Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi ez a baromság, hogy fizetni...

Mi ez a baromság, hogy fizetni kell, ha 26 évesen nincs gyereked? Ez komoly? És mi van azokkal, akik próbálkoznak, vagy esetleg orvoshoz is járnak már emiatt?

Figyelt kérdés
2010. szept. 12. 20:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
25%

10:25-ös. Én vagyok a 23:28-as.

Csak mondanám, hogy nem, nem fizetnek a gyermekesek kevesebb adót, mivel Magyarországon nincs családi adózás! Ami gyermekkedvezmény nevén van, az egy vicc, tekintve, hogy csak 3 vagy több gyerekre jár, és ha megszorzod a havi összeget a 3 gyerekre, az több lenne, mint amiben maximálták az éves összeget. Szóval, ha 3-4-5-6 gyereked van, arra sem adnak annyit, mint amit havi lebontásban mondanak...

Nagyon sajnálom, ahol nem jön a baba. Átérzem, mivel mi is rég próbálkozunk, hogy legyen a lányomnak tesója, de akkor is úgy gondolom, ahol gyerekek vannak, több bevételre lenne szükség. Persze, nem az a legjobb módja, hogy a házaspárokat megadóztatják, akik szeretnének babát, de nem sikerül, de mind átlátjátok gondolom, hogy nem ez a döntő többség!

Akárhogy le is szavaztok, ez a véleményem!

2010. szept. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Kedves utsó válaszoló!El mesélem röviden a történetem!

Tíz éve dolgozom egy gyárban 12 órában relatíve jó fizetéssel(120.000ft)Három éve próbálkozunk babával eddig sikertelenül!A tíz év munkaviszony alatt különböző adók formájában egy fél ház árát vonták már le tőlem nyugdíj,TB,munkav.j....stb-re!Tehát én úgy érzem bőven adózom az államnak és persze sokmindenkinek aki otthon mereszti mert nincs kedve dolgozni!Havonta a levonások után maradt fizetésemből tizezreket fizetek az orvosnak vizsgálatokra,hogy végre anya lehessek!Tisztában vagyok azzal,hogy a munkám nagy részben felelős a gyermektelenségért mert folyamatos stresszben dolgozom 12 órát naponta ami ugye nem igazán előnyös gyermekáldásért küzdő nőknek!Munkahely váltással talán közelebb lennék az áhított célhoz de mivel ÉN nem mások pénzéből szeretném fel nevelni a gyerekemet így nem adhatom fel a munkahelyem minimálbérért!!!!

Most akkor mi van?

Fizessek azért mert a munkám miatt nem sikerül teherbeesnem abból a fizetésből amiből már amúgy is kapsz és amiből az orvosnak fizetek azért,hogy majd ne kelljen fizetnem?

VICC!!!!!!!!

2010. szept. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
34%

Kedves utsó! Tisztázzuk, hogy én nem kapok a te fizetésedből! Én is dolgozom 18 éves korom óta!!!! Amikor a lányom 1 éves lett, visszamentem dolgozni! Én is adózom, és gyűlölöm azt, hogy azokra megy a temérdek adóm (szintén egy fél háznyi), akiknek nincs kedve dolgozni! Ennek semmi köze a gyerekhez!

Ismétlem, én sem azt gondolom, hogy a lombikosokkal kéne plusz adót fizettetni, hanem pl. a 30-40-es szinglikkel, akik mindent magukra költenek esetenként több pénzből, mint amit mi keresünk!

Sajnos, nem azért nincs pénz az államkasszában a gyerektámogatásra, mert nincs még gyermektelenségi adó, hanem mert ami volt, azt kilopták, és hogy ellenőrizetlenül folyik ki a maradék pénz a segélyeseknek, akik legnagyobb gondja, hogy melyik sorozatot nézzék!!!

