Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Metformintól van aki úgy...

Metformintól van aki úgy fogyott, hogy nem tartotta a diétát és nem sportolt? Vagy esetleg aki csak sportolt diéta nélkül?

Figyelt kérdés
2010. szept. 23. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Én egy ideig hagytam a diétát .

És semmit se hatott a gyógyszer! :( mégcsak mensest se csinált! Én is próbáltam mindent csak diétázni ne kelljen! :)

Aztán megtudtam hogy a diéta miért is kell.


Hisz ha metformin kell akkor az inzulinoddal vagy esetleg a cukroddal van gond. és ezt úgy nem lehet csinálni hogy szeded a metet és tolod befele a szénhidrátot.

A szénhidrát cukorrá alakul amit a szervezet eléget ebből lesz az energia.


Ha szénhidrátot, cukrot viszel be skkor a szervezetedet még több inzulin termelésére serkented mivel ez nyomja lefele a vércukorszintedet hogy ne emelkedjen meg túlzottan.

És ha tartod a diétát , nem eszel több szénhidrátot mint a megengedett akkor sikerülhet :) a sportolás meg azért kell mert azzal is csökkented a vér - cukrod szintjét! :) ezzel segítve hogy helyreálljon a rend odabent, ha helyreállt akkor a hormonjaid is tudnak megfelelően működni.


Sajna a túlzott inzulin termelés borit fel odabent mindent, ezt kell nekünk kordában tartani.


PCOS vagy ? azért szeded a metet ?


Üdv, egy ugyancsak tapasztalt PCOS.Remélem segitehettem!

2010. szept. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
nekem 4-szerese volt az inzulinszintem a normálnak. Felírtak a merkformint, szedetem 1-1,5 hónapig aztán nem fogytam egy dekát sem. Kidobtam az összes gyógyszert, és új életet kezdtem. Elhatároztam hogy igenis anya leszek, és leküzdöm a kilókat. Odafigyeltem az étrendre, és sokat mozogtam. Ez egy éve történt. Azóta fogytam 35 kg, fogyasztószerek és gyógyszerek nélkül. Az inzulinom helyreállt, az orvosom alig ismert meg, és végre azt mondta, hogy most készültem fel az anyaságra:-)
2010. szept. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

még nem szedek semmit rá, már kb. 3 éve minden papíromon rajta van a "Diagnózis: PCO" , de sajnos senki nem akar rajtam segíteni. Se nőgyógyász, se endokrinológus. Mensim kb. 2x van egy évben, akkor is két napig, és tisztasági betét elég hozzá. Két és fél éve próbálkozunk a babával, de peteérés és mensi nélkül elég nehéz...

Csütörtökön megyek egy endokrinológus magánrendelésére, remélem ő már fog valamit velem kezdeni. Nem értem, hogy velem miért nem foglalkoznak...

2010. szept. 26. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!