Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyire hatásos az esemény...

Mennyire hatásos az esemény utáni tabletta bevétele 20 órával később, ovulációkor történő aktus után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Igen, tudom rengetegszer felmerült itt a kérdés, de azért mégis felteszem, aki unalmasnak tartja nyugodtan lépjen tovább. Elsősorban azok véleményére vagyok kiváncsi akik hasonló cipőben járnak, mint én, de bárki más értelmes válaszát “meghallgatom”. A történetem: augusztus 19.-én (ma aug. 25.-e van) éjjel 2-3 óra között történt az aktus a párommal (mellesleg 5 éve vagyunk együtt, tehát kb 2 éven belül tervben volt a baba) és közben kiszakadt a gumi, ráadásul pont az ovuláció napján. Megijedtem, de nem mentünk rögtön tablettáért, az aktus után kb 20 órával később vettem be (escapelle). Mennyi lehet az esély arra, hogy teherbe estem? Aki hasonló helyzetben járt nagyon szívesen hallgatok meg saját történeteket is. Köszönöm



aug. 25. 14:45
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
82%
Hát pl nekem nem hatott a 72 órás.. 31.ik órában vettem be,de már késő volt azt mondta az orvos,hogy valószínű elöbb történt a beágyazódás nem tudni miért,ezzel magyarázta de benne van a kis papírban is hogy sajnos a tuti az az első 5 óra..Utána már nem tudni hat e.. bnőmnek hatott asszem a 11.ik órában vette be.
aug. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
49%
Az esemény utáni tabletta, mint az Escapelle, a legnagyobb hatékonyságát az aktust követő 72 órában fejti ki, de minél hamarabb bevéve annál jobb. Ha 20 órával az aktus után bevetted, az jónak számít, és a hatékonysága általában magas, különösen, ha az ovuláció napján történt a közösülés.A tabletta 85-90%-os hatékonysággal képes megelőzni a terhességet, ha a megfelelő időben és módszerrel használják. Azonban nem tudják garantálni a 100%-os védelmet, így van egy kockázat, hogy teherbe eshetsz, de az esélyek a tabletta bevétele után jelentősen csökkennek.Ha aggódsz amiatt, hogy teherbe estél, érdemes megvárni a következő menstruációdat, és ha az elmarad, tesztelhetsz. Ne felejts el beszélni a pároddal és orvossal is, mivel ők hasznos tanácsokkal tudnak ellátni ezzel a helyzettel kapcsolatban.
aug. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!