Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mirena spirál után menstruáció...

Mirena spirál után menstruáció/ovuláció/teherbeesés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Történetem röviden:

Majdnem 3 évig volt fent a Mirena spirálom,szeptember 27.-én vetettem le mivel babát szeretnénk.

Az orvosom azt mondta, hogy várjuk meg az első menstruációt és utána lehet próbálkozni.

Szeptember 29.-én meg is jött. Nagyon erősen véreztem, 8 nap után felhívtam a nőgyógyászomat ,hogy ez mennyire normális azt mondta ha 10 nap után se múlik el akkor hívjam fel. Éppen a 10. napon múlt el.

Elvileg a napokban kellett volna az ovulációnak lennie ciklus.hu szerint de semmi jele. Nincs nyákom, teljesen száraz vagyok. Mirena előtt mindig éreztem az ovulációt.

LH tesztet nem gondoltam még használni az első próbálkozós hónapban.

Köszönöm ha esetleg megosztjátok velem a tapasztalatokat!



ma 08:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Konkrétan ezzel nincs így tapasztalatom, mert én már gyerekek után rakattam fel a spirált, és nem szeretnék még több babát, de. Adj időt magadnak, a testednek. Pár évig a Mirena "bezavart" a hormonjaidba, leállította a peteérést, a ciklus.hu ilyenkor még totál irreleváns infókat adna. Technikailag tudom, hogy nincs tartós mellékhatása, de azért ne lepődjünk meg, hogy egy hormontartalmú, méhen belüli eszköz levételét követően nem lesz egyből minden tökéletes. Adj időt magadnak. Én még a gyerekek előtt szedtem pár évig tablettát, arra is azt mondják, hogy miután abbahagytad, a következő _rendes_ menstruációt követően már minden normális lehet, de hát ez nem mindig így működik. Az elmélet ez, a gyakorlat meg az, hogy az ember teste pár hónapig még simán lábadozhat egy ilyen manőver után. Én fél év türelmi időt adtam magamnak a tabletta lerakása után, és ha most mégis meggondolnám magam és levetetném a spirált, akkor szintén nem lennék türelmetlen, várnék néhány hónapot, amíg beáll minden rendesen. Neked is ezt tudom tanácsolni.
ma 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


Ciklus.hu-t azért említettem mert én Mirena mellett is menstruáltam igaz csak 2-3 napig tartott és nagyon kevés mennyiségű volt.

Fél évet adtam magamnak (orvosommal egyeztetve) mivel már 36 éves leszek.

Igazából csak mások tapasztalata érdekelt, hogy ki és mennyi idő alatt jött helyre. :)

ma 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!