Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek meg terhes? Egy eve...

Lehetek meg terhes? Egy eve probalkozunk, tegnap PCOS-t allapitottak meg.

Figyelt kérdés
Borzasztoan el vagyok keseredve, minden honapban remenykedtem, most meg ez van. Irjatok, akik PCOS-ok vagytok, esetleg teherbe estek mar. Mennyi az eselyem ilyen helyzetben? Nem kaptam meg clostyt, semmit, megyunk a meddosegibe:-(. Annyira szomoru vagyok, nem tudom mikor sikerul a baba, ha sikerul egyaltalan. Koszi elore a valaszokat!
2008. dec. 17. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem 2 hete derült ki, már a meddőségiben. Ott kivizsgálással fogják kezdeni. Párodnak lesz két spermavizsgálata, Neked vér, hormon, cukor, inzulin, ultrahang, HSG, szóval minden ami létezik. Ha megvan minden eredmény és minden rendben ezen kívül, vagyis csak a peteérés nem megfelelő, akkor azt kezdik kezelni. Nálam van peteérés, viszont a petesejt nem jó semmire, olyan kis satnya ami megérik. Ennek kiderítették az okát: magas inzulinszint terhelésnél. Kaptam Merckformint, ami helyreteszi a sejtanyagcserét. Még nem jutottam a végére, mert van valami mioma vagy akármi a méhemben és azt januárban megnézik közelebbről is. (ezt a dokim észre se vette, azt mondták itt a BMC-ben, hogy ha más is észrevette volna, ők ülnének itt)

Ha valamelyik hormon hibádzik, akkor elkezdik azt kezelni, természetesen ultrahang és folyamatos vérvétel kíséretében. És nyugi, addig nem nyugszanak míg nem "csinálnak" babát. Amíg várakoztunk kint a folyosón több zokogó nő jött ki az uh-ról: SIKERÜLT VÉGRE!

2008. dec. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

en is pcos voltam, sok dokinal megfordultam, en nem akartam addig babat, amig van ez a hormonzavar, mert ha meg is termekenyulok, nagyobb a veteles kockazata.

sokadik endokrinologus segitett, irt fel merkformint, felev alatt elfujtak a pco-t (persze, picit magasabb meg mindig a tesztoszteronom, de nem tobb tizszerese, hanem ketszerese a normalisnak, es picit tobb a sargatest hormonom, de kulonben gyonyoruen rendbetett, kb 3-4 honap alatt osszejott a baba (attol fugg, honnan szamoljuk), illetve minden adatom ideális, még az afp-m is az volt, terheleses cukron veletlen egy zsomle 2 dl tej helyett két zsomlet es fel liter tejet ittam, és még igy is jocskan a hatarertek alatt voltam. a babat mindig legalabb egy hettel mutatja fejlettebbnek az uh, stb.

butasag, de hormonzavarral nem mentem volna igy neki a babaprojectnek, akkor is, ha a dokik adnak sokmindent, hogy tunetmentesitsenek.

Viszont masik oldalrol, akivel kezdtem a merkformin kurat lany, az a masodik het utan abbahagyta, mert kiderult, hogy terhes :D

szoval nem lehetetlen a dolog, meg nagyon sok pco-s terhes kismama van - egeszseges babaval, én csak a magam "utjat" irtam le, de tokeletesen megertem, ha valaki turelmetlen, mert nem az elso honapban szokott osszejonni a baba, normalis, ha az emberlanya mindent megtesz!

2008. dec. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszi, hogy pozitiv dolgokat irtatok le:-), akkor megis vn remeny. Nem szeretnek kifutni az idobol!
2008. dec. 17. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!