Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombikosok, aki már túl van...

Lombikosok, aki már túl van mindenen-írnátok, hogy mire számíthatunk?

Figyelt kérdés
Nagyon kérlek benneteket,aki már végigcsinálta a párjával a lombik programot,írja le nekem a pontos menetét,időrendi sorrendben és ,hogy kb. mi mennyibe fog kerülni-hozzávetőleges összegeket kérnék szépen.Nálunk a párommal is baj van-velem is volt,de én már fél éve Meforalt szedek,úgy néz ki,hogy én rendbejöttem...ehhez képest kellene,hogy kb mire számíthatunk?Az ICSI módszerrel lehet csak babánk-ezt már az andrológus mondta.Nagyon szeretnénk jövő karácsonyra egy kisbabát :)
2010. okt. 31. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Először is sok erőt és kitartást ezen az úton, ez nagyon fontos!!! Mi most indulunk a harmadik lombiknak. Nálunk nálam van a probléma, magasabb fsh érték, ami sajnos kimerülő petefészekre utal,bár örömteli,hogy a mostani hormoneredményem már teljesen jó értéket mutat, és magától rendeződött! Nos első lombikunk májusban, hosszú protokoll. Előtte a kötelező vizsg. hormonvérvétel, hüvelykenet,kiskatonák bakt.vizsg. toxoplazma,Chlamydia,Hív, Hepatitis szűrés vérből. Szóval hosszú protokoll, ciklus 21.napjától Decapeptyl szuri,ami leállítja a saját hormonrendszered működését,tehát kézi vezérlésre mész át. Majd a szuri mellett amikor jön a mensi, akkor találkozás a dokival.Uh.hogy nincs e ciszta, majd felírják a stimus szurit,ekkor u.úgy adod a másik szurit is,csak fél amp.,és ehhez jön a stimus szuri, nálam Gonal F volt. Kétszer voltam ez idő alatt uh-on,hogy miként regálok a szurira. Majd a leszívás előtt 36 órával pontosan meghatározva kell a tüszőrepesztőt beadni,nálam 2 amp.Ovitrelle volt. Rá 36 órára a leszívás,innentől Utrogestan hüvelykapsz.2x2, beültetés után 2x3 dózisban. Első lombiknál két babát kaptam vissza, sajnos nem sikerült.Második lombik: augusztus, 3 petesejtből 1-et kaptam vissza, u.így voltak a szurik,csak több volt a Gonal F,mivel nehezen vagyok stimulálható.Második lombik sikerült, csak sajnos méhenkívüli terhes lettem,ezért meg kellett műteni és a jobb o.i petevezetőmet is eltávolítani. Most nov.végén lesz a harmadik és reményeink szerint az utolsó,mert sikerülni fog:) Az elsőnél a gyógyszerek ára megállt 90 000 forintban. A másodiknál kb.120 000 forintban. Nem könnyű az út,nagyon fontos,hogy a nehézségek ellenére maradjon meg a hited, türelmed,kitartásod:) Ja és nálunk is ICSI-vel volt,de miattam,mert kevés petesejtet tudtak nyerni,és biztosra akartak menni! Minden jót kívánok Nektek, és mielőbbi pocaklakót:)
2010. nov. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia Drága :)-NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM AZ E-MAILEDET,nagyon aranyos vagy :).-Remélem,úgy,ahogyan írod,sikerülni fog a negyedik lombikotok,s jövő év karácsonyra ott lesz a fa alatt a kisbabátok :).

Ti hány évesek vagytok egyébként?Mi 35 vagyunk,és csak úgy röpül az idő,csak azt veszem észre,hogy nagyon mennek a hetek...hónapok..

A vizsgálatoknál kb. mennyi pénz kellene számítanunk,ez úgy nagyjából kéne-csakhogy tudjak mihez viszonyítani :)

Olyan kár azért,hogy ennyit kell "szenvednünk" a kis pocaklakónkért,de minden pénzt megér! :)-mindíg,ahol jó helye lenne,na ott nehezen jön a kis babó :)írjál-VÁROM VÁLASZODAT :)

2010. nov. 1. 12:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nincs mit köszönnöd, szívesen válaszoltam:) és válaszolok is:) És köszönet a drukkoló sorokért is:)a harmadik lombikunk lesz,és tényleg reméljük,hogy az idei fa alá a pozitív tesztet kapjuk, jövő karácsonyra pedig már a manócskánkal együtt örülhetünk az ünnepeknek:) Szívből kívánom Nektek is ezeket!!! A gyógyszerköltségeken túl kiadásaink nem voltak, ill.ve a vérvételért kellett fizetnünk a Kaáliba ahova járunk, alig több mint tízezer forintot. Maga a lombikok alatt az ultrahang vizsgálat, legalábbis nálunk, nem volt fizetős. A beültetés utáni uh. és vizeletvizsgálat,amelynél kiderül,hogy sikeres volt e a beültetés, az ha jól emlékszem kb. 6000 forint volt. Ezen felül nem kellett semmiért fizetnünk, nagyon rendesek ahova járunk, szívvel-lélekkel az emberért vannak. Én 34, párom 35 éves, tehát egy korosztály veletek:) Ha van még kérdésed írj, szívesen válaszolok,és nagyon-nagyon szorítok Nektek!!!!
2010. nov. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szióka :) Jajj úgy örültem,hogy ilyen hamar írtál :).Azt szeretném megkérdezni,hogy ti hová jártok?-mert mi ha megyünk,akkor a Budai Kááli intézetbe fogunk menni-róluk nagyon jókat olvastam és hallottam :)Csodálkozom,hogy még az uh-éert sem kellett fizetnetek-ez NAGYSZERŰ :)-Ha a párommal van a probléma szerinted mit fognak vele csinálni?-mert a mintában sem mozgó- sem pedig mozdulatlan spermát nem találtak...:(-azt a napot kitörölném az életünkből...-borzasztó volt,mikor mondták-egy részből pedig jó,mert tudtuk,hogy ez az oka ennek a sok éves sikertelen próbálkozásoknak.Nagyon várom,hogy írjál,szia:Szilvi
2010. nov. 1. 15:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mi pécsiek vagyunk, itt működik Kaáli, de csak a lombik előtti vizsgálatok, a beavatkozások legközelebb Kaposváron, ill.ve Tapolcán vannak. Mi Tapolcára járunk, nagyon kedvesek és rendesek, csak jókat mondhatok mind az orvosunkról,mind pedig az ott dolgozókról! Igazából az andrológus tudna választ adni a kérdésedre, de biztos van megoldás, máskülönben nem mondták volna az ICSI-t. Gondolom,de teljesen laikusként , a ti esetetekben talán herebiopsziával tudnak életképes kiskatonákat nyerni, és így lehetséges az ICSI. De az is lehet,hogy van valami gyógyszer,amivel tudnak esetleg segíteni a problémátokon. Mindenesetre én nagyon-nagyon szorítok nektek, és csak pozitívan, sikerülni fog:) Írj mindenképp,hogy alakultok, üdv. Eszti
2010. nov. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szia Eszti :).Mindenképpen írjál Te is,bármi van,én minden nap benézek ide és nem fogok eltűnni,jó?Ha van valami velünk,akkor mi is jelentkezni fogunk :)
2010. nov. 1. 17:51
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja....egyébként én is pécsi vagyok,ott születtem és apám ott él a második feleségével,a siklósi kórház igazgatója jelenleg.:)
2010. nov. 1. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!