Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem tudom eldönteni, akarok-e...

Nem tudom eldönteni, akarok-e gyereket vagy sem. Más is van/volt így ezzel? Hogy döntött végül?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban sosem babáztam. Csak fiús jatékokkal jatszottam. Kb 14 éves korom körül kezdtek el érdekelni lányos dolgok. Kb 7 évvel ezelőttig azt mondtan nem akarok gyereket. Most hogy nemsokára összeházasodunk a parommal, gyakran feljön a téma. Azt hittem akarok gyereket, de egyre jobban gondolkozom rajta, hogy a társadalmi elvárás es a parom miatt akarok vagy magam miatt is. Sosem szerettem igazán a gyerekeket. Nem tartottam őket cukinak, ahogy most sem. Ismerős gyerekeivel elvagyok, de várom hogy hazamenjenek és végre nyugtom legyen. Gyerek mellett úgy érzem csak egy rabszolga lennék, semmit nem tudnék csinálni. Non-stop csak a gyerek. Nem is igazán értem miért vállalnak az emberek gyereket. A Földön már ígyis túl sokan vagyunk, nem beszélve a klímavaltozásról, háborúról stb. Azért hogy majd öreg korukba valaki rájuk nézzen? Erre a gyerek sem garancia. Sokkal több negatív dolgot latok benne, mint pozitívat. Egyesek szerint ha van gyereked akkor teljesen máshogy látod. És ha nem? Mi van ha megszületik és nem fogom szeretni vagy csak nyűgként fogok ránézni? Ha nem lenne gyerekünk, pedig lehetne az a házasságunk vegét jelentené, mert a páromnál nem kérdés, hogy legyen-e.

Nem tudom hogy valóban nem akarok-e vagy csak az ijeszt meg hogy a kitűzött "babaprojektkezdés" a következő hónapban lenne.

Biztos sokatoknak érthetelen a veleményem, a paromnak is egyébként de akkor is ezt érzem. A macskákat, kutyákat imádom, cukinak tartom és gondolom a többi nő így van a gyerekekkel is, de belőlem ez hiányzik. Lehet nem is lehet gyerekem és ezért nincs meg a vágy sem.


2022. márc. 19. 12:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is fiús gyerek voltam, nem babáztam. 20 évesen sem akartam gyereket, ugyanígy voltam, mint te, más gyerekei nagyon zavartak, néhány még most is. Aztán valami átkattant bennem amikor már pár éve együtt voltam a férjemmel. Nekünk nem jött a baba egyből 3 évet vártunk mire velünk maradt egy baba. Még pár nap és megszületik, de ahogy mocorog a hasamban, ahogy látom, hogy egy pici kerek pöttyből hogy lett az ultrahangokon a mi babánk teljesen elérzékenyülök. Szóval annyit akartam csak kihozni ebből, hogy változhat is a véleményed a saját gyerekről, ahogy nekem is változott, de ha nem akarsz majd soha gyermeket az is teljesen rendben van. A te tested, a te életed, nem a társadalomé. Csak akkor kezdj bele a babaprojektbe, ha biztosan érzed, hogy erre vágysz, amíg vannak benned kételyek szerintem nem érdemes.
2022. márc. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a gyermekvállalás kérdése tipikusan az a téma, amit még házasságkötés előtt illendő volna megvitatni...
2022. márc. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
Ha így állsz hozzá, akkor ne legyen. Teljesen megváltozik az életed egy gyerek mellett. Erre semmi szüksége egy gyereknek, hogy az anyja egész életében csak utálja. Nincs rá garancia, hogy majd ha lesz sajátod, akkor máshogy érzel majd...rengeteg ilyet olvasni, akár itt is, hogy nem kötődnek a gyerekhez és csak nyűg az egész gyerekvállalás nekik.
2022. márc. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Szóval ha te nem akarsz, a párod meg igen, akkor bele se menjetek a házasságba, mert ebből rövidesen válás lesz. Az meg kinek hiányzik?!
2022. márc. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nyilván beszéltünk róla házasság előtt és azt mondtam akarok, de most elbizonytalanodtam.
2022. márc. 19. 13:21
 6/20 anonim ***** válasza:
63%

Hát elég gáz ha így cserben hagyod akkor a férjed. Akkor hadd váljon el tőled mihamarabb.

Macska kutya cuki de a gyerek nem, hát kész 🤣 engedd el szegény párod és macskázz.

