Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi idő múlva hat a pajzsmi...

Mennyi idő múlva hat a pajzsmirigy alulműködésre kapott gyógyszer? Mennyi idő alatt tesz rendbe hogy lehessen babát vállalni?

Figyelt kérdés
2008. okt. 20. 17:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem is gond van a pajzsmiriggyel, de az orvosom nem mondta, hogy nem szabad próbálkozni, és gyógyszert sem írt rá, bár erre inkább azt mondanám, hogy még nem írt...

Neked mennyi a TSH? Lehet, hogy neked kevésbé működik a pajzsmirigy, mint nekem, de attól még szerintem, vállalható a baba, csak fokozottabb figylemet, és több gyógyszert igényel a dolog a terhesség alatt.

2008. okt. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia!

3,9

Egyértelműen 2 alá kell hogy menjen. Amíg nem áll rendbe a szervezet el fogok vetélni hiába sikerülne (egy orvos mondta)

Most megyek endokrin orvoshoz, remélem mihamarabb kapok gyógyszert.

2003 óta próbálkozunk,4 babát vesztettünk el. Mindent úgy néz ki a pajzsmirigy miatt....:((((

2008. okt. 21. 06:55
 3/12 anonim ***** válasza:

Sajnálom, ami veletek történt! :(( 4 baba... :(

Nekem 5,7 lett a TSH. Na, látod, ezt nem értem. Akkor nekem ezt miért nem mondták??? :(

Ahány orvos, annyi féle... kezd ebből elegem lenni...

Nekem sosem volt rendszeres a ciklusom, és a fogamzásgátló abbahagyása óta, már 8 hónapja nem jött meg. :( Elmentem dokihoz, és ott derült ki a pajzsmirigygond...

Egyébként, ezek a hormonpótló gyógyszerek nagyon gyorsan hatnak, én személy szerint 1-2 hónapot tippelek, de megpróbálok rákeresni, hátha neten találok valamit.

Remélem, mihamarabb elkezdhettek próbálkozni veszélytelenül, nekem meg szoríts, hogy legalább peteérésem legyen...

2008. okt. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Szorítok ezerrel! Az a tsh tényleg sok!


Figyu, szerintem ez az egész pajzsmirigy dolog a fogamzásgátló abbahagyásánál kezdődik. Abbahagytam, totál felborult a ciklusom, nem jött meg, két-három év mire helyreálltam (úgy ahogy 33-40 napos ciklusokkal) . Szerintem benne van a keze nálunk ennek is.



NÉzd a pé-t lh tesztel, hővel stb....!!! Szorítok!!!!!

Nekem még petesejt stimulációt is csináltak, és ezért estem teherbe, sok gyógyszert fölöslegesen szedették be!!

2008. okt. 21. 10:06
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Köszi, hogy visszaírtál!

Nekem az a gond, hogy a fogamzásgátló abbahagyása óta egyáltalán nincs peteérésem. :( Próbáltam az LH teszet is, de semmi. A mensimet egyszer-kétszer már meghozták Duphastonnal, de ennyi. Végre találtam egy alapos dokit, ő jött rá a pajzsmirigygondra is. Ez a doki viszont addig nem stimulál, míg előtte minden szükséges vizsgálatot el nem végez. Most a párom jelentkezett be spermavizsgálatra, utána meg én jövök valószínű a petevezeték-átjárhatóságival. Azt persze nem bánom, hogy ilyen alapos, csak így olyan lassan megy minden.

Én meg már annyira elkeseredtem, hogy mondtam, nekem csak egy szem érett petesejt kell, semmi más. ( Persze, hogy baba is, de először nőnek kell éreznem magam!!! :( )

Te szedsz egyébként valami természeteset a pajzsmirigyre? Arra gondoltam, legalább a jódaqua-t innom kéne...

Azt tudom, hogy az életben soha többet nem fogok fogamzásgátlót szedni...

Remélem, hamarosan már ennek a keserves útnak én is megteszem a nagy részét...

Nagyon gondolok rád!

"Sorstárs"

2008. okt. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

:))) Ez a fránya fogamzásgátló mit tud művelni.....:((((


Minek kell átjárhatósági????????? Az fáj nem? Vagy nem értem....Most akkor először a pm-et kellene rendbe tenni, és utána helyreállítani a ciklust. Lehet nincs is semmi gáz. Az lenne a legjobb :)

Mi is voltunk kiskatonán....:))) vicces volt, mert ugye mehettünk volna ketten be, de összekeverték a neveket a behívási sorrendet, és a drágám pont ott állt az ajtó mellett és behívták......én meg csak lestem hogy mi van engem nem hívnak be???-----hát lemaradtam a dologról.

Hova mentek, melyik kórházba?

Itt a privim: hjh666@citromail.hu ha gondolod....


Sok sikert neked sorstárs!!!


Pusz

2008. okt. 22. 06:48
 7/12 anonim ***** válasza:

Köszi, este írni fogok!

Puszi!

Sorstárs

2008. okt. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

szia!

Az eddigi válszoló vagyok.

Nem volt időm még írni, államvizsgára készülök, de tudd, hogy sokat gondolok rád!

Voltunk spermaviziten, hála Istennek minden oké!

Hamarosan felhívom a dokimat, hogy akkor jöjjön a következő lépés.

Most fekete-üröm bogyót eszek, hátha segít, azt írták, pajzsmirigyre is jó...

Úgy tényleg nem sok értelme van a stimulálásnak, hogy a TSH-m meg az egekben, és a baba esetleg nagy eséllyel nem marad meg... Bele sem merek gondolni...

Veled most mi van? Van már peteérésed tulajdonképp?

Neked a gyógyszert pajzsmirigyre endokrinológus írta fel?

Azóta tudsz valamit, hogy mennyi idő míg hat?

Lehet, hogy mihamarabb endokrinológushoz kellene fordulnom, mert csak mennek a hónapok...

Jah, és persze peteérésem azóta sincs, nem jött még meg, már lassan azt sem tudom, hogy milyen érzés... :-((((((

2008. nov. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen, az endokrinológus írta fel. Nőgyógyászhoz ezzel kapcsolatban csak annyi, hogy kérsz egy teljes vérképet, amiben kéred hogy a pajzsmirigyedet is nézzék meg. Ezzel az eredménnyel menj a dokihoz!!!

Igen, hál istennek van peteérésem (úgy néz ki, clostyval volt, most meg szúrkál kb félidőben vagyok, reménykedem) Keményen nézem LH tesztel, eddig volt.

A dokikám azt mondta,csak egy hónapot kell várni. Nem a tsh szitnet kezeljük, hanem a tüneteket.

Írj hogy mi volt!!!

2008. nov. 17. 17:43
 10/12 anonim ***** válasza:

2 hét után a fekete ürömtől volt PÉ-em, rá 14 napra megjött!!! Olyan boldog vagyok! :-) Legalább PÉ-em volt!

Holnap megyek a 3. napi vérvételre, néznek tsh-t is, aztán januárban elviszem azt az eredményt egy endokrinológusnak is.

Veled mi újság?

puszi,


Judit

2008. dec. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!