Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magamtól elkezdett edzés /...

Magamtól elkezdett edzés / fogyókúra befolyásolja az adott hónapot a teherbeesést illetően?

Figyelt kérdés

Sajnos felszaladt pár kiló rám, ami nem tetszik. Még így sem vagyok túlsúlyos, csak szeretnék vissza fogyni a normál súlyomra.

Olvasgattam, és elvileg ha hirtelen kezdek edzeni / futni / mozogni akármi, akkor az meg tudja zavarni a ciklust. Fogyókúráról ugyanezt olvastam.

Nem szeretnék emiatt kihagyni egy hónapot sem a próbálkozásból, annyit nem ér az a pár kiló.

Szerintetek mi az a szint edzésnél, és étkezési mennyiség / minőség odafigyelés, ami egyáltalán nincs hatással a ciklusra?


Igen tudom furcsa kérdés, és mivel nincs okom fogyni a baba vállalás miatt (orvos mondta) ezért óvatosan szeretném, nem drasztikusan :)


Illetve mivel semmit nem sportolok már egy ideje, így minden új lenne újra. Hogy vezessem be? Hogy kezdjem el?


2023. szept. 25. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Pár kiló fogyás nem zavarja meg a ciklusod, sőt még jót is tesz a teherbeesés szempontjából.

Mozogj rendszeresen és étkezz egészségesebben, hidd el meghálálja a szervezeted.

2023. szept. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

A hirtelen nagy mértékű fogyás befolyásolja csak, vagy, ha lecsúszol az alultáplált kategóriába. De mivel azt írod, normálisan akarod, egyik se áll fent.

A szteroidokat nagy ívben kerüld el és tartsd be a fokozatosság elvét. Nagyjából ennyi.

2023. szept. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
11%

Ha mostanában szeretnétek próbálkozni a babával, akkor szerintem nem érdemes belefogni még kis mértékű fogyókúrába sem. Nem azért, mert befolyásolja a teherbeesést, hanem azért mert a várandósság alatt úgyis szedsz fel magadra pár kilót, tehát okafogyottá válik a fogyásod.

A másik pedig az, hogy terhességben nem is szabad diétázni, a kiegyensúlyozott, egészséges táplálkozás a fontos! Illetve, aki idáig nem sportolt, az ne a várandósság alatt kezdje el, mert hirtelen megterheli a szervezetet és vetélést is okozhat. Persze ésszel lehet kismamatornázni vagy kismamajógázni, akkor is, ha eddig nem sportoltál, de csakis egészséges várandósságban, az orvos jóváhagyásával!!!

Ezek az általános szabályok terhességben.

2023. szept. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A kerdezo nem terhes, tehat felesleges arrol beszelni, hogy mi lesz majd egyszer vele terhesen.


Fogyni pedig sose kar (egeszseges keretek kozott, ha szukseg van ra).


Sportolj, egyel egeszsegesen. Ha ez befolyasolna a teherbeesest, akkor megeszem a kalapom.


Pont ez, ami nagyon jotekony hatassal van a szervezetre? Kizart.

2023. szept. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én szülés előtt beteg voltam. Hirtelen álltam neki folyamatosan éheztetni magam és súlyzóval 2 órákat edzeni. Pont egy ilyenben lettem terhesen soványan. Szóval nem hiszem hogy a te egészséges fogyásod és edzésed baj lenne. Nyugodtan állj neki megfogod magadnak köszöni a végén hogy jó formában estél teherbe. Arról nem is beszélek hogy ha edzel akkor az a mentális egészségedre is jó hatással lesz.
2023. szept. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem drasztikus fogyokuraba kzdesz vagy kemeny edzesbe akkor nem.

Egyel valtozatosan de egeszsegesen amit terhesen is lehet folytatni es olyan edzést keress amit szinten lehet folytatni.

2023. szept. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%
Ha szex helyett elmész futni, akkor csökkenti a teherbeeses eselyet.
2023. szept. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!