Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szed valaki pajzsmirigy...

Szed valaki pajzsmirigy alulműködésre gyógyszert?

Figyelt kérdés

Babát tervezük, de kiderült a palyzsmirigy gondom szedem a gyógyszert is már rá (L-thiroxyn)Mennyi idő míg meg jön a menzeszem(valószínű ez miatt nincs azt mondták) és mennyi idő míg terhes lehetek?

A válaszokat előre is köszönöm


2008. dec. 20. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Én még nem szedem, de ezt fogom kapni, ha a laboreredményem meglesz. A dokim azt mondta, örüljek, hogy csak ennyi a baj. Szerinte, akár már 1 hónap után lehet peteérés és mensi!

Fel a fejjel nekünk! :-)

Jah, és azt mondta a dokim, hogy gyakoroljunk! :-)) Úgyhogy a projekttel nem kell leállni, - legalábbis szerinte.

2008. dec. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát én is "örülök" hogy csak ennyi a baj. Nekem már nagyon régóta nincs menzim (szept 9) már annyira kész vagyok, nem örül senki a menzinek de ha megjön én leszek a legboldogabb :) persze ha babó miatt nem jön meg akkor meg ki csattanok az örömtől :) Vér nélül is lehet pé-m nekem azt mondta a doki. Kiváncsi leszek mi lesz :( Én már teljesen kész vagyok ráadásul 15 kg híztam :(
2008. dec. 20. 16:41
 3/8 anonim ***** válasza:

megint én, az első válaszoló!

Teljesen megértelek. Én "csak" 10 kg-ot híztam, úgyhogy pontosan tudom, miről beszélsz... :(

Reméljük, hogy ha a pajzsmirigyügy helyreáll, akkor lesz mensink. Nekem ez az egyetlenegy reményem.

Nagyon szorítok!

Sorstárs

2008. dec. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Engem 6 éve kezelnek pajzsmirigy problémával.Műtöttek,aztán izotóp-kezelést kaptam,most kb. 2 és fél éve alulműködik.Erre nem gyógyszert szed az ember,hanem pótlószert (én Euthyroxot),ami annyit jelent,hogy nincs mellékhatása,hanem ugyan olyan,mint a saját pajzsmirigyed.Mint egy vitamin.Mi év elején döntöttük el,hogy nem védekezünk,jöhet a bébi,most 35 hetes terhes vagyok,májusban összejött.Szóval én nem hiszek abban,hogy egy pajzsmirigyes nőnek nehezebben jönne össze a gyermekáldás!Bízni kell benne,és nem betegnek kell felfogni az állapotot,hanem hiány-állapotnak!Problémamentes terhességem van,egyszer se voltam rosszul,13 kg-t híztam,csak havonta volt vérvételem.Nem szabad elhanyagolni az orvosi utasításokat!!

Hajrá mindenkinek!!!Ne adjátok fel!

2008. dec. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. és 2. vagyok.

Január elején kiderült, hogy babát várok. Pedig nekem sem volt mensim 11 hónapig!

Most gyógyszert szedek, napi 50 mikrogrammot a pm-re.

Sok sikert neked is!!

8 hetes kismama

2009. jan. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bpen hogy megy a kivizsgálás?Tud nekem valaki ebben segíteni, mert ma derült ki, hogy (nekem is )alulműködik s csak télre kaptam időpontot a kivizsgálásra.Köszönöm!
2010. máj. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Hát, nagyon sokára adnak időpontot vidéken is.

Vérvétel volt nekem, meg pm-UH-ot is csináltak, és meg is tapogatták a pm-emet, szerencsére biopszia nem kellett, de ha rosszat érzékelnek tapintással, akkor egy pici tűvel vehetnek mintát a pm-ből.

De én nem Bp-en voltam. De ha szakrendelésre mész, akkor mindenhol ugyanez a procedúra.

Velem azóta sokminden történt, kevésnek bizonyult az 50 mikrogramm gyógyszer, és ugye a teherbeesés időpontja számít nagyon sokat, így az én babám nem tudott rendesen fejlődni, és 8 hetesen elvetéltem, megműtöttek. :(

Azóta már tudom, hogy a terhesekre nem vonatkozik a sok orvos által is jónak hitt referenciatartomány, amit a laborpapírra ráírnak. Ugyanis terhességben a 4-es TSH már magasnak számít.

0,1-2 közötti TSH-val szabad teherbeesni, szinte már túl kell működnie a gyógyszer segítségével a pm-nek, és eztr kell tartani az első trimeszterben, de mégjobb az első 16 hétben, amíg a baba saját maga már tud termelni magának pm-hormonokat.

Ezt utólag megtudván, betartottam, és 1-es TSH-val sikerült fél évvel később a baba, most vagyunk 38 hetesek, és mér bármelyik percben kibújhat... :)

Fel a fejjel, de tartsd be, amiket itt leírtam!

www.konzilium.hu oldalon nagyon jó infók és doki van. :)

Üdv.

2010. máj. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon szépen köszönöm, gyors, hosszú válaszod. Még nem egészen fogtam fel!

sajnálom a kisbabád s nagyon drukkolok a mostani egyszerű, könnyű szülésedhez!

nekem ma mondta a doki hogy ne vállaljak addig míg nem hozták rendbe, de ha jól számolom, az legalább 9 hónap...

Szép napot!

2010. máj. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!