Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hós kislányom miért nem...

10 hós kislányom miért nem eszik? Fogjam a fogzásra?

Figyelt kérdés

6hósan kezdtük a hozzátápit, és gyönyörűen ment a dolog, egész 1 hónappal ezelőttig. Azóta szinte alig eszik pár kanál főzit, gyümit, de legtöbbször semmit nem tudok belenyomni.

Mondjuk most jött ki az első foga, de már próbáltam, hogy adtam neki Nurofent, és akkor se evett...:-(

Éhen nem hal, mert a tápszerből azért napi szinten benyom 8-900at, bár sokszor azt is csak álmában tudom beletuszmákolni...ha rajta múlna, napi 4-600ml tápszerrel ellenne, de azért nyűglődik, tehát éhes, csak vmiért nem megy az evés...:-(

Nem néz ki rosszul, de nem hízik rendesen, és ugye egyre többet mozog, már állva tipeg, tehát ez csak "rosszabb" lesz...

Nem tudom mit kéne tennem, de már kiborít...hagyjam, és majd csak beindul, vagy mi???

Köszi


2011. jún. 17. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehetnek a fogai is, de ez a nagy meleg is általában visszaveti az étvágyat a kicsiknél is. Én nem tömném, az biztos! Írod, hogy nem hízik rendesen... Na, amíg csak hízik, addig nyugi! Ennyi idősen ne várj eget verő havi súlygyarapodást! Ha csak pár deka, az is elég, hisz már le is mozogja, meg csúnya is lenne, ha annyit hízna, mint pici korában... Engedd, hogy maga döntse el, mennyire éhes! Neked se jó, ha bár nem kívánod, enned kell... csak ugye akkor te dönthetsz! A kicsiknél is ugyanennek kellene lenni. Ha majd éhes lesz, enni fog... teli hűtő mellett még nem halt éhen egy gyerek se. Lehet, hogy inkább szomjas most, hogy meleg van... engedd! Nem értem, miért is kellene mindig ugyanolyan étvággyal enni! ez még felnőtteknél se működik. ha most az evés körül forog a napotok, később sajnos komoly evésproblémái lehetnek. Épp ezért hagyd rá, mennyi számára az elég!
2011. jún. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kislányom egy hét múlva lesz 11 hós, és mintha én írtam volna ezeket a mondatokat. Én is szenvedek vele. Most rájöttem, hogy a cseresznyét szereti, semmi más gyümölcsöt nem eszik, mint eddig, meg a kopasz barackot fogadja el. Az ebéddel úgy vagyok, hogy csak a brokkolisat eszi meg, eddig mindent megevett. Az uzsonnára joghurtot eszik, azt úgy ahogy megeszi, bár néha az sem kell neki, és vacsira eddig gabonapépet, vagy főzeléket evett. Tejpépet soha nem fogadta el, és most már az előző kettőt sem.Így az én szendvicsemből adogatok neki, de ma vettem Hippes tejbegrízt, kipróbálom mit szól hozzá. Ja és ő még cicizik, de csak elalváskor, meg éjjel.
2011. jún. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi lányok!


Elsőnek:

köszi, igyekszem nem görcsölni ezen, de nem nagyon megy...simán megcsinálja, hogy este 7.30kor 120 táp, majd semmi másnap de. 11ig...hát rosszul vagyok tőle...de próbálom visszafogni magam, mert tudom, hogy gáz lehet belőle...amúgy tök kis töltöttgalamb...:-) de már mennek le a hurkák róla...:-(


Másodiknak:

na, akkor jó, hogy nem vagyunk egyedül legalább...:-/


Minden jót!

2011. jún. 17. 20:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!