Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Melyik diéta tipus fele meg...

Melyik diéta tipus fele meg egy pcos és ir betegnek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van az a pco oldal de nem annyira irja le mit lehet és mit nem.


Nem tudnátok leirni hogy pl az atkins vagy update vagy melyik lenne a jó?


Kenyeret édességet péksütit és husokat kivonom a forgalomból,


csak zöldteát iszom, graham kenyeret eszek abból is csak kicsit, nem eszek édességet, helyette gyümölcs, és az ételek :durumtészta, barnarizs, hal, zöldség.


Jó ez igy?


2011. júl. 27. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Inzulin rezisztens vagy? Mert akkor úgy kellene étkezned mint egy cukorbetegnek. 180 vagy 150 esetleg 200g-os szénhidrát diéta.
2011. júl. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Manka68 ***** válasza:

Cukros diéta a nyerő. :-)

A hús nem árt, eheted nyugodtan. A gyümölcsökkel óvatosan, tiszta cukor mindegyik, méghozzá a legrosszabb, mert nagyon hirtelen löki meg a cukrot. Gyümölcshöz rágcsálj el egy korpakekszet, és ne egyél belőle sokat. A graham kenyér ugyanolyan káros, mint a többi. Alapból a lisztes dolgok ártanak, tehát tészták is. A zöldségekből ki kell lőni a keményítőtartalmúakat, pl krumpli, kukorica, rizs. A barna rizsben is ugyanúgy megvan a keményítő.

viszont nyugodtan lehet enni a brokkolit, karfiolt, káposztát, salátát. A répa nem jó, sok cukrot tartalmaz.

Fehrjéket nyugodtan ehetsz, pl a húsok, tojás.

Én ásványvizet iszom, mert nem szeretem a teákat. Ha te igen, akkor mindegy, melyiket, csak cukor nélkül!

És azt a keveset, amit lehet enni, el kell osztani, nem szabad egyszerre.

Ezen a linken van mintaétrend :

[link]

2011. júl. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm


még az lenne a kérédesem, hogy megvan az is határozva, hogy mikor mit lehet enni vagy pl este vacsira más csak ezt vagy azt?


elment a dokim szabira és most lett eredmény és tudom , hogy bajom van csak épp 3 hét mig el tudja majd mondnai mit hogyan kell...


nekem alacsony az inzulinom a 0 perces mindössze 2.


ugyhogy fogalmam sincs hogy gyógyszert adnak e erre vagy sem.

2011. júl. 27. 21:42
 4/5 Manka68 ***** válasza:
Mennyi a 120 perces? Az a lényeg.
2011. júl. 28. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Manka jól írja, a cukrosoknak való diéta jó az IR-eseknek. Amit te leírtál az erre nem jó. Viszont kicsit kiegészíteném Mankát. Szóval gyümölcsöt lehet enni, csak nem sokat. Ami leginkább cukros az a szőlő, a dinnye és a banán. Ezeket kerülni kell. Neten találsz táblázatokat erről. A lisztes dolgok közül csak a fehér lisztes ami tiltott, a többit lehet enni, csak számolni kell. Tehát teljeskiörlésű, durumlisztes pékárúk és tészták mehetnek. A barnarizs és a basmati rizs is mehet, természetesen csak számolva, mert bár van benne keményítő, de jó a glikémiás indexük. A saláta+hús vari egyáltalán nem jó, mert alig van benne szénhidrát, emellé kell még valami, mondjuk teljeskiörlésű kenyér. A répa jó, de mondjuk egy közepes, nyersen, több nem. Ha főzve van, akkor már gyors felszívódásúnak számít. Nem tudom, kell-e fogynod? Ha igen, akkor 160 g-ot kéne elosztani egy napra úgy, hogy az ebéd legyen a legtöbb, utána a reggeli és vacsi és a legkisebb adag a tízórai és az uzsonna. Ha nem kell fogyni, akkor 200-240 g is mehet egy nap. Keress rá fórumokra, ott sok jó tanácsot fognak neked adni.
2011. júl. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!