Fèl ève vagyok a munkahelyemen, viszont teherbe estem. Hogyan tovàbb?
Szòval 6 hônapja vagyok a munkahelyemen, első munkahely. Késett a menzeszem teszteltem pozitiv lett.
A munka helyemen hogyan jelentsem be illetve mikor hogy ne kūldjenek el és megkapjam a gyedet?
Onnantól, hogy lesz szívhang védett vagy, akkor is ha nem jelented be. A 12 hetet azért meg szokták várni a bejelentéssel, addig bármi történhet. Utána szépen bemész a főnöködhöz és elmondod hogy ez van, de igyekszel ameddig csak tudsz még dolgozni. A 13. hét után úgyis le kell adnod a 91. napos igazolást és az igénylést a családi adókedvezményhez (vagy a 30 év alatti anyák kedvezményéhez), így papíron is egyértelmű nyoma lesz. (Ha 25 év alatt vagy akkor mondjuk nem kell semmit beadni... )
A CSED igénylését megelőzően kell 365 nap munkaviszonynak meglennie, hogy jogosult legyél CSED-re és GYED-re. (CSED-et legkorábban a szülés várható ideje előtt 28 nappal lehet igényelni, onnantól visszafelé kell 365 napnak meglennie) A táppénz is beleszámít, tehát neked lazán meglesz.
A táppénz az csak a fizetésed 50%-a lesz így (730 ledolgozott napnak kellene meglennie, hogy 60% legyen), és csak annyi ideig kaphatod, amennyit a táppénz kezdetéig összesen ledolgoztál. Drukkolj, hogy problémamentes terhesség legyen és tudsz dolgozni minél tovább.
Ha valami probléma mégis lenne és táppénzre kell menned az első trimeszterben (pl vérzés miatt) akkor se aggódj, ha megszűnt a probléma visszamehetsz még dolgozni 15,20,25 hetesen is, nem kell végig táppénzen maradni (ugye nem is tudsz végig, mert nincs annyi ledolgozott napod)
13 - 14
Ez mi? Hol van leírva? Sehol nem láttam /hallottam róla.
Mit Jelent ez pontosan? Tudtok valami linket küldeni? Köszi!
Nem tudom hogy miért terjesztett egy random megbízhatatlan oldal olyanokat, hogy megszűnik a terhesség alatti védettség, de ez nem igaz. A munka törvénykönyvét nem változtatták,a jelenleg is hatályos változat így szól:
65. § (3) * A munkáltató felmondással nem szüntetheti meg a munkaviszonyt
a) a várandósság,
b) a szülési szabadság,
c) az apasági szabadság,
d) a szülői szabadság,
e) a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság (128. §, 130. §),
f) a tényleges önkéntes tartalékos katonai szolgálatteljesítés,
g) a nő jogszabály szerinti, az emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelésének, de legfeljebb ennek megkezdésétől számított hat hónap, és
h) az 55. § (1) bekezdés l) pontja szerinti mentesülés
tartama alatt.
Ebben nem volt változás és nem is tervezett benne senki változást se a közelmúltban se a közeljövőben.
Tanuljatok már meg megbízható forrásból tájékozódni,és nem ész nélkül terjeszteni a rémhíreket!!!
17, ki is lehet, ugyanis félnek azok mindentől.
Legyél bármilyen korú NŐ, mindig lesz ellened érv.
20-as: Túl fiatal - nincs tapasztalata és még szülni fog.
30-as: kisgyereke van és/vagy tuti szülni fog
40-es: még szülhet és/vagy még mindig 12 éven aluli a gyereke, sokat lesz tp-n
50-es: öreg, nem érti az új dolgokat
60-as: mindjárt nyugdíjba meg, minek vegyük fel
17: 45 éves vagyok, és az elmúlt több mint 25 évben, amióta dolgozom MINDEN állásinterjún megkérdezték valamilyen formában, hogy mikor tervezek gyereket/van-e gyerekem. Kivéve kettőt, amik külföldön történtek - ott a felvétel UTÁN a HR-es küldött doksikat, hogy ha van gyerekem töltsem ki a megfelelő papírokat (nem, ott sem ez az általános).
Nem nagyon értem, szerinted mit kéne tennie annak a nőnek, aki gyereket tervez. Mondjon fel a próbálkozás idejére (ami lehet 1 hónap és lehet 15 év), nehogy véletlenül gondot okozzon a munkaadójának?
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!