Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyit fogytatok a metformint...

Mennyit fogytatok a metformintól? Hány kg voltál előtte? Diétával, sporttal, esetleg anélkül?

Figyelt kérdés
2010. szept. 26. 19:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem sportoltam, de nem is fogytam a gyógyszertől. Nekem is tipikus pco-s tüneteim voltak, mensi és petérés nuku. Szerencsére metforminnal így is sikerült, egy évvel a doki felkeresése után megszületett a kislányom! A peteérés elősegítéséhez szedtem még clostibegytet, és medrolt is! Nekem használt! Plusz, még elkezdtem az aloe-től szedni a Multi Maca nevű készítményt. (persze nem egyszerre ezt a sok mindent!)

Egyébként meg, ha nincs szükséged fogyókúrára, akkor ne érdekeljen hogy nem fogysz a metformintól, ez nem törvényszerű, attól még hat! :) Sok sikert!

2010. szept. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia. Én 15kg-ot fogytam a szénhidrát elhagyásával és kardioedzéssel, mielőtt elkezdtem szedni a Merckformint. Onnantól a kaja gondolatától is hányingerem volt, és lefogytam még 5kg-ot. Továbbra sem tudtam enni, elájultam, és egyéb egészségügyi gondjaim lettek.

A metet nem hagyhattam abba, viszont mellette semmi mást nem bírok megenni, csak a szénhidrátot, különben hányok, úgyhogy vissza is híztam már 4kg-t. :( Szóval, csak elszúrta a fogyásom.

Peteérésem meg a múlt hónapban volt, de ebben a hónapban megint nem. :( Jövő hónaptól szedek majd clostit.

Sok sikert neked!

2010. szept. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Néha engem is felháborít ez a tudatlanságból fakadó homály ami sokak fejében van, a túlsúlyosok leszólása...holott én kifejezetten sovány pcos vagyok.

5 kilót fogytam a mettől, pedig nekem nagyon nem lett volna szabad, mivel így elvesztettem a testsúlyom több mint 10%-át. Sajnos nőgyógyáz írta fel, aki nem tájékoztatott megfelelően. Időközben elmentem endokrinológushoz (mivel a pcos nem nőgyóygászati, hanem szénhidrát anygacsere betegség). Ő más gyógyszert írt fel nekem, mivel a Meforallal nem volt pé-m sem. A hatóanyaga roziglitazon (Avandia). Ezzel megállt a fogyás, híztam egy kilót már, 7-szer eszem naponta, kb. 200g ch-t. Van peteérésem, egyre rövidülnek a ciklusaim, a hormonpanelem is jó.

Ha nem tanácsos fogynod, akkor kérj Mercformin retardot (ez is met, de egyenletesen oszlik egész nap), vagy Avandiát inkább.

Attól, hogy nem lehet cukrot, fehér lisztet stb. enni nem kell megijedni. Ezeket remekül ki lehet váltani édesítőkkel, fruktózzal, nyírfacukorral. Teljes kiörlésű liszttel pedig remek dolgokat lehet sütni.

2010. szept. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!