Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nincs peteérésem, Van kö'ztete...

Nincs peteérésem, Van kö'ztetek aki hasonló gonddal küzdött, de valami "csodaszerrel"mégis babás lett? Illetve, van valami tippetek, hogy mit szedjek, hogy legyen peteérésem rendesen.

Figyelt kérdés
Volt hogy kaptam clostyt igaz csak hónapig,akkor volt is érett tüsző,de nem lettem babás.De most megint nem lát a doki uh-on semmit.
2010. szept. 20. 12:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Aviva tornát megpróbálhatod. Esetleg gyógyszerrel kombinálva.
2010. szept. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem sem volt, évi 2-3 mensi peteérés nélkül(pco).

Megcsinálták nálam a laparoposzkópiát (kisebb műtét), alig találtak peteérésre utaló nyomot a méhfalon.

A műtét után 4. hónapban terhes lettem, mindenféle gyógyszer nélkül.

30 hetes kismama

2010. szept. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha clostyval van peteérés, akkor irány egy lombik-központ!!! Sima ügy.
2010. szept. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok:)Aranyosak vagytok,hogy írtok nekem.Nek igazán tudom,hogy működik ez a lombik program..Utolsó,írnál ról aha van tapasztalatod,hol vagy hogyan kell ezt elkezdeni?
2010. szept. 20. 13:18
 5/14 anonim ***** válasza:

Akkor petevezeték-átjárhatósági vizsgálatot szokás csinálni, hiszen ha érett petével nem estél teherbe, a "találkozással" lehet a gond. Ez a HSG-vizsgálat.

Feltéve, ha a párod spermáját már vizsgálták, és rendben van, ha nem, akkor mindenképp érdemes urológushoz mennie (majd vinni kell 5 napos "cuccot".)


Egy egészséges nőnél is évi 2-3 ciklusban állítólag simán nincs pé.


Nekem sem volt, nem estem teherbe, aztán nézték uh-gal, nem volt, hormonlabort néztek (ez is kell, elsők között!!! 4 vérvétel, ciklus 3-5. napja között, 19., 21., 23. napon, nekem teljesen jó eredmény lett), jó lett, írtak fel clostit, ha érett petét csinál, és nincs baba, akkor jön a hsg.

De én teherbe estem még a clostis hónap előtt simán. :)

Hajrá.


16 hetes

2010. szept. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A neten keress meddőségi központ kulcsszóra, nem tudom, merre laksz.

Felhivod a neten található számot, kérsz időpontot elbeszélgetésre. Elmondod, hogy már régóta próbálkoztok és szeretnétek bejelentkezni. Azért érdemes őket hivni, mert időpontot nem holnapra adnak, várhatóan hónapok múlva van a következő szabad időpont.

Ide elviszel minden papirodat, ami csak van. Egy doki fog fogadni, csak megnézi a papirokat, meghallgatja, amit mondasz és ha szerinte is ez kell nektek, akkor ad beutalókat, esetleg akár recepteket is.

Jó lenne a párodnak is addigra vizsgálatra menni, de az se baj, ha nincsenek leleteitek, mert ők megcsináltatnak mindent.

Minket újra elküldtek mindenhová, ez összesen 2 nap alatt megvolt, 1 hónapon belül. Aztán az eredmények ismeretében

döntenek, mi a legjobb megoldás. Mindent elmondanak érthetően, kérdezz majd bátran.

Mi Pécsen voltunk, 3 gyerekünk van azóta.

2010. szept. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm ,hogy írtatok:)
2010. szept. 21. 07:38
 8/14 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Én a helyedben először endokrinológust keresnék fel, mert ki tudja deríteni, miért nincs peteérésed. És akkor megúszhatod a meddőségi központot, ami szintén nem csodaszer, és pont a PCO-soknak van vele a legkisebb esélyük. Ráadásul szinte mindenhol várólista van. :-(

2010. szept. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi Manka:)
2010. szept. 21. 12:12
 10/14 anonim ***** válasza:

Manka, de elérhető nála clostival a peteérés, és akkor sem esett teherbe, mikor volt érett pete.

Szerintem első körben meg kell nézni a párját, és azt, hogy átjárhatóak-e a petevezetékek, mint feljebb is írtam, elég sok tapasztalatom van ezügyben, bár hála nekünk teljesen spontán meglett.

Endokrinológushoz ugyanúgy vagy 2 hónap, mire időpontot kapna, a nődoki is kérhet hormonkivizsgálást, amin látszik, hogy minden rendben van-e, lehet, hogy éppen azt a 2-3 ciklust éli/élte az évben, amikor előfordul, hogy egészséges nőnek sincs peteérése.


Kérdező, ha gondolod, írj privátban, e-mailt, szívesen segítek, adok neveket, helyeket, ahol ezeket intézni tudod.

2010. szept. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!