Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Január 20. -án megyünk a...

Január 20. -án megyünk a Budai Meddőségibe, mire számíthatunk mivel kezdődnek a vizsgálatok?

Figyelt kérdés
2009. jan. 7. 08:55
 1/10 anonim ***** válasza:
A kérdésed alatt öttel van egy olyan kérdés, hogy mit jelent a sterilitás vizsgálat? A válaszadó pontosan leírta mire számíthattok. Hormon, sperma, átjárhatósági stb. vzsgálatok.
2009. jan. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. jan. 7. 09:51
 3/10 anonim ***** válasza:

Mi november közepén jártunk ott először. Tehát. Első alkalommal (ha konkrét orvoshoz utaltak benneteket) bementek, a recepción felveszik az adatokat, születési idő, hely, anyja neve, stb. majd a nőnél kiszámolják a BMI-t. ELkészül a karton, kaptok egy számot, amit egy kis tájékoztató katalógusra írnak rá. Mire azt elolvassátok, be is kerültök az orvoshoz. Elkezd veletek beszélgetni, majd szorgalmasan jegyzetel. Minden apró momentumot felír, semmi nem maradhat titokban. :-) Ezek után elmondja milyen vizsgálatokra számíthattok. A mestruáció 3. (+/- 1 nap) vérvétel, vizelet, akkor lesz a párod első spermavizsgálata és vérvétele. A második vérvétel 21. (+/- 1 nap) ekkor csinálnak hüvelyi ultrahangot is. Ekkor csinálnak vércukor, illetve inzulin terhelést is.

A 24. (+/- 1 nap) van az utolsó vérvizsgálat. Ezeken a reggeleken fél nyolctól 9-ig lehet menni, ami úgy néz ki, hogy az utcán áll a sor, nem kevés idő mire bekerültök.

Nemsoká ugye megjön, a vérzésed első napján hívod őket, hogy időpontot egyeztessetek a HSG vizsgálatra. Ez a vérzés elmúlása után 1-2 nappal lesz, ekkortájt adja a párod a második adag spermát. A HSG kellemetlen, nekem fájt is. Belédnyomnak egy olyan csövet amit a rákszűrésnél meg mégegyet, majd kinyújtod a lábad és vársz amedig beállítják a gépeket. Ezután belédnyomják a kontrasztanyagot, ami feszítő érzés, mintha megjönne úgy fáj a hasad. Elég ronda körülmények vannak abban a vizsgálóban, kissé rehabos, de túl kell lenni rajta.

Aznap amikor megvan a HSG behív a doki benneteket és elmondja hogy mi a helyzet és mire számítsatok a következőkben. Nekünk így volt. December 10-re mindent tudtunk és meg is találták a hibát. A HSG napján lehet hogy csak időpontot kaptok a következő konzultációra, az attól is függ, hogy mennyire ér rá a doki.

Nekem hamar eltelt az idő, mert tudtam, hogy jó kezekbe kerültem és segíteni fognak.

Remélem segítettem! Ha bármilyen kérdésed van, szívesen segítek, válaszolok.

2009. jan. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
off: utolsó válaszolótól megkérdezhetem, h ki az orvosotok?
2009. jan. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Koncz János főorvoshoz kerültünk.
2009. jan. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Köszi! Szerencsések vagytok :)
2009. jan. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, és sok sikert Nektek is (mi is meddőségibe járunk :-( )
2009. jan. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ti kihez kerültetek? Mi ismerős által kerültünk Konczhoz, aki "csak úgy" ment, annak nem tudom hogy működik a dolog.
2009. jan. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi Zeke adjunktus úrnál vagyunk, állítólag szakmailag kiváló, viszont mindig rohan, sose lehet vele fél percet beszélni, és azért az emberben ilyenkor csak keletkeznek kérdések..
2009. jan. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ismerősömék Koncznál kezdtek, utána kerültek Zekéhez. Tényleg jó doki. A recepción kérjetek időpontot konzultációra, hátha :-) Mióta jártok oda?
2009. jan. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!