hétvégén mértem 5;45-kor, visszaaludtam 8-ig, de hát nem jött ki a 0.05-ös matek mert abszolút nem úgy nőtt a hőm. Persze lehet a megszakított alvás miatt? De mindjárt felrakok egy jobb görbét.

okt. 19. 21:16
 15/24 A kérdező kommentje:

Amúgy vashiányos vérszegény vagyok, de ezerszer jobb mióta márciustól vasat szedek! Meg magas volt picit a koleszterinem, de ez csaladi vonás sajnos, súlytól függetlenül.


Minden más értékem tényleg teljesen jó volt! Én úgy velem 28 évesen elég évente nőgyógy. szűrésre meg vérvételre menni ha nincs extra panasz. Majd akkor megyek megint, ha továbbjutok a gasztroval.

okt. 19. 21:18
 16/24 A kérdező kommentje:

Csóri gyerek vagyok tenyleg, mert nem szándékosan, de tényleg elírtam véletlen a 16. ciklusnapi értékemet, de hát olyan rohadt biztos voltam magamban, aztán dehogy. XD (erre úgy jöttem rá, hogy vezettem szövegesen máshol és nem elcsúsztam a sorral, ha már sortévesztő vagyok...) Ez viszont megerősíti, hogy aznap volt az ovum és azért fájt úgy a hasam, mint a fene. A többiből is kivontam!


Nézd!


[link]

okt. 19. 21:36
 17/24 A kérdező kommentje:
(Azt bent hagytam, h nem sikerült 3 órát egyben aludni mérés előtt)
okt. 19. 21:37
 18/24 A kérdező kommentje:
Ha kiveszem az Eggwhite mucus ociót, akkor meg átrakja 10. Napra... én nem hiszem el, hogy nem zavarja a hatalmas esés a 16. Napon. XD De amúgy képes az app luteális hőesésnek venni. Ez elvileg az ösztrogén szint okozhatja, vagy a beágyazódás. Mindkettő offos szerintem. Úgyhogy ez elfogadható 16. Napi ovunak???
okt. 19. 21:43
 19/24 anonim ***** válasza:

"én nem hiszem el, hogy nem zavarja a hatalmas esés a 16. Napon. XD"

Igen tudom, nálam is szokott ilyeneket csinálni a Fertility, néha hülye, de hát ingyen van, én ezért nem fogok fizetni na :D Ebben egyetértünk :D


Így már a 16-17. napra tenném az ovulációt. Lehet, hogy a 17. nap reggelén repedt, de mindegy is, órára pontosan úgysem lehet tudni, meg nem is fontos.

Ahol a szaggatott vonal van, az a helyes. Azért, mert a cover line alatt kell lennie 6 darab értéknek a follikuláris szakasz alatt, majd 3-4 értéknek felette a luteálisban, hogy igazolja az ovulációt.


Én funkcionális laborelemzésre mennék a helyedben. Hiába vannak jó laborértékeid, az semmit sem jelent sajnos. Mondok egy példát: a TSH érték elméletben 0,5-5 között jó. Neked mondjuk 4 lett a TSH érték. Hiába van még tartományon belül, már közelít a betegség értékhez, ha érted, mire gondolok. Már jelzi, hogy kibillent a hormonális egyensúly, a pajzsmirigy tengely. És teherbeeséshez nem is jó a 4-es TSH, 2 alatt kell lennie.


A menstruációd elég rövidke, 3 napos, utána már csak pecsételés a 4. nap. Utána rögtön megjelent a W, white nyák, 6-7. napon, ez túl gyors, ez jelezheti, hogy hormonálisan valami nem okés. Például azt jelzi, hogy előző hónapban nem volt ovulációd, azaz anovulációs ciklusod volt, ezért próbálkozott rögtön a szervezet nálad a 6-7. naptól kezdve, hogy minél előbb legyen ovulációd.

Látszik, hogy többször próbált megrepedni a tüsződ, legalább kétszer. Ez is jelezheti, hogy valami hormonális egyensúlytalanságod van.

Hiába nem mutatja a vérképed.


De ezzel az orvosok sajnos nem foglalkoznak, mert határértéken belül van minden értéked. Erre funkcionális elemzés kell.


Mióta próbálkoztok egyébként a teherbeeséssel? Több, mint 1 éve?


Méhnyálkahártya vastagságot nézett a nőgyógyász nálad, megfelelő volt a mm érték?

okt. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Előkeresem a papírjaim mindjárt! Sanszosan nem 2 alatti a TSH...


Az előző hónap 36 napos lett sajnos... és nem éreztem semmilyen ovus tünetet. És ez sem igazi vérzés szerintem. Ilyen nem volt idén! Általában csak 3 nap van rendes mensim, utàna 2 nap kevés. De nekem, amióta van, mindig ilyen volt. Anyukámnak is. Mégis 4x lett terhes, de csak 2 maradt meg RH- összeférhetetlenség okán.


A tüszőm szenvedésèt én is érzem. Tényleg nem kicsit fáj! A 11. Napon is fájt. A balt nem érzem, bár azok érzésre meg mindenhogy jobb ciklusok szoktak lenni. És a jobb petefészkemben làtott a doki cisztákat, de akkor a balban is egy szép, ovulációs tüszőt (ez nem igazolja, hogy rendben megreped-é ugye...).


Hát, próbálkozásnak nem mondanám, amolyan jön, ha jönni akar, már nem lenne gond. Megszakítással védekezünk tavaly december ota, gyakran azzal se! Bocsi az intim infoért. Nagyon stresszes vagyok sajnos. 1,5 évig szorongásoldót szedtem, emiatt is kért az endokrinológus teljes vérképet a nődokimmal, mert az ilyen gyógyszerek a kortizolháztartást, a cukorháztartással szét szokták barmolni, ami nálam tuti mert 0-24 édességet zabáltam volna a Scippa miatt. Felszedtem vagy 10 kilót miatta, azóta se ment le, leginkább 15 kilót fogynom kellene. Mégis, ultra elhízott ismerősök teherbe esnek lazán. :P


De minden más is van, marhára érzi a testem, hogy nagyooon nem kéne teherbe esni szerintem! Pl: kirúgtak, új munkám lett, most tanulok be és meg is mondták, hogy 28 éves vagyok, eszembe ne jusson vagy 2 évig elmenni szülni... hát kősz. Amúgy most igyekszem fogyózni, az új helyemen 4-5 óra lemegy úgy, hogy nem ehetek közbe, se pisilni nem tudok, mert ügyfeleket nem lehet várakoztatni semeddig.


Tankerületi pszichológus vagyok, IQ tesztelek, meg teràpiázok és persze van az úgy, h nem is érdekli őket, hányra kőne jönni, a képességmérés es értékelés meg egymás után mindig 2 ember. Iskolapszichológusként azért akadt ki-be csengők közt gyakrabban idő pihenni egyet.

Cserébe viszont 15:00-ra hazaérek heti 3x, mert csak 24-32 órát kötelező bent lennem.


De nem nevezném kevésbé stresszes munkának, bár hatványozottan jobb, mint 3 éve, amikor elkezdtem a kötelező önismeretet, meg full rászorongtam arra, hogy legyek jó pszichológus... :(

okt. 19. 22:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!