Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyire hatásos az esemény...

Mennyire hatásos az esemény utáni tabletta bevétele 20 órával később, ovulációkor történő aktus után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Igen, tudom rengetegszer felmerült itt a kérdés, de azért mégis felteszem, aki unalmasnak tartja nyugodtan lépjen tovább. Elsősorban azok véleményére vagyok kiváncsi akik hasonló cipőben járnak, mint én, de bárki más értelmes válaszát “meghallgatom”. A történetem: augusztus 19.-én (ma aug. 25.-e van) éjjel 2-3 óra között történt az aktus a párommal (mellesleg 5 éve vagyunk együtt, tehát kb 2 éven belül tervben volt a baba) és közben kiszakadt a gumi, ráadásul pont az ovuláció napján. Megijedtem, de nem mentünk rögtön tablettáért, az aktus után kb 20 órával később vettem be (escapelle). Mennyi lehet az esély arra, hogy teherbe estem? Aki hasonló helyzetben járt nagyon szívesen hallgatok meg saját történeteket is. Köszönöm



aug. 25. 14:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%

Ezeka tabletták az ovulációt hivatottak megakadályozni, így ha addigra már megtörtént az ovu, akkor kb. 25% esélyed van. De ezt ugyebár nem tudhatjuk.

Viszont ha "2 éven belül tervben volt a baba", akkor sema gumit, semaz eseményutánit nem értem.

aug. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva, fiatalnak tartjuk magunkat egy babához (én 22, párom 23 éves). Abban 100%-ig biztosak vagyunk, hogy egymástól szeretnénk, stabil a kapcsolatunk, elejétől kezdve együtt élünk, bár nem ketten. Úgy gondolom a lehető legjobb anyósom van az egész világon (vele élünk), de a terv az volt, hogy hamarosan külön költözünk, majd összeházasodunk és pár eben belül belevágunk a baba projektbe. Azért történt az esemény utáni bevétele, mert a sorsra bízom. Hogyha hat a gyógyszer akkor maradunk a “tervnél”, ha nem akkor ez volt nekünk megírva, megtartjuk.
aug. 25. 15:05
 3/22 anonim ***** válasza:
79%

#2. "Azért történt az esemény utáni bevétele, mert a sorsra bízom. Hogyha hat a gyógyszer akkor maradunk a “tervnél”, ha nem akkor ez volt nekünk megírva, megtartjuk."

Ok, tényleg éretlenek vagytok még a gyerekvállaláshoz. Reméljük hat a tabletta.

aug. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Ennyiből biztosan megismered a másikat, mennyire érett is, és élete folyamán milyen dolgokon kellett például keresztül mennie. Vallom, hogy teljesen máshogy állok a dolgokhoz, mint a velem egykorúak. Inkább nem sorolom hova és milyen környezetben érkeznek sorra a babák. Nálunk kifejezetten nincs probléma sem biztos anyagi háttérrel, (el sem tudnád képzelni mennyire stabil) sem értetlenséggel, erre azt gondolom 100%-osan 30 évesen sem lehet sok esetben felkészülni. Ahogy leírtam fiatalnak tartom magam a gyerekvállaláshoz azt nem tagadom, fel kell nőni a feladathoz, csak ilyen helyzetekben gyorsan kell ezt meglépni, de ha éretlenek lennénk, akkor neki állnék most veszekedni, de egy bizonyos szint alá nem kívánok lesüllyedni.
aug. 25. 15:20
 5/22 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam elsősorban a velem hasonló helyzetekben lévő emberek véleményére vagyok kiváncsi, szívesen meghallgatlak téged és nem haragszom rád, bár kiváncsi lennék személyesen is az ehhez hasonló emberekre és arra is, hogy milyen lelki problémákkal küzdenek hátha tudok rajtuk segíteni, ugyanis aki olyan kommentet ír azt megkeseredett embernek tartom.
aug. 25. 15:26
 6/22 anonim ***** válasza:
83%

#4. 22 éves vagy, ergo nagy élettapasztalatod nincs.

17-18 évesen lecövekeltél egy korodbeli pasi mellett, ergo a párkapcsolatok terén sincs sok tapasztalatod. Ráadásul "anyóssal" éltek, szóval a párkapcsolatotok igazán egészséges irányban sem tud fejlődni, az önállóságotokról meg ne is beszéljünk. Igen, képzelem mennyire stabil(nak hiszitek) az anyagi háttereteket - de hát ugye a már említett tapasztalatlanság.

Ráadásul láthatóan magad sem tudod, mit akarsz...

Szóval igen, ennyiből már bőven meg lehet ismerni a másikat.

Figyu, hogy min mentél át, az egy dolog, de 22 évesen még messze nem saját felnőtt élettapasztalat. Márpedig az egy szülőnél nem árt.

Abban igazad van, hogy 30 évesen sem 100%-ban kész rá az ember, de hozzátok képest azért maximálisan az.

Szóval tényleg tegyetek meg mindent annak érdekében, hogy még kb. 5 évig ne jöjjön a baba, mert nem vagytok rá készek.

És bármilyen cuki meg rendes anyós, ha már tényleg olyan stabil az anyagi háttér, költözzetek el a leendő családotok érdekében. Áldás a jó viszony, de igazán stabil párkapcsolatban nem hármas a felállás.

aug. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
83%

#5. Igazán hálásak vagyunk, hogy 22 éved minden tapasztalatát beleadnád a gyakoris válaszadók általad vélt lelki problémáinak megoldásában, gondolom ilyen idősen már PhD-d van pszichológiából, hogy távdiagnosztizálsz.

De igazából az ilyen infantilis kommentekkel csak azt erősíted, hogy elevenedre tapintottak.

🤣

aug. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, hogy a kérdésem átirányul arra, hogy mennyi vagyonunk van jelenleg. Egy szóval sem mondtam, hogy mi teremtettük meg, de ha 2 milliárd forint van ingatlanokban én úgy gondolom, az biztos háttér:) olyan kérdésekre érkezett értelmes válasz és tapasztalat amiben a lány kifejtette, hogy egy egyéjszakás kalandból 15 évesen történt ilyen eset. Elképesztő milyen proli emberek vannak itt, kár volt belekezdeni hiszen itt az értelmi szint egyenlő a nullával sajnos, mivel a kért válasz nem kaptam meg
aug. 25. 15:47
 9/22 anonim ***** válasza:
74%

Majd kiderül, de szerintem ha most nem estél teherbe akkor nem az escapellén múlt.


(én ciklus végén vettem be 30 óra után, 1 hét múlva lesz 11 éves...)

aug. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
54%

De, megkaptad a választ.


Neked van 2 milliárdod? Vagy a pasidnak és családjának, amihez jogilag semmi közöd nincs?

aug. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!