Ettől függetlenül akkor is hiszem, hogy akinek gyereke van, kevesebb adót kéne hogy fizessen, hiszen plusz 1 főt tart el!!!

2010. szept. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Második: köszi, miután kiírtam a kérdést, akkor vettem én is észre. Mondjuk a téma akár 2 kérdést is megérdemel..
2010. szept. 13. 19:41
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszi a választ mindenkinek!

A törvény szerintem nem csak egy ponton gázos, több baj is van. Egyrészt vannak ugye a lombikosok (magam is több sikertelen lombikon vagyok túl), akiknek minden vágya egy baba. De vannak, akik betegek, emiatt nem lehet gyerekük, és vannak, akik "maguk" küzdenek évek óta a gyerekért. Aztán vannak 30 körüli szingli nők, akik (ismerek jó pár ilyet) nem azért vannak egyedül, mert így több pénz van magukra, hanem egyszerűen még nem találtak megfelelő párt, pedig minden vágyuk a férj és a gyerek.

Őket mind jól meg kell adóztatni?? Na ehhez csak gratulálni tudok az illetékes fejeseknek!

Kedves Anyuka!

Hidd el, hogy mi, akik évek óta próbálkozunk a babával, szívesen lejjebb adnánk az életszínvonalunkból, vagy szívesen kifizetnénk azt a havi x ezret, csak hogy végre legyen egy babánk.

2010. szept. 13. 19:49
 16/18 A kérdező kommentje:
Amúgy jó kis magyar hozzáállás: ne azt támogassuk, akinek gyereke van, hanem büntessük azt, akinek nincs. Mindkettő a gyerekvállalási "kedvet" növeli, csak az első kicsit szociálisabb megoldás lenne.
2010. szept. 13. 19:52
 17/18 anonim ***** válasza:
Baromság az egész. Nem fizettetnék senkivel gyerektelenségi adót, se azzal aki akar, se azzal aki nem akar. Ez egyéni döntés kell h. legyen h. akar vagy sem, senkinek nincs köze hozzá. Nem vagyok érintett a dologban, de ha nem jön össze, nehogy már az eddig fizetett adó és TB járulékon túl fizetnem kelljen azért, hogy a szomszéd mariskának megszülessen a tizenakárhányadik gyereke. bocs, mindenki annyit vállaljon, amennyit akár támogatás nélkül is el tud tartani. a támogatást ugyanis a mi kedves politikusaink egyetlen tollvonással bármikor elvehetik. ja, és még annyit, hogy a nem jó duma, hogy a gyerekes is fizeti a tb-t adót stb, mert aki nem szül pl. 3 gyereket, az nem esik ki 3x2 évre legalább, tehát ennyivel is többet fizet be, míg más otthon babázik. szar a rendszer aláírom, de nem így kell a megélhetési gyerekgyárakat tovább tuningolni. akinek nem inge ne vegye magára.
2010. szept. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A rendszer több sebből vérzik. Amúgy, ha nem születnek gyerekek, nem lesz, aki majd a te nyugdíjadat fizesse. Sajnos, azt a rakat pénzt, amit tőlünk levonnak nyugdíjjárulékként, azt nem teszik el nekünk! Szóval, ha akkor nem lesz adózó, nem lesz nyugdíj. :( A gond az, hogy azok a gyerekek, aki ma születnek nem adózó családba születnek! A mai 8 év alatti gyerekeknek már több mint a fele roma. És tudjuk, hogy az adózási arány ott aztán végképp a magyar átlag alatt van, pedig a magyar átlag is a béka segge alatt van.

A családi adózás lenne a megoldás, mert akkor az kapna támogatást, aki dolgozik, fizet adót, és hasznos tagja a társadalomnak! Nem csak úgy szórnák a pénzt azoknak, akik még életükben nem fizettek egy forint adót sem, de a 7-ik gyerek után 20 évesen nyugdíjba mehetnek!!!! Ugyanis ez a törvény ma.

2010. szept. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!