2022. márc. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os válaszoló, te tipikusan az vagy akinek van gyereke vagy ha nincs akar és szereti őket, ezért nem tudod felfogni hogy nem mindenki olyan tökéletes mint te. Nem tudom abban mi a cserben hagyás, hogy amikor beszéltünk róla egyértelműen éreztem hogy akarok, de most jelenleg nem egyértelmű. Biztos jobb lenne ha nem is beszélnék vele erről, csak simán a szemébe hazudnék vagy direkt mkndent megtennék titokban, hogy veletlenül se jöjjön össze.
2022. márc. 19. 13:28
 8/20 anonim ***** válasza:
31%
Ne haragudj kérdező, de muszáj megkérdeznem, hogy hány éves vagy?! Mert elég gyorsan változgat a véleményed...
2022. márc. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%

Megértelek. Nekem a családképhez mindig hozzátartozott a gyerek, szóval nekem egyértelmű volt mindig, hogy házasság, féj, gyerek. Először azt gondoltam, hogy 25 évesen már szülni szeretnék. Aztán 25 évesen eszem ágába nem volt gyereket szülni, épp akkor estem ki az egyetemről, egy éve dolgoztam csak, gondoltam, hogy majd inkább 27-28 évesen. Mikor az is eljött, akkor valahogy még mindig nem...akkor épp olyan párom volt, akivel el se tudtam képzelni a dolgot. Szóval így szépen lassan tolódott mindig.

29 évesen ismertem meg a jelenlegi párom, 31 voltam, mikor házasodtunk.

Ő idősebb nálam, szeretne gyereket, már esküvő után mondta, hogy akár most is jöhet. De én még valahogy mindig nem éreztem magam késznek rá (tavaly októberben volt az esküvő). Kicst úgy érzem, hogy keveset voltunk kettesben. Végre van pénzünk, szeretnék kicsit utazgatni, élni...

De közben az idő meg halad, a párom se meg én se leszünk fiatalabbak, ráadásul nekem van egy hormonbetegségem, ami miatt szinte biztos, hogy nehezeb lesz a teherbeesés. Őszintén szólva sokszor elgondolkodom azon, hogy kell-e nekem ez az egész. Ugyanígy vagyok vele, mint te: más gyerekeivel elvagyok, én még aranyosnak és cukinak is találom őket, de megkönnyebbülök, mikor hazamennek, mert azt érzem, hogy képtelen lennék 0-24 figyelni egy gyerkőcre. Amúgy is elég lusta vagyok, a saját dolgaimra is sokszor, nem hogy egy picire. Ráadásul imádom a munkám, nem tudom elképzelni, hogy munka helyett otthon üljek minimum 1, de inkább 2 évet a gyerekkel. Félek én is attól, hogy a házasságunk megsínyli az éjszakai keléseket, fáradtságot, hogy esetleg megbánom, ha szülök. De mikor meg a legjobb barátnőm terhes lett, tök irigy voltam rá, és most is az vagyok néha, mikor küldi a videókat a kicsiről. Ha facebookon látom, hogy már az összes évfolyamtársam megszült, akkor is elfog az irigykedés.

Azt is látom, hogy a párom mennyire csodás apuka lenne, és semmiképp sem szeretném megfosztani ettől az élménytől. Ő egyébként tudja az összes aggályomat, talán ezért nem is erőlteti a dolgot, csak finomat próbálja éreztetni velem, hogy higgyem el, együtt minden helyzetet megoldunk és szeretni fog kócos, zsíros hajjal, fáradtan, az üvöltő gyerekkel is. Valószínűleg az is bennem van, hogy félek, nem fog összejönni a betegségem miatt, és ezzel a hárítással védekezek a csalódás ellen.

Megbeszéltük, hogy még egy nászút legyen előtte, az megvolt. Még most belecsöppentem egy munkaváltásba is, ami június elején esedékes. Most egyelőre úgy állunk, hogy megvárjuk az új helyen a próbaidőm és belevágunk.

2022. márc. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
81%

Rohadtul senkit nem az zavar itt, hogy te akarsz vagy nem akarsz. Az a te dolgod. De a pároddal jó nagy kicseszés, ha ennyi ideig áltattad, aztán meggondolod magad!

A gyerekvállalás egy alapkérdés, nem tudom elképzelni hogy valakinek valóban ilyen hamar változzon a véleménye...

2022. márc. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!