Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sportolhatok tovább, ha babát...

Sportolhatok tovább, ha babát szeretnénk, vagy fogjam vissza magam?

Figyelt kérdés
Régóta futok heti háromszor, és edzőterembe is járok, nem nagy súlyokkal. Átlagos a súlyom, nem diétázom. Páran azt mondják, hogy le kell állnom, hogy terhes maradjak, nektek mi a tapasztalatotok? Ha eddig jól esett, most tényleg abba kell hagynom?
2009. jan. 7. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk a futás meg a súlyok emelgetése valóban nem fog jót tenni.

Próbálj meg kevésbé "rázós" sportot űzni, pl. bicikli, vagy még talán a görkori sem olyan zötykölődős és még hasonlít a futáshoz is.

Bár ezeket a sportokat sem tudod majd végig űzni.

Szerintem ne hagyj fel teljesen a sporttal, mert az sem lesz jó.

Neked is hiányozn fog, és a hirtelen életmódváltás sem jó.

Sok sikert a bebabázódáshoz!!

2009. jan. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Ha esetleg terhes leszek, nem is akarok "rázós" sportokat csinálni. Inkább az érdekelne, hogy befolyásolják-e ezek a teherbeesést?

2009. jan. 7. 17:34
 3/8 anonim ***** válasza:

A beágyazódási szakaszban kimondottan nyugalomra intenek.

Nem feltétlen ágynyugalomra, de biztos nehezebben ágyazódik be, ha állandóan rázkódik.

2009. jan. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Felteszem, ezt olyanok tanácsolták, akik nem sportolnak rendszeresen. Szerintem ez egyáltalán nem befolyásolja a teherbeesést, mivel azt írod, hogy régóta edzel, tehát a szervezeted hozzá van szokva ehhez a terheléshez. Én heti 4-5 komoly edzést csináltam a baba előtt, és csak a pozitív teszt után pihentettem magam egy kicsit. Utána kb. a 12. héttől újra elkezdtem mozogni, de egy kicsit kisebb intenzitással, rövidebb időket, mert már nem esett annyira jól. Nyugodtan folytasd tovább. Akkor lenne kérdéses, ha eddig nem csináltál volna semmit, és most a maratont készülnél lefutni.
2009. jan. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én konditerembe jártam, mert formába akartam jönni egy búvártúrára. Sikerült :) Onnan már terhesen jöttünk haza, tehát ha akar jönni a baba, akkor a "normális", nem extrém sport nem lesz akadály. De azért ésszel ;) Ja, és nem akarok kötekedni, de a görkorit nem ajánlom, mert esésveszélyes. A kocogás nem rossz, de talán a gyaloglás jobb. De ha igazán szakszerű választ szeretnél, konzultálj nőgyógyásszal vagy valami gyógytornásszal, aerobikedzővel vagy valami hasonlóval :)

Ja, a jóga nagyon jó terhesség alatt. Formában is tart, meg lelki egyensúlyt is ad. Én is jártam volna, de pont terhes volt a jógatanár :)

Sikeres babaprojektet! :)

2009. jan. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is babát szeretnék, elég régóta rajta vagyunk az ügyön, de emellett rnedszeresen aerobicozom, néha futok is (amikor meleg van). Most vannak nagyon szokatlan tüneteim, tegnap azt hittem, a melleim leszakadnak torna közben (egyébként tejszerű valami jön belőle kb egy hete. tesztek negatívak. Holnap megyek orvoshoz), de végigcsináltam az órát. Lehet, terhes vagyok? Nem tudom, de ha igen, rendszeres sport mellett sikerült.
2009. jan. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt mondják, aki sportolt az ne hagyja abba, se teherbeesés előtt ,se utána, mert hirtelen megváltozik az életmódod az nem jó, de tényleg egy gyógytornásszal, konzultálj! Amúgy a biciklizést se nagyon ajánlják terhesen, persze ilyenkor még jó, a futást meg azokon a napokon amikor esetleges lehet a beágyazódás cseréld le gyorsabb gyaloglásra!

2009. jan. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha babás leszel, át kell térned kevésbé veszélyes sportformákra! Már vagy 4 alkotótól is kijött kismama DVD, azokra mindre tornázhatsz, trimeszterekre vannak osztva, jó a szobabicikli, orvos által ellenőrzött zárt méhszájnál az úszás, és a hosszú, intenzív gyaloglás.

Lovaglás, futás, aerobik, korcsolya nem ajánlott az esés, - illetve a rázkódás miatt.

Szauna szintén tilos az alhasi vérbőség miatt.

Mindenképp szakember tanácsát kérd majd ki!

2009. jan. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!