Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbe lehet esni magas TSH...

Teherbe lehet esni magas TSH érték mellett? Ha igen, megmarad a baba?

Figyelt kérdés

Pajzsmirigyalulműködésem van, rendszeresen járok dokihoz és szedem a gyógyszert. Most épp 13,9 a TSH-m.

Írjon,akinek van tapasztalata.


2010. okt. 25. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom 2 körül kell legyen.Nem is értem ha szeded a gyógyszert hogy nem megy lejjebb.Nekem terhesen vették észre hogy pajzsmirigy beteg vagyok, addig nem tudtam, csak furcsa volt hogy 1,5 év alatt jött össze a terhesség.7,91 volt a tsh-m és sajnos el is vetéltem.Az orvos szerint ettől vetéltem.Be kéne állítsák a tsh-d akkor biztonságosabb lenne.Mióta szedem a gyógyszert nekem 1,9.Kérdezz ha tudok még segíteni!
2010. okt. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
3 éve nem tudják beállítani.A terhességem alatt vették észre,hogy magas a TSH és pajzsmirigyalulműködésem van. Szerencsére egészséges a gyermekem, minden rendben. Szeretnénk kistesót is, de ilyen magas TSH mellett....
2010. okt. 25. 18:10
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Hát sajnos ilyen TSH értékkel én úgy tudom kizárt. :( Nekem is pajzsmirigy alulműködésem van, 3 évig nem tudták beállítani, majd elmentem egy másik orvoshoz, aki 3 hónap alatt teljesen rendbehozott és most áldását adta a baba projectre. :) Ajánlom Neked is, hogy próbálj ki más orvost is... Nekem pl. L-Tyroxint adott az előző doki, ami a mostani dokim szerint csak rontott a helyzeten, most már Eu-Tyroxot szedek és érzem a változást... De ez csak 1 példa, csomó mással is félrekezeltek...
2010. okt. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is szedtem L-tiroxint, most Letrox 125-öt szedek. Remélem rendbejövök hamar. Köszi, hogy írtatok.
2010. okt. 26. 11:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Kolléganőmnek is pajzsmirigy problémája volt,egy évig szedte a gyógyszert,múlt hónapban már abba is hagyhatta és tegnap tudtam meg,hogy nyolc hetes kismama!

Tehát van esély!!!

Sok sikert!

2010. okt. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem tavaly derült ki,hogy pajzsmirigy alulműködésem van.Nekem a TSH akkor37,9 volt.Most augusztusra sikerült beállítani az L-thyroxinnal.Nekem szerencsére bevált ez a gyógyszer!Most lement 2,010-re amire a doki azt mondta,hogy jó és mi is megkaptuk az áldását a babához!Sikerülni fog a baba csak annyi,hogy jobban fogják figyelemmel követni a hormonokat és a gyógyszer adagon valószínűleg állítani fog a doki ha össze jön a bébi!

Drukkolok Neked,hogy mihamarabb rendbe jöjj és a gólya is kopogtasson Nálad!

2010. okt. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is a választ. Remélem hamarosan sikerül beállítani a TSH szintet. A dokim azt mondta, jövőre már lehet,hogy próbálkozhatunk.. :-)
2010. okt. 30. 17:16
 8/8 anonim válasza:

A #3 válasz írója sajnos butaságot beszél.

Idézek a Wikipédiából:

"Többféle gyógyszer létezik, de mindegyiknek azonos a hatóanyaga, amit levo-tiroxinnak hívnak. Arra nézve, hogy bármelyik készítmény jobb lenne a másiknál, semmilyen bizonyíték nincs: különbség az árukban és a kiszerelésükben van csak."

2013. jan. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!