Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 22. Ciklusnapon vagyok, app...

22. Ciklusnapon vagyok, app szerint 11-13. Napon volt az ovum és a hőm emelkedése is ezt mutatja. Általában 30 naposak a ciklusaim, akkor ez most így nonszensz ovu, vagy előbb meg fog jönni, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Ez, amit írok talán nem is annyira lényeges.


Tapasztalataim szerint 15-16 naposak a luteálisaim.


Nemrég óta hőmérőzöm, több-kevesebb sikerrel, eddig ez a legjobb hónapom, amit követtem. Volt már hosszabb ciklusom is, na akkor tényleg semmi tünetem nem volt tizenx-edik ciklusnapon, hanem 20-23-on volt az ovum. Viszont most 10. Napon és 16. Napon is iszonyatosan görcsölt a jobb petefészkem. Lehetséges, hogy csak 2. Alkalomra repedt meg, előtte meg csak próbált?


Az időzítésünk elvileg jó volt, de nem tökéletes, férjem munkája miatt nem tudunk akármelyik nap időt találni.


Teljesen PMS tüneteim vannak, szóval nem hiszem, hogy sikerült ez a hónap, pedig nagyon szép a görbém, az App szerint esélyesen trifázisos is (ami nem jelent semmit persze).


Ha nem jönne meg 31. Napra és nem is esne a hőm, akkor persze tesztelek, de az előbbi 3 hónapban is mindig esett már napokkal előtte, így értelme sem volt.


Ovu tesztnek azért nem láttuk értelmét, mert a ciklus első felében naponta vagy kétnaponta vagyunk együtt többnyire, utána már érzem, hogy nekem nincs biológiailag annyi késztetésem, szárazabb vagyok, szóval akkor már nem erőltetjük és többet foglalkozunk más minőségi időtöltésekkel is. :D


Már voltam vérvételen magánban, minden hormon értékem tökéletes, az éves vizsgálaton is minden oké volt (magánban jobb az UH, szóval ez elvileg tuti).



okt. 19. 17:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
65%
Jó hogy ezt mindet leírtad, mi a kérdés?
okt. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Hogy mennyire lehetséges egy rövidebb ciklus, ha a 14. Naptól nőtt a hőm? De a kérdésben is benne van, hogy kivel fordult elő ilyen, ha van ilyen tapasztalata, mert nekem rövid ciklusom az nem szokott lenni, inkább hosszú...
okt. 19. 19:09
 3/24 A kérdező kommentje:
De igazából bármilyen tapasztalatnak, történetnek örülnék!
okt. 19. 19:11
 4/24 A kérdező kommentje:
És bocsánat, nem 14. Hanem 12. Ezert rakta az app 11-13. Nap körülire az ovut.
okt. 19. 19:11
 5/24 anonim ***** válasza:

Mutasd meg kérlek a hőgörbét, segítünk értelmezni. Hőgörbén is látszik, ha többször próbál megrepedni, de ahhoz látnunk kell a görbéd.

Például kepfeltoltes.hu és ide belinkeled a fotót, akkor jobban tudunk segíteni.


"app szerint 11-13. Napon volt az ovum" Milyen appot használsz? A jó appok be tudják lőni 1 napra az ovulációt, nem 3 napra, az túl sok 3 nap, nem elég pontos.


"Nemrég óta hőmérőzöm, több-kevesebb sikerrel"


Hogyan hőmérőzől? Digitális hőmérővel, ami 2 tizedesjegyig mér? Szájban nyelv alatt vagy hüvelyben? Minimum 3 óra alvás után mérsz, még ágyban fekve, rögtön ébredés után?


Minden reggel azonos időpontban mérsz? Vagy ha nem, mert néha később/korábban ébredsz, akkor átkalkulálod az értéket?

Vannak neten kalkulátorok, de te is ki tudod magadnak számolni, szólj, ha nem tudod, hogyan kell, és leírom.

okt. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Nemsokára felteszek egy linket!


Fertility Friend app és figyelek, igen (feleslegesnek érzem egyelőrea két tizedesjegyet, jó hőmérőm van és szájban, nyelv alatt mérek, mert nem alszom nyitott szájjal szerencsére). Nem kalkulálom át, jelzi az app, hogy nem pontos, ha nem időben kelek, ha felébredek éjjel (sajnos ez nálam minden éjjel így van) és ez nekem elég informatív, meg jó látni hogy mi az, ami nem oké éppen... Bár ki is hagyhatnám azokat az értékeket, de inkább bevettem a statisztikába. Tökéletes hónapom szerintem nem lesz, pont emiatt hogy elég sokat ébredek éjjel pisilni, vagy azért mert irgalmatlanul puffadok, fáj a hasam, és emiatt megyek ki a mosdóba könnyíteni a helyzeten. Főleg luteális szakaszban, volt 3 nap most amikor konkrétan 30 percenként futottam volna pisilni... most már nem, mert már tartja a vizet a szervezetem, menstruáció első két napján szokta legközelebb kiadni magából, ami addig felgyűlt. Szóval elég tipikus a mintázat, de most kíváncsi voltam a hőmre, ezért álltam neki. Ezelőtt rengetegszer elfelejtettem...

okt. 19. 20:36
 7/24 A kérdező kommentje:
okt. 19. 20:43
 8/24 A kérdező kommentje:

Én ezt nem látom trifázis-szerűnek, fogalmam sincs miket elemez ki az app. Harminc napra jàr ingyen prémium. Sajnos utána nem elemez ki semmit, emiatt sokan Redditre rakják fel ott van ilyen nagy csopi angolul. ^^ Annyit nem ér, hogy fizess érte.


Asszem az ingyenes verzió is szépen belövi az ovut meg kiírja a nem korrekt értékeket, ezek nem VIP funkciók.

okt. 19. 20:46
 9/24 A kérdező kommentje:

Most nézegetve, valószínű a nyákom miatt (meg előtte is vizes volt a mucus) lőtte be erre a napra. De hát a nyák az napokkal előtte is lehet. Szerintem legközelebb ovu tesztet fogok használni.


Na most kérek segítséget.


Ha 16 napos a luteálisom, 11. Nap ovuláltam akkor 16+11 az 27, tehát a 28. Napon lesz a nemvártam napja, ezt így kell számolni? :)

okt. 19. 20:50
 10/24 A kérdező kommentje:
Segítek is: minden üres karika azt jelzi h rosszul aludtam, ébredtem. A háromszőgek h később mértem (ez látványos, mennyivel magasabb értékek, tehát inkorrektek)
okt. 19. 20:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!