Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 1 hete meg kellett szülnöm a...

1 hete meg kellett szülnöm a beteg babàmat. Aki átesett ezen mikor álltak neki újból a gyermek vàllalàshoz? Sokat olvastam utána màra màr nincs kőbe vésve hogy 3-6 hónapot kène vàrni.

Figyelt kérdés

júl. 20. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon sajnálom a veszteséged.


Szerintem az orvosi javaslaton túl azt is figyelembe kell venni, mikor áll rá tényleg készen lelkileg a pár. Hogy ne a gyászfolyamatot akarja átugorni egy új várandóssággal.

júl. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Sajnálom, ami veletek történt :( Nekem is volt már nem is veszteségem, de 10. hét előtt.


Nagyon sok mindentől függ, mikor szabad, lehet újra próbálkozni. Hanyadik héten tartottál, volt e komplikáció, mi a helyzet odabent.


Mérlegelni kell azt is, hogy ha túl hamra esel újra teherbe, magadat és a magzatot is veszélyeztetheted, ha gond van és nem épültél fel teljesen odabennt. Ezekre a választ pedig az orvosod tudja. Mindneki más ütemben regenerálódik.


Egy biztos, az első menstruációt meg kell várni, hogy az rendben menjen végbe. Ez a minimum, mert ilyenkor újra épül a méhnyálkahártya ami ugyyebár fontos következő terhességhez.


Szóval, ha nem akarsz veszélybe kerülni, vagy egy újabb veszteséget átélni, akkor ne kapkodjatok, hallgassatok az orvosra, azzal nem fogtok rosszat tenni. Lelkileg, meg majd az új kis élet fog helyrebillenteni, és ez nagyon szuper, hogy tervezitek tovább és nem is szabad feladni.


Mindenképp orvossal beszélj, mert ez nem játék. Minél későbbi a veszteség, annál tovább tart a regenerálódás.


Gyors testi, lelki felépülést kívánok, és mielőbbi sikert nektek :)

júl. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%

Részvétem. Sose kellett volna 3-6 hóbapot vàrni, ez csak egy begyepesedett szokás volt.

Attól is függ, hogy téged testileg mennyire viselt meg és hàny hetes terhessèg volt.

Nekem 11. héten ment el a gyerekem, hetekkel utàna teherbe estem, nem is menstruàltam a kèt terhessèg közt.

De mivel úgy fogalmaztàl, hogy meg kellett szülnöd, gondolom nagyobb volt a gyerek.

Azt mindenkèppen vàrd meg, hogy a vèrzès teljesen elmúljon.

júl. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Fizikailag valószínűleg gyorsan felépülsz, a lelki dolgokon múlik inkább, mikorra tudod "elengedni" ezt a babát.

Sajnálom, részvétem!

júl. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem a szavaidból, akkor itt egy 24 hetesnél idősebb baba, halvaszületéséről van szó. Nagyon sajnálom!

Szerintem a 6 hetes kontroll mindenképp fontos lenne, ami szülés után van. Azután, ha az orvos másképp nem rendeli, gondolom lehet próbálkozni, bár én lehet 1-2 hónapot várnék. Nem azért, mert hú de muszáj, de azért egy félidőnél idősebb terhességet ki kéne picit pihenni. Minden jót kívánok neked!

júl. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok múlik azon, hogy hány hetes terhesség volt. Egy 18 hetes baba jóval kisebb, mint egy 30+ hét utáni szülésnél.

Én mindenképp javaslom, hogy hagyj időt a testednek, a lelkednek gyógyulni.

júl. